Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Problem z dmuchawą ...


damianroy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam audi a4 1.9 tdi i wczoraj cał a noc stało na dworze był mróz -7 stopni i dziisaj kiedy wsiadłem i odpaliłem włączyłem nawiew na przenią szybę po chwili zorientowałem sie że nie działa dmuchawa , panel klimy normalnie pokazuje przyciski działają, wyświtlacz pokazuje nawet że dmuchawa dział te kreski , a nie słychać wentylatora i nie leci powietrze z kratek .... do tego dnia było wszytko OK , czy jest jakis bezpiecznik od tego wentylatora ......gdzie jest skrzynka z bezpiecznikami samochód z roku 2001

dzieki za pomoc i rady .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnij filtr przeciwpyłowy i delikatnie postaraj sie ruszyć wirnik

może cos tam wpadło i sie zablokował

jezeli nie chodzi musisz go wyciągnąc i dać do naprawy silniczek

koszt ok 60 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo wczoraj, auto zostało na noc pod garażem u rodzinki, jak po nie pojechałem objawy identyczne, a po powrocie do garażu odstała troszke i ruszyła. Chyba trzeba zajrzeć jak tam szczotki, tulejki, itp.

Dzisiaj wyjeżdzam posmigać na nartach, mam nadzieję że nie odwali mi takiego numeru w drodze :wallbash:

__________________________________________________________________________________

mały updejt

Silniczek w B6 (B7 chyba jest taki sam) to jednorazówka, elektronika zalana jakimś plastikiem, uzwojenie zgrzewane w 5 miejscach a bez rozerwania tych zgrzewów nie rozbierze się silniczka, nawet fachman nie chciał tego robić. U mnie padło coś z elektronika, albo pękniety lut, poleżał parę minut w ciepłym i działał, potem pare minut na zewnątrz i nie działał i tak w kółko, żadne pukania, stukania, głaskania, prośby i groźby nie działały :)

Jak by kogoś interesowały ceny to znalazłem po tyle: nowy VALEO - 428-650 pln, ASO ponad 1k, używki po 100-200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Postanowiłem sie podłączyć do wątku gdyż w moim przypadku objawy były identyczne. Zajechałem do elektryka i ten mnie zdołował, że to wina dmuchawy, która jak dobrze pisze b3rs jest nierozbieralna. Tylko, że u mnie pojawiał się jeszcze jeden objaw, a mianowicie delikatne cyknięcie jakby obok bezpieczników. postanowiłem tam poszperać bo to była jedyna moja nadzieja żeby nie wydawać kolo 900zl. i natrafiłem na pewien przekaźnik, który jak się okazało był przepalony i po wymianie dmuchawa hula jakby jej nigdy nic się nie stało. jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę zrobić zdjęcia i pokazać o który chodzi. dostęp bardzo łatwy nie trzeba nic rozbierać poza osłoną bezpieczników.

_________________________________________________

a jednak się pomyliłem. wymiana przekaźnika nic nie dała, wyszło tak, że akurat jego wymiana zbiegła się z ociepleniem. Było z -4 i działała więc myslałem, że mam problem z głowy ale jak sie ochłodziło do -10 to problem powrócił. Zrobiłem tak jak pisze niżej grandfather i sie zdołowałem po raz kolejny. Spróbuję ją jakoś naprawić a jak nikt się naprawy nie podejmie to pozostanie tylko kupno nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę zrobić zdjęcia i pokazać o który chodzi. dostęp bardzo łatwy nie trzeba nic rozbierać poza osłoną bezpieczników.

pewnie,ze zdjecia i opis wymiany sie przydadza :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam niestety ten sam problem z dmuchawą.Bo już doszedłem do tego ,że po włożeniu wymontowanej dmuchawy do lodówki nie działa,a jak podmucham na elektronikę suszarką żony to działa.Ja mam symbol 8E1 820 021A czy są jakieś zamienniki bo w serwisie 1570 zł.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Również mam problem z dmuchawą. Przy niskich temperaturach po zapaleniu silnika działała parę sekund i się wyłączała. Byłem u 4 elektryków i wszyscy zgodnie twierdzili, że pomoże zakup nowej dmuchawy. Kupiłem używkę na allegro, przez 3 tygodnie śmigała (podczas mrozów), po czym problem wrócił. Byłem ponownie u speców i dowiedziałem się że "widocznie te typy tak mają" i doradzili kupno nowej w serwisie. Dmuchawa włącza się dopiero po przejechaniu ok 60 km i chwilowym odstaniu. Nagrzewnica działa (siłą pędu z nawiewów leci ciepłe powietrze), ale wiatrak się nie obraca. Proszę o pomoc :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy moi drodzy... Mam ten sam problem z moją dmuchawą, ale nie ma co zachodzić w głowę czy panikować i rozbierać całego klimatronika. Po prostu tak jak inne urządzenia elektryczne nawet najlepsza dmuchawa Valeo czy Bosch ma swoją żywotność. W moim przypadku wynosi ona 14 lat, to i tak dobrze. Przyznam się, że rozbierałem panel sterowania, ale tam nic nie znalazłem, a po odkręceniu i zdjęciu schowka delikatnie puknąłem w silnik dmuchawy i nagle ożyła :D Po prostu trzeba wymienić szczotki w wirniku i będzie okej ;) Tak więc jeśli Wam też wyskakuje kod błędu 18.1 lub 18.3 na klimatroniku i macie wóz starszy niż 10 lat to napewno to będzie to :D Więc do dzieła posiadacze AUDI ;P Pozdrawiam![br]Dopisany: 26 Wrzesień 2010, 18:04_________________________________________________A do kolegi Lulekwad'a z przedostatniego postu doradzam naprawę starej dmuchawy :good: przynajmniej będziemy pewni, że po naprawie pośmiga znowu parę latek, a nie kupowałbym na allegro używanej :thumbdown: bo przecież możemy kupić w gorszym stanie od kogoś kto sobie kupił nową i starą - niedziałającą - chce spieniężyć :P Dlatego pochodziła Ci 3 tygodnie i padła znowu :kox:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś znalazł temat, jest on o B6 a nie B5 a tam dmuchawy nie naprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem. Gdy jest temperatura dodatnia lub na lekkim minusie dmuchawa działa bez względu na wilgotność. Jednak gdy temperatura spadnie poniżej ok. -5 stopni to niestety nie. Z tego co widzę to w B6 dmuchawa jest nie rozbieralna czyli nie można sprawdzić stanu szczotek i ewentualnie coś pogrzebać. Temat jest dość stary, więc może coś się od ostatniego postu zmieniło ? Może ktoś coś wymyślił ? Ewentualnie może ktoś wie gdzie mogę taką dmuchawę dostać po dość przystępnej cenie. Dziś się dowiadywałem o Valeo - koszt ok 700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wie ktoś jak dobrać sie do wyjęcia dmuchawy kupiłem miesiąc temu b6 i widze ze zaczyna nawalac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę, że już kawał czasu minął od poruszanego tematu. Czy komuś udało się rozwiązać problem dmuchawy w inny sposób niż wymiana na nowy? U mnie bliźniacza sytuacja, jeśli spada temperatura poniżej -5 stopni dmuchawa staje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobny problem. Wydaje mi się, że ten typ tak ma. Nasze wozy mają już po 16 lat i niestety takie rzeczy zaczynają szwankować. Zapewne pomoże tylko wymiana na nową dmuchawę bo jeśli chodzi o używaną to można kupić w takim samym stanie jak my mamy. Przecież używana dmuchawa będzie z a4 z lat 2002-2004 czyli tyle lat co nasze a4 mają.  U mnie od soboty nie działa. Rano jechałem do pracy już nie działała a było ponad -10. Jak wracałem z pracy było w granicach -7 i działała. Teraz jak jest ponad - 10 to też nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...