Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasięg xenon-ów


cooler100

Rekomendowane odpowiedzi

czy można w jakiś sposób zwiększyć zasięg xenonów w b8 2013r.

w porównaniu do staruszka B6 2004 to zasięg swiateł jest duzo mniejszy gdy jedzie sie w nocy, pomijam fakt, że w B6 są wstawione H7 night breaker unlimited maja one niby do +35 m wiekszy zasieg niz zwykle żarówki i faktycznie tak jest ale jesli chodzi o xenony to w porównaniu do tych H7 to lipa jakaś. Gdy sie jedzie to xenon oświetla dużo mniej H7 a potem jest jak od linijki, linia i dalej ciemnica całkowita. A gdy jedziesz np powyzej 100 to jest wrażenie że ma sie droge oświetloną tylko 10 metrów sprzodu. Czy poziomowanie samemu cos pomoze ? czy po prostu xenon tak ma, że oświetla do pewnego momentu a poźniej linia i czarno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można w jakiś sposób zwiększyć zasięg xenonów w b8 2013r.

Tak :hi: zakodowac tryb autostradowy

na forum jest opis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiałem swoje lampy na 3 stacjach diagnostycznych. Na 2 z nich zostały ustawione zbyt nisko, na 1 zbyt wysoko.

W końcu sam korygowałem ustawienie - sprawdzając dokładnie z drugim autem, że nikogo nie oślepiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info

tryb autostradowy działa od prędkości 140km/h więc i tak mnie to nie uszczęśliwia bo jadąc np 80 w całkowitej ciemnicy to jest lipa.

hmm.. co tu zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy po lifcie można tryb autostradowy włączyć bo u mnie po zaznaczeniu nie przyjmuje kodowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz w opcjach mmi włączony tryb "Head lamp converter"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, trochę inny problem z ustawieniami świateł.

Czy w bix nie skrętnych jest możliwość regulacji prawo-lewo?

światła świecą po rowie zamiast na drogę kręcenie "regulatorem" nr 2 nic nie daje, nr 1 podnosi i opuszcza strumień światła.

Co może być przyczyna niedziałającego pokrętła nr 2?

 

lampa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb autostradowy ?? :eusathink:
Gdzieś o tym czytałem.... Możecie podrzucić "z czym to się je" i na jakiej zasadzie to działa ? Jak zakodować to chyba gdzieś znajdę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, simon__75 napisał:

Tryb autostradowy ?? :eusathink:
Gdzieś o tym czytałem.... Możecie podrzucić "z czym to się je" i na jakiej zasadzie to działa ? Jak zakodować to chyba gdzieś znajdę....

Po przekroczeniu 110 km/h podnosi się poziom świateł mijania dzięki czemu wydłuża się obszar oświetlenia drogi.

Na grafice poniżej masz to przedstawione: światła mijania, światła mijania - tryb autostradowy, drogowe.

73_-585243102.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora wątku. Xenon niestety tak ma, że musi być mocne odcięcie słupa świetlnego. Jedyne co można zrobić to rozebrać i dobrać się do przesłony w soczewkach, tam jest taka śrubka którą regulujemy ogniskową tej przesłony innego sposobu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2017 o 09:50, l2k2 napisał:

Po przekroczeniu 110 km/h podnosi się poziom świateł mijania dzięki czemu wydłuża się obszar oświetlenia drogi.

Na grafice poniżej masz to przedstawione: światła mijania, światła mijania - tryb autostradowy, drogowe.

73_-585243102.jpg

Gdzie to zakodować ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polifcie raczej nie zakodujesz ja przynajmniej nie mogłem w przedlifcie 2010r poszło bezproblemowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marian2007 napisał:

W polifcie raczej nie zakodujesz ja przynajmniej nie mogłem w przedlifcie 2010r poszło bezproblemowo 

U mnie jeszcze przedlift....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w 09 wybierasz podmenu rlfs (3 pozycja) byte 0 bit 0 powinieneś mieć w podpowiedziach 

A43F11DE-4F62-47C8-A0E9-8B5A07CF2960.jpeg

Edytowane przez marian2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2017 o 19:52, marian2007 napisał:

Wchodzisz w 09 wybierasz podmenu rlfs (3 pozycja) byte 0 bit 0 powinieneś mieć w podpowiedziach 

A43F11DE-4F62-47C8-A0E9-8B5A07CF2960.jpeg

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...