Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akumulator jaki ?


Carolla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jaki polecacie akumulator jaki się Wam sprawdza lub czego unikać. Mam do wyboru Banner, Jenox, Bosch ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch i banner to dobry wybór a jenox jak wytrzyma gwarancję to będzie dobrze. Ja mam exide ea770 i kreci jak szalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch i banner to dobry wybór a jenox jak wytrzyma gwarancję to będzie dobrze. Ja mam exide ea770 i kreci jak szalony.

No mi właśnie EXIDE EB 740 padł po niecałych 2 latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz rzadziej się zdarza, że aku wytrzyma długo tzn. 3 -5 lat. Różnica taka, że jenox czy coś podobnego jest trochę tańszy (~200 pln) niż czoło producentów to i po 2 latach jak padnie mniej wydasz. Wg mnie obecnie na aku szkoda wydawać większych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch i banner to dobry wybór a jenox jak wytrzyma gwarancję to będzie dobrze. Ja mam exide ea770 i kreci jak szalony.

No mi właśnie EXIDE EB 740 padł po niecałych 2 latach

Miałem podobne doświadczenie. A jenox trzyma już 4 zimę. Nie ma co przepłacać moim zdaniem, daj Polakom lepiej zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch ma jeszcze druga linie akumulatorów, które nie odbiegają ponoć jakością od ori. Tak twierdzi kolega, który pracuje w sklepie i nie ma na nie reklamacji. Sa to akku Kager albo Gigawatt. Dwie nazwy bo zależy z jakiej hurtowni sie zaopatruje. Także nie warto przeplacac jak kolega wyżej pisał 3-5 lat i wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa/używał KAGER'a i może się wypowiedzieć czy to dobry wybór dla naszych dieselków?

Ja miałem KAGER'a w poprzenim samochodzie (1.5d) i byłem bardzo zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakbym miał kupować to tylko coś markowego, u siebie 5lat mam varte i nigdy nie miałem problemów z odpaleniem w zime :) Lepiej dorzucić parę groszy i zimą spać spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam varte, ale najlepiej jest kupić akumulator obslugowy aby sobie samemu kontrolować stan wody w akumulatorze a akumulatory bezobsługowe są gó..o warte, z własnego doświadczenia wiem że po roku użytkowania akumulatora zaczyna być widać płytki akumulatora z braku wody (elektrolitu) który odparowuje. A akumulatory bez obslugowe zrobili po to aby za niedługi czas kupić nowy akumulator .. :-\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam VARTĘ bezobsługową w dieslu już 6 rok, nigdy nie doładowywałem.

Nawet miałem pomysł aby zamontować korki i zrobić obsługowy aku, zobaczę jak wytrzyma zimę / póki co daje radę / to może przed przyszłą będzie czas na przeróbkę.

Do innego diesla zakupiłem również bezobsługowy MOLL EFB na takie była promocja więc podjąłem to ryzyko.

Mam też 9 letniego MOLLA tym razem obsługowy w benzynie, poziom elektrolitu obniżył się dopiero po 4 latach eksploatacji.

Yuasa też w benzynie 3 rok, poziom elektrolitu nadal nad płytami, sprawdzałem przed zimą i nie doładowywałem prostownikiem nie było takiej potrzeby.

Aż czasem mnie złości mam profesjonalny prostownik a rzadko go używam.

Przebiegi pojazdów 12-16 tys. km rocznie.

Akumulator to część łańcucha elektryki w pojeździe i jeśli inne ogniwa szwankują to kosztem akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony mogę polecić CENTRA FUTURA 77AH. U Zony w VW Golfie 4 TDI prawie 6 lat wytrzymał. U mnie w AudiTDI 2 lata śmiga i niema problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...