Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycie pompy wspomagania (nowa pompa, maglownica)


kasd22

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mechanik wrzucił mi nową (regenerowaną pompę) oraz maglownice(używkę) i gdzie tłukłem 10 razy aby wlać mineralny czerwony tak jak mi zalecił spec od pomp, mechanik zalał syntetyk. Odebrałem samochód przejechałem może z 10km i nagle cała pompa buczy i dodatkowo brak wspomagania. Wróciłem do warsztatu tłumacze że pompa buczy i tracę wspomaganie, a on mi wpiera , że pompa musi po buczeć bo musi się odpowietrzyć. Teraz pytanie co zrobić z tym fantem i czy przypadkiem pompa już nie jest załatwiona? Spróbować zlać syntetyka i zalać czerwonego minerala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No generalnie powinien ale jak kupywałem pompę to odradził mi zielony ponieważ robi on dużą szkodę i zalecił wlać ATF II czerwony minerał, o to taka ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jednak polecam zostać przy takim jak fabryka nakazała :) Co dobre było dla polonezów i dużych fiatów nie koniecznie ma zastosowanie w Audi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ważne jaki płyn będzie zalany, febi zielony, czy preston żółty, wyć nie powinna

Masz rację. Moim zdaniem dostał lipną pompę i jeszcze sprzedawca cisnął "wała" żeby sprzedać. Tak jakby ktoś sprzedawał silnik z którego leje się na potęgę i powiedział kupującemu zalej mineralnym 15w40 bo taki najlepszy, kupujący traktuję to jako dobrą radę a sprzedawca po prostu chce zatuszować niesprawność części gęstszym olejem lub płynem jak w tym przypadku.

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie co jest zabawne w tym wszystkim :) Koleś który ''wcisnął'' pompę dał mi f-vat+gwarancje 2 lata :D wydaję mi się że nie strzelał by sobie w kolano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nie mam więcej winowajców. Może ktoś mądrzejszy znajdzie rozwiązanie :)

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wszystkie połączenia tzn spróbuj wszystko jeszcze raz dokręcić zaczynając od zbiorniczka kończąc na maglu, bo może się gdzieś zapowietrza. Pompę masz długą(w kształcie romba) czy krótką(jak kwadrat)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długa, po sprawdzam połączenia, teraz coś przyszło mi na myśl jak postawiłem go na chwile przed domem to później zauważyłem plamę ale padało i nie zdążyłem spojrzeć co to. Dla pewności sprawdziłem płyn w zbiorniczku było na full więc pomyślałem że to tylko deszcz, może gdzieś się układ zapowietrzył i teraz odbija się to na pompie. Mam nadzieje że pompa nie poszła się je.. Dzięki za pomoc robitl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...