Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRB] Problem z DPF


MATI766

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoją a4 1,9 BrB z dpf mianowicie jak włącza dopalanie zaczyna przerywać jest mniej czułe na pedał gazu z dołu trochę przymula jak skończy dopalanie jest ok jak wymuszę dopalenie vcds to to samo przerywa itd, mechanicy rozkładają ręce auto oryginał przebieg 191 tys mam go od 5 lat dpf niby nie zapchany, pompowtryski idealne przy 130 tys wymienione na nowe w aso egr wyczyszczony auto odpala na dotyk mam moc nie telepie cicho pracuje zapłon na 0,6. Może ktoś z was miał już taki problem nie wiem czy dpf do usunięcia czy co :) Z góry dzięki za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też z DPF auto od czterech lat użytkowane i nigdy nic mi się nie wyświetlało że się coś wypala. Jazda raczej poza miastem choć niekoniecznie długie trasy. Czy to możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też z DPF auto od czterech lat użytkowane i nigdy nic mi się nie wyświetlało że się coś wypala.

Bo wyświetla się jak jest problem z wypalaniem, jak jest wszystko oki to się nic nie wyświetla na szafie :P

Ja swoją jeżdżę ósmy rok i nigdy nic związanego z DPF-em nie widziałem na zestawie wskaźników :hi::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto uzytkowane więcej po mieście, na desce nic mi się nie wyświetla nawet jak wlaczy dopalanie średnio dopalanie wlacza co 160km sprawdzam w parametrach vcdsem dziwne bo zadnych innych problemów oprócz tego ze przerywa podczas dopalania niema :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Silnik BRB, PDF, 2006 r, przebieg 150000 km.

Jeżdżę sporo po mieście, raz w miesiącu dłuższa trasa 200 km.

Zapełnienie filtra sadzą 40%. W tym stanie komp. powinien wypalać co 400-500 km, lecz ni jak, nie mogę uchwycić momentu wypalania, tak aby go nie przerywać w trakcie. procesu.

Zainstalowałem diodę w/g sugestii Kol. z Forum -podpiętą pod ogrzewanie tylnej szyby, lecz mimo przejechania 1200 km nie zapaliła się ani razu.

Doradżcie, proszę, jakie są objawy rozpoczęcia wypalania , jakie podzespoły włącza komp. w celu zwiększenia obciążenia tak , abym mógł podłączając kolejną diodę wychwycić moment rozpoczęcia procesu i zakończyć go pomyślnie, bez przerywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, magician7 napisał:

Doradżcie, proszę, jakie są objawy rozpoczęcia wypalania , jakie podzespoły włącza komp. w celu zwiększenia obciążenia tak , abym mógł podłączając kolejną diodę wychwycić moment rozpoczęcia procesu i zakończyć go pomyślnie, bez przerywania.

Jak w B7 TDI z DPF-em jest wszystko OK to nie wyłapiesz organoleptycznie kiedy  się cegła wypala ?

Co to w ogule za psychoza strachu na forach przed przerywaniem wypalania ?

Przecież to niczym nie grozi, przerwana dzisiaj dopali się jutro, a jak będziesz miał pecha i kilkukrotnie przerwiesz to wtedy dopiero dostajesz lampą po oczach i jedziesz na jazdę regeneracyjną?

Ale jak widać są tacy co lubią się martwić na zapas i wyszukiwać problemy których nie ma ..... ?

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2018 o 12:01, piotrsob1 napisał:

Jak w B7 TDI z DPF-em jest wszystko OK to nie wyłapiesz organoleptycznie kiedy  się cegła wypala ?

Co to w ogule za psychoza strachu na forach przed przerywaniem wypalania ?

Przecież to niczym nie grozi, przerwana dzisiaj dopali się jutro, a jak będziesz miał pecha i kilkukrotnie przerwiesz to wtedy dopiero dostajesz lampą po oczach i jedziesz na jazdę regeneracyjną?

Ale jak widać są tacy co lubią się martwić na zapas i wyszukiwać problemy których nie ma ..... ?

Nie do końca. Mi wypala się co około 250km. Jak kilka razy przerwę wypalanie (zgaszę auto) to przybywa oleju. Mam zrobione 10 tys od wymiany oleju i przybyło od 3/4 do max. Poważnie zastanawiam się nad usunięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...