Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy zmieni się SWR po odkręceniu anteny od magnesu ?


Rekomendowane odpowiedzi

SWR sie nie zmieni jesli nawet byś zdejmował z magnesem i postawił ja w to samo miejsce :wink4:

Co do osiągów ML-ki jak zreszta każdej innej anteny uwarunkowane jest to od wielu czynników- ukształtowanie terenu,pogoda oczywiscie prawidłowe zestrojenie z radiem jak i samo radio. Powinienes byc słyszany na odległośc ok 7-8km poza zabudowaniami :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zasięg,dużo zalezy również od radia, czy jest to ori 4W czy coś "dłubniete" :cool1:

Generalnie anteny z serii ML , czy to Sirio,czy Midland czy President sprawuja sie bardzo dobrze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto napisał że SWR się nie zmieni po zdemontowaniu anteny z magnesu wprowadza tu wszystkich w błąd!!! Ja u siebie miałem antene na magnesie (oczywiście sam zestroiłem SWR miarką) i niedawno przekładałem antene z magnesu na uchwyt stały i wskazania SWR zmieniły się. Przypominam że zasadą jest to że uchwyt stały w przeciwieństwie do magnesowej podstawy musi być zmasowany z nadwoziem. Każdy kto w tym siedzi powie że przy takim zabiegu strojenie obowiązkowe a nie jeżdrzą później takie szumofony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto napisał że SWR się nie zmieni po zdemontowaniu anteny z magnesu wprowadza tu wszystkich w błąd!!! Ja u siebie miałem antene na magnesie (oczywiście sam zestroiłem SWR miarką) i niedawno przekładałem antene z magnesu na uchwyt stały i wskazania SWR zmieniły się. Przypominam że zasadą jest to że uchwyt stały w przeciwieństwie do magnesowej podstawy musi być zmasowany z nadwoziem. Każdy kto w tym siedzi powie że przy takim zabiegu strojenie obowiązkowe a nie jeżdrzą później takie szumofony.

Wyjaśnij mi dlaczego SWR ma się zmienić po odkręceniu anteny od podstawy i przykręceniu jej ponownie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolegi sie zmienił bo zamienił magnes na uchwyt stały.Jeśli odkręcimy od magnesu antenę a później przykręcimy to nic sie nie zmieni.Tak sami jak zdejmiemy magnes a później go założymy to nic sie nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swr sie niezmieni jak magnes jest w tym samym miejscu. zreszta ja mam stała i codziennie wykrecam na noc bo krada u mnie na osiedlu i zawsze nic sie niezmienia tak samo z magnesem jesli tylko odkrecisz antene a magnes zostawisz tak jak był to wszystko bedzie jak było. A radyjko polecam alan100+, 101, albo inteka M-790 ja sam ma tego inteka i dziła bardzo dobrze. oczywiście radjo to niewszysto...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto napisał że SWR się nie zmieni po zdemontowaniu anteny z magnesu wprowadza tu wszystkich w błąd!!!

Proponuje czytac posty ze zrozumieniem :wallbash:

Ja u siebie miałem antene na magnesie (oczywiście sam zestroiłem SWR miarką) i niedawno przekładałem antene z magnesu na uchwyt stały i wskazania SWR zmieniły się.

Nie może byc inaczej :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...