Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło 1.8t quattro


GrzRosND7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zmieniam sprzęgło i mam dylemat co założyć zestaw z dwumasem czy zestaw valeo z kołem sztywnym, a jeśli dwumasa to z jakiej firmy?

Edytowane przez GrzRosND7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zmieniam sprzęgło i mam dylemat co założyć zestaw z dwumasem czy zestaw valeo z kołem sztywnym, a jeśli dwumasa to z jakiej firmy?

Miałem ten dylemat kilka tygodni temu. Wszyscy odradzali mi sztywne koło ze względu na skrzynię (podobno dostaje mocniej w tyłek)a i niekiedy komfort jazdy jest gorszy na sztywnym. Wybór padł na komplet z dwumasem Sachs W zasadzie skończyło się na tym, że po rozebraniu dwumas okazał się w super stanie i wsadzili tylko nowe sprzęgło sachsa. Osobiście powiem, że odczucia z jazdy są fajne. Sprostuję, że mam FWD a nie Quattro jak w temacie.

Co do kosztów to różnica między sztywnym a dwumasowym była naprawdę nie duża. Jak będziesz już dotykać ten temat pamiętaj aby wymienili Ci łożysko IGIEŁKOWE bo ono potrafi się rozjechać i piszczeć jak łożysko oporowe i znów trzeba rozbierać wszystko na nowo. Cena łożyska igiełkowego to 34zł z tego co pamiętam.

Pozdrawiam.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...