Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Parujący bixenon


bajer151

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Około tygodnia temu zaparował mi lewy bixenon, aktualnie przerodziło się to w skroploną wodę na wysokości paska ledowego. Przez ponad rok użytkowania samochodu nie było żadnych problemów. Może mi ktoś doradzić jak pozbyć się wilgoci z wnętrza lampy i co zrobić żeby problem się nie powtórzył? Może przytkał mi się jakiś odpowietrznik, bo rozszczelnienia lampy nie przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie od około 2 tygodni.
Jak popada...czy temperatura spadnie to w lewej lampie mam coś takiego:
okuh2c5a.jpg

Po paru godzinach zaparowanie znika.
Dziwne bo jest to w lewej, świeżo wymienionej lampie (wymieniona w ASO po kolizji kilka miesięcy temu).

Na te chwilę nie robię z tego zadymy bo gdzieś czytałem że takie delikatne zaparowanie jest "dopuszczalne".....
Szkoda, że paruje nowa lampa :/ starej - po prawej stronie nic nie dolega :/

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/197442-lampy-xenon-z-led-delikatnie-paruja/

Edytowane przez simon__75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczysc odpowietrzniki.powodem parowania lamp lamp jest albo całkowita szczelność, albo zbyt duża nieszczelność.ale w tych lampach trzeba uważać ponieważ na dole lampy w lampach skrętnych jest moduł mocowany.A dużo nie trzeba żeby ta wilgoć zmieniła się w wodę i wleciała do niego i zrobiła zwarcie.

Edytowane przez booolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są mocowane przetwornice w tych lampach ??
Klejone jakoś czy tylko przykręcane ?
Może na weekend zdemontuję lampę, wysuszę i posprawdzam odpowietrzenia.
W między czasie zgłoszę temat do ASO - w końcu oni wymieniali tę lampę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły elektroniczne w lampie są tylko przykręcane.

Może trzeba to jakoś uszczelnić :grin: :grin:

Nawiasem pisząc ten odpowietrznik to zaznaczone elementy o numerach 25 i 26 ??

nu8mmn8e.jpg

cqvyam3n.jpg

Edytowane przez simon__75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj są 2 odpowietrzniki,tak żeby była cyrkulacja powietrza,zaznaczyłem ci je na lampie

zOZbHyG.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj są 2 odpowietrzniki,tak żeby była cyrkulacja powietrza,zaznaczyłem ci je na lampie

zOZbHyG.png

OK dzięki :)

Na weekend wyciągnę lampę i zerknę co tam się z nią dzieje.

Z drugiej strony dziwi mnie to że od mniej więcej maja nic się z nią nie działo aż do początku listopada :/

Jak dla mnie jak paruje to cały czas a nie jak pada czy temperatura spadnie bo jak już się tam jakimś trafem woda dostała to w bezdeszczowy dzionek tez powinno lekko zaparować .... chyba że się myle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem raczej nie paruja. Bardziej właśnie ze względu na różnice temperatur ,tej panującej w komorze silnika z tą panującą na zewnątrz czyli od strony szkła.

Nabazgrane z bagażnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no OK zgadzam się, tylko jeśli wczoraj mi parował podczas deszczu .... a dziś przy tej samej temperaturze ale bez deszczu nie paruje to dziwnie jakoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgoć też ma znaczenie. Jedź na myjnie to to dopiero zobaczysz. Jak pada deszcz to szyby też paruja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wilgoć też ma znaczenie. Jedź na myjnie to to dopiero zobaczysz. Jak pada deszcz to szyby też paruja.

Po myjni jeszcze nie widziałem żeby lampa mi parowała :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja mam z tym problem. Na chwile obecną poradziłem sobie w taki sposób, że na jeden dzień zdjąłem dekiel z tyłu lampy. Autko postało trochę na słońcu założyłem klapkę z powrotem i na razie problem nie wrócił. Zobaczymy co będzie po wizycie na myjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja mam z tym problem. Na chwile obecną poradziłem sobie w taki sposób, że na jeden dzień zdjąłem dekiel z tyłu lampy. Autko postało trochę na słońcu założyłem klapkę z powrotem i na razie problem nie wrócił. Zobaczymy co będzie po wizycie na myjni.

:thumbup1: :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...