Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem


kotu

Rekomendowane odpowiedzi

O ile dobrze pamietam to w Output tests powinna byc stosowna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys po wymianie filtra paliwa krecilem autem z dobre 3 razy po 15 sekund i nie wywalalo mi tego komunikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze wtyczkę idącą do pompy w baku ja miałem podobne problemy i okazało się że jeden pim (skrajny prawy) zaśniedział i nie puszczał pompy za każdym razem . Można było kręcić aż padł akumulator a pompe testowałem BS 035

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy VCDS pokazywał jakiś błąd??
od 2 tygodni jest wszystko OK czyli pali od razu nie wiem co jest lub było grane.
Ostatnie co zrobiłem to odpowietrzyłem układ uruchamiając pompę komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tak samo, zadnych bledow auto kiedys zgaslo dwa razy podczas jazdy i nie moglem odpalic. Bledow brak, ikonka oleju tez sie swiecila jak dlugo krecilem. Dzwiek byl taki jakby rozrusznik krecil ale nie bylo paliwa. Silnik wogole nie probowal zaskoczyc. Wylaczalem i wlaczalem zaplon kilka razy tak zeby podpompowac paliwo i wtedy silinik zaczynal zaskakwiac i odpalal. Wymienilem pompke paliwa ta przed filtrem i poki co problem sie nie powtorzyl. Wymienialem w czerwcu. Jedyne co mnie nadal niepokoi to ze czasami auto chwilke dluzej kreci silnikiem przy odpalaniu. Wczoraj bylo 0C i odpalilo w ulamku sekundy. Dzisiaj 9C i krecil moze 2sek. Mam jedna swiece uszkodzona ale skoro podczas 0 odpalil na strzal bez oczekiwania na swiece to uzwazm ze to nie to. 

Edytowane przez audilover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo że gdy są 4 stopnie to od razu odpali, a np przy 10 już często musi dłużej kręcić. Myślałem że to wina starego akumulatora ale przy nowym chyba też jest podobnie choć wyraźnie lepiej kręci i szybciej zaskoczy. Jak nie zapomnę to wtedy wciskam kluczyk bez sprzęgła i po chwili drugi raz ze sprzęgłem odpala od razu. Może przy wyższej temperaturze świece żarowe nie grzeją albo za krótko grzeją. Ja wszystkie świece mam sprawne 3 nowe, jednej nie moge wykręcić ale na szczęście grzeje. 

Edytowane przez Andrzej85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

U mnie raz na jakiś czas też się pojawia ten problem ale z tego co zauważyłem to występuje on jak jest chłodniej. Rok temu (zima) też zdarzało się że dłużej kręci aby odpalić później wiosna lato nie miałem ani jednego przypadku a teraz (znowu zima) raz na jakiś czas dłużej zakreci. Wczoraj nie chciał odpalić ale po włączeniu zapłonu dwa razy odpalił normalnie. Po sprawdzeniu VCDS pojawił się błąd 4437 blad hamulca ręcznego lub czujnika sprzegla ale co hamulec ma wspólnego z odpalaniem?.

Czy mogą to być klapy wirowe które często się przycinają w tych modelach ? Czy jak zatną się klapy to może być problem z odpalaniem?

Edytowane przez darekaudi4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, darekaudi4 napisał:

Hej

U mnie raz na jakiś czas też się pojawia ten problem ale z tego co zauważyłem to występuje on jak jest chłodniej. Rok temu (zima) też zdarzało się że dłużej kręci aby odpalić później wiosna lato nie miałem ani jednego przypadku a teraz (znowu zima) raz na jakiś czas dłużej zakreci. Wczoraj nie chciał odpalić ale po włączeniu zapłonu dwa razy odpalił normalnie. Po sprawdzeniu VCDS pojawił się błąd 4437 blad hamulca ręcznego lub czujnika sprzegla ale co hamulec ma wspólnego z odpalaniem?.

Czy mogą to być klapy wirowe które często się przycinają w tych modelach ? Czy jak zatną się klapy to może być problem z odpalaniem?

Sprawdziłem dzisiaj klapy i one chodzą lekko wiec raczej to nie wina klap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...