Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi s3 problem z Haldexem


Dawidos A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. nie dawno stałem się posiadaczem Audi s3 8l 2000r 210km auto kupiłem po stłuczce miało rozwalone chłodnice pas przedni i prawą poduszkę silnika silnik był lekko przesunięty. wszystko udało mi się zrobić we własnym zakresie uruchomiłem silnik wszystko pięknie ładnie silnik pracuje bez problemu natomiast gdy wyjechałem na ogród po deszczu zobaczyć jak działa 4x4 a tu lipa auto kopie przednimi kołami a tył nie załącza się próbowałem jakoś zarzucić autem i nic tył nie działa następnie po deszczu podjechałem pod lekkie wzniesienie przód obraca kołami a tył stoi następnie ruszając z całej mocy na szutrowej drodze napęd dołączył się raz działa raz nie, podniosłem auto na kobyłkach widziałem filmy na YT że Haldex powinien obracać w tedy wszystkie koła a tu nic tylko przód się kręci. Moje pytanie co może być nie tak czyżby olej w Haldexie ? lub coś innego ? w kompie brak błędów.

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze czujniki ? lub błąd w elektronice ....

nie wiem w sumie na komputerze powinno być widać jakiś błąd gdyby był to czujnik na necie wyczytałem że może brak oleju lub może jakiś bezpiecznik no sam już nie wiem w sumie gdyby był uszkodzony to by wcale nie działał a nie że na szutrowej drodze nagle go dołączyło no sam już nie wiem :facepalm: jutro postaram się posprawdzać wszystkie bezpieczniki i kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij vcds i sprawdz pompke czy w ogóle dziala:P

Edytowane przez Beny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij vcds i sprawdz pompke czy w ogóle dziala:P

chyba znalazłem problem. Dzisiaj sprawdziłem wszystkie bezpieczniki kostki i tak dalej wpadłem na pomysł spuszczenia oleju z Haldexa odkręciłem korek i spuściłem olej wyleciało go tylko około 150ml a powinno być około 750ml o ile się nie mylę ;) tak więc mogła to być przyczyna że napęd się nie dołączał ?? poza tym jaki olej polecacie do Haldexa wraz z filtrem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro masz zestawe za 230 ori. przed chwila kupiłem dla kolegi:)


Tylko jak siadła ci pompa to tak i tak bedziesz musial spuscic nowy olej :P mogles wczesniej ja sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sie uruchomi na vcds ale z braku oleju czy to bedzie zdrowe dla niej? Moze sie nie spalila z braku oleju ;)

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znac jak poszlo:) kumpel mial takie objawy ze raz dzialal raz nie. na vcds jak wlaczylem pompke to naped normalnie dzialal i mozna bylo pojezdzic chwile. zdecydowalismy ze sterownik jest chyba walniety i na allegro kupil kompletny naped za 750zl:) przelozylismy calosc i smiga pieknie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

daj znac jak poszlo:) kumpel mial takie objawy ze raz dzialal raz nie. na vcds jak wlaczylem pompke to naped normalnie dzialal i mozna bylo pojezdzic chwile. zdecydowalismy ze sterownik jest chyba walniety i na allegro kupil kompletny naped za 750zl:) przelozylismy calosc i smiga pieknie:)

ok Dzięki :) dam znać jak zrobię oby pomogło


Zalałem nowy olej i założyłem nowy filtr i nic dalej niema tylnego napędu, wykręciłem pompkę ciśnienia podłączyłem ją na krótko i okazało się że nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz winowajce;)

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...