Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B8 CAGA STAGE 2 FWD


Kodzak33

Rekomendowane odpowiedzi

no jeżdżą a jak tylko jakie to silniki po jakich modach... Ty masz seryjny słupek, seryjny wałek, seryjne sprzęgło, seryjne panewki, sprężarkę która szybko kończy bieg i jest słaba a jakby tego było mało pewno jeździsz na zwykłym oleju przy odrobinie szczęścia nie z marketu.

To jest Twój silnik, Twój samochód. Będziesz rozsądnie judził nic się nie stanie, będziesz miał pecha to wyskoczysz z nie małej kasy. Nikt nie chce Tobie dowalić.

Wsad ogarniesz ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę u nich i jak mi zagrają to Ci wyślę. Jeżdżę na millersie ee 5w40 i co 10 tys wymiana, a w czwartek zwaliłem miche w celu ogarnięcia pompy olejowej i nie było żadnego szlamu, micha czysta tak samo jak i smog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie zyl może sprzęgło trzeba będzie częściej zmieniać widziałem w niemczech jeszcze więcej koksu z dołu w tym silniku i auto jeździ juz ponad 70 tys km i nic się nie rozlecialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik wytrzyma sprzęgło będzie się ślizgać, jest o tym kilkustronicowy wątek.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o konkretnym egzemplarzu na seryjnych gratach, nie o tym co mają inni czy co można zrobić wykładając kilka tysi. Ktoś czyta takie "złote rady" a potem topi pieniądze.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin4x4 przesadzasz, na tym programie bez problemu można jeździć. Mimo przebiegu auto jest niemal w stanie idealnym. Gdybyś mieszkał bliżej to bym Ci je pokazał. Chyba że będziesz kiedyś w Warszawie lub okolicach to się sprawdzimy na drodze, mając taką wiedzę teoretyczną powinieneś mnie swoim 2.7 dosyć mocno odjechać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od kierowcy i stylu jazdy ale inwestować mieć słabe przyrosty i moc z której nie można korzystać, średnio ma to sens. Załóżmy że Ty dbasz, wiesz jak latać ale kiedyś to auto sprzedasz osobie mniej doświadczonej i będzie problem.

Mnie nie martwi moc, jej przebieg tylko inwencja twórcza, niut z dołu no dobra.. da się ale niemożliwość jego przesunięcia / rozciągnięcia bo się silnik zgrzeje.. ciekawa teoria. Limiter obrotów, jazda po bandzie. Tobie na uzyskanie tego co macie przy 1,8 bara spokojnie wystarczy 1,6 (nawet 1,56 bo nie masz DPF'a), niższe ciśnie będzie łatwiej utrzymać więc góra będzie mocniejsza. Wszystko powyżej 1.6 odbije się na całym spalaniu i temperaturach, oczywiście tez zależny jak kto robi. To nie jest 1,9, tu na dwóch interpretacjach przy identycznych mapach możesz uzyskać zupełnie inne efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sachs robi sprzegla do 560 NM do caga zbaczy jest zbyt.wzmocnione sprzęgło kosztuje max 1 tys więcej(kevlar jeszcze taniej wyjdzie)niż seryjne ,tu jest dział tuningu wiec odpowiedzi krytykujace tuning bo trzeba dokładać kasę do auta są dla mnie śmieszne .Poza tym ja master robił programy w tdi na 300KM to jeszcze niektórzy z nas rowerami jeździli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Skoro sachs robi sprzegla do 560 NM do caga zbaczy jest zbyt.wzmocnione sprzęgło kosztuje max 1 tys więcej(kevlar jeszcze taniej wyjdzie)niż seryjne

Sachs performance do b8 jest dwa razy droższy niż zwykłe sprzęgło, a kevlar też nie załatwia problemu, bo w tym przypadku winowajcą jest docisk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyka odnosi się przede wszystkim do tego, że tuning polega na modyfikacji auta które już dawno przekroczyło granicę przyczepności i możliwości wykorzystania takiej mocy, do tego kończą się możliwości sprzęgła.

Jak się bawić w tuning i musi to być diesel, to 3.0 TDI w Quattro ze skrzynią Tiptronic i hulaj dusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za mocno podleją i na autostradzie uwalisz silnik to co ? mam se zakuć motor ? jak mi skatują sprężarkę to mam sobie zmienić na mocniejszą ? co to za pochlastana filozofia ?

Program dostosowujesz ZAWSZE do możliwości mechanicznych. Jeśli dobrze zrozumiałem właściciel auta chciał bezpiecznie dlatego poprosił o obniżenie mocy, chciał łagodniej to powiedzieli że się nie da bo termika (LOL). O wymianie sprzęgła czy czegokolwiek innego nikt nie wspomniał. Jeśli wykona takie modyfikacje to żaden problem podjechać na korektę.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro właściciel zadowolony to najważniejsze ,pewnie ze najlepiej mieć rs ale w rs ludzie też modza bo im mało mocy .robiąc mocny program trzeba się liczyć z większymi wydatkami jak kogoś to martwi lub sie boi niech nic w aucie nie zmienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę jestem zadowolony, powoli się uczę ostro ruszać z miejsca bez zerwania przyczepności i powiem że da się. Kolegę Komornika muszę pocieszyć tym że następne moje audi napewno będzie w quattro i zapewne w 3.0tdi. A Masters wiele tych silników przerobił na ponad 400km w b8 lub a5, a w tym tygodniu a5 wyjechało z mocą 450km. Poza szaleństwami z miejsca interesowało mnie także dużo lepsze odejście z np 100km/h co się znacznie poprawiło. Także jest brak jakiejkolwiek turbo dziury z samego dołu. Z tym podlaniem chyba do końca tak nie jest ponieważ spalanie mam narazie identyczne jak wcześniej, a zawsze leje pod korek i mam wiarygodny wynik. Jeszcze z jeden zbiornik sterownik ma się adoptować/uczyć jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,pewnie ze najlepiej mieć rs ale w rs ludzie też modza bo im mało mocy .robiąc mocny program trzeba się liczyć z większymi wydatkami jak kogoś to martwi lub sie boi niech nic w aucie nie zmienia .

a co ma piernik do wiatraka ? Jeżdżąc RS'em babka na CPN'ie zapamięta Twój nip.

Jak ktoś ma kasę to wydusić z 3.0 w B8 okolice 400 nie jest żadnym problemem, dzisiaj są już hybrydy które to ograną, największy koszt to i tak pompa paliwa w B8 praktycznie wszystko jest P&P. Nie wiem tylko gdzie sens, powyżej 360 koni komfort podróżowania spada masakrycznie a kluczem do czasówek jest skrzynia i pewien myk w ecu nie mający totalnie nic wspólnego z mocą.

Z tym podlaniem chyba do końca tak nie jest ponieważ spalanie mam narazie identyczne jak wcześniej, a zawsze leje pod korek i mam wiarygodny wynik.

nie pisałem o Tobie, na forum nie brakuje silników z dziurami (zwłaszcza 3.0) w tłoku po wizycie w super zakładach z doświadczaniem. Chodziło o zobrazowanie prostej analogii. Po prostu nie da się zrobić softu na zapas jakby chciał kolega Jarek.

BTW: dasz radę ogarnąć logi ? ciśnienie na szynie, dawka, moment, turbo, egt najlepiej w jednym pliku. Może cała polemika nie ma żadnego sensu.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie też te 450ps z 3.0, takiego wyniku nie robili nawet na GTX'ie i metanolu, przenieść 1000nm to już mega kozak. Google milczy, strony też a nie wierze że się tym nie chwalą.. masz jakieś konkretne info ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro prawdopodobnie tam będę to napisze dokładne info. Miała mieć do 450km i 800nm bez żadnego podtlenku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...