Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przełącznik świateł w chromie


sandmann

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam front z tego włącznika, przekładka zajęła 5 min i wszystko pasowało jak należy, kolor też zbytnio nie odbiega od reszty.

http://allegro.pl/wlacznik-glowny-swiatel-vw-passat-b6-05-10r-chrom-i6652822853.html

tu chyba ori od passerati

http://allegro.pl/wlacznik-swiatel-chrom-passat-b6-b7-cc-3c8941431a-i5572139981.html

Edytowane przez MichałA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie też pokusić się o obramówkę w chromie z A8.

a tak...4E0941531G jakby ktoś był zainteresowany :P tylko czy z tego włącznika z A8D3 można zdjąć sam ten chromowy pierścień (obramówkę) czy to jest jakoś zgrzane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obramówka a pokrętło to dwie inne części

no to chyba normalka..w pytaniu chodziło mi o to czy ten chrom na obramówce jest jakoś od spodu nakładany (w postaci jakby pierścienia) czy zatopiony w plastiku i nie zdejmuje się z obramówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrom da się ściągnąć, bo to tylko nakładka jest w chromie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, a jak zdjąć samo to cholerne pokrętło w chromie z chińskiego zamiennika (no i z ori też)?Kurde kupiłem 3 przełączniki: z b6 z końcówką b, z a8d3 z chrom obramówką i chinola z chrom pokrętłem...z b6 obramówkę można zdjąć spoko, a z d3 i z chinola żeby zdjąć obramówkę trzeba najpierw zdjąć pokrętło bo jest inaczej wyprofilowane...myślałem że poskładam to w 3 minuty a tu porażka...może ktoś pomoże??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było odzewu w temacie, więc sam pokombinowałem. Udało się złożyć z 3 wyżej wymienionych przełączników jeden, ale wbrew temu co przeczytać można w tym temacie wyżej to nic do siebie na początku nie pasuje....Zaczynając od początku, żeby zdjąć obramówkę z chromem z d3 trzeba rozciąć pokrętło (tak jak przy wymianie pokrętła na nowe), i taka sama sytuacja z pokrętłem z b6 (odcinamy pokrętło, zdejmujemy pokrętło i obramówkę). Wreszcie zabieramy się za chinola. Żeby nie rozwalić pokrętła w chromie musiałem rozkręcić na części cały przełącznik ale to nie pozwoliło mi wyjąć pokrętła. Musiałem wypchnąć je na siłę rozwalając przy okazji cały przełącznik (pozostało pokrętło na plastikowym trzpieniu który można zdjąć tak jak na youtu..e lub podgrzać suszarką i energicznie pociągnąć kombinerkami). Jak już mamy wszystkie elementy to okazuje się że zatrzaski od obramówki z d3 nie pasują do elementu który został nam z b6 (wewnętrzna część obramówki też nie pasuje trzeba rzeźbić). Poza tym ori pokrętło ma głębokość załóżmy 1 cm, a to od chińczyka prawie 2... trzeba ciąć. Poza tym chińczyk od wew. strony ma wypustki jakich nie ma w ori i uniemożliwiają one zapięcie przełącznika na trzpieniu znajdującym się w elemencie z b6...też trzeba ciąć!!!na całe szczęście chociaż mocowanie było takie samo bo chyba bym dostał wylewu:facepalm: tak więc z 3minut jakie zakładałem na zrobienie takiego moda zrobiło się grubo ponad 2 godziny. Aha różnica koloru między pokrętłem, a obramówką jest znikoma, na zdjęciu widać to bardziej niż w rzeczywistości.

przeloncznik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś pytał chrom przełącznik (chińczyk) jest dedykowany dla passerati

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sandmann napisał:

Nie było odzewu w temacie, więc sam pokombinowałem. Udało się złożyć z 3 wyżej wymienionych przełączników jeden, ale wbrew temu co przeczytać można w tym temacie wyżej to nic do siebie na początku nie pasuje....Zaczynając od początku, żeby zdjąć obramówkę z chromem z d3 trzeba rozciąć pokrętło (tak jak przy wymianie pokrętła na nowe), i taka sama sytuacja z pokrętłem z b6 (odcinamy pokrętło, zdejmujemy pokrętło i obramówkę). Wreszcie zabieramy się za chinola. Żeby nie rozwalić pokrętła w chromie musiałem rozkręcić na części cały przełącznik ale to nie pozwoliło mi wyjąć pokrętła. Musiałem wypchnąć je na siłę rozwalając przy okazji cały przełącznik (pozostało pokrętło na plastikowym trzpieniu który można zdjąć tak jak na youtu..e lub podgrzać suszarką i energicznie pociągnąć kombinerkami). Jak już mamy wszystkie elementy to okazuje się że zatrzaski od obramówki z d3 nie pasują do elementu który został nam z b6 (wewnętrzna część obramówki też nie pasuje trzeba rzeźbić). Poza tym ori pokrętło ma głębokość załóżmy 1 cm, a to od chińczyka prawie 2... trzeba ciąć. Poza tym chińczyk od wew. strony ma wypustki jakich nie ma w ori i uniemożliwiają one zapięcie przełącznika na trzpieniu znajdującym się w elemencie z b6...też trzeba ciąć!!!na całe szczęście chociaż mocowanie było takie samo bo chyba bym dostał wylewu:facepalm: tak więc z 3minut jakie zakładałem na zrobienie takiego moda zrobiło się grubo ponad 2 godziny. Aha różnica koloru między pokrętłem, a obramówką jest znikoma, na zdjęciu widać to bardziej niż w rzeczywistości.

przeloncznik.jpg

a jak jakość tego chromu? Bo często na tych najtańszych aukcjach z ali/allegro ten chrom wygląda słabo (jak jakaś tandetna srebrna farba)?

Edytowane przez 3r4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A idzie przełożyć samo pokrętło do ori w b6. 

Jaka cena tego chinola ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 3r4 napisał:

a jak jakość tego chromu? Bo często na tych najtańszych aukcjach z ali/allegro ten chrom wygląda słabo (jak jakaś tandetna srebrna farba)?

naprawdę spoko wygląda jakby było z fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, jacek70 napisał:

A idzie przełożyć samo pokrętło do ori w b6. 

Jaka cena tego chinola ?

idzie i to nie jest strasznie skomplikowane...bezdusznie rozbebeszasz chinola (ok 50zł z przesyłką) tam jest mocowanie na chyba 4 śrubki. Trzpień na którym jest zamocowany przełącznik wysuwasz do przodu łamiąc przy okazji cały mechanizm, a przełącznik z trzpienia zdejmujesz jak w spomnianym niżej filmiku z YT. Przełącznik z b6 wysuwasz tak żeby był ustawiony w pozycji przeciwmgielnych tylnych, następnie przecinasz go (zobacz na YT filmik "Audi A4 B6/B7 light switch cover replacement") wszystko na tej samej zasadzie tylko zamiast przełącznika z zestawu naprawczego musisz mieć wyjęte pokrętło z chinola. Aha tylko na filmiku porętło z zestawu naprawczego jest identycznych rozmiarów co ori, a pokrętło z chinola jest 'głębsze' i jeśli go nie podetniesz o jakiś 1cm to Ci się nie zapnie. No i chinol od wew strony (może nie we wszystkich przypadkach, ale ja tak miałem) ma dwie wypustki na wew.części ścianek przełącznika (ja zarówno przełącznik i te wypustki wyciąłem aluminiowym nożem do papieru). Tylko jak już maszwłożyć nowy chrom przełącznik w gniazdo od b6 to daj trochę jakiegoś kleju do plastiku bo stare mocowanie może nie trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę że jest trochę zabawy a nie jest to wcale takie tanie 

Ja popracuje z tym ⤵bo tańsze i powinno lepiej pasować.

 

Screenshot_2017-02-24-15-20-52.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że łatwiej Ci to pójdzie:wink:powodzenia, i daj znać jak poszło:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znać jak ogarnę ale trochę to potrwa bo dopiero przed chwilą go zamówiłem wiec czekam najpierw na dostawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2016 o 07:49, MichałA4 napisał:

Ja mam front z tego włącznika, przekładka zajęła 5 min i wszystko pasowało jak należy, kolor też zbytnio nie odbiega od reszty.

http://allegro.pl/wlacznik-glowny-swiatel-vw-passat-b6-05-10r-chrom-i6652822853.html

tu chyba ori od passerati

http://allegro.pl/wlacznik-swiatel-chrom-passat-b6-b7-cc-3c8941431a-i5572139981.html

Z jakiego dokładnie włącznika udało się przełożyć pokrętło z chromem ?

Nabyłem włącznik od Passata B6 (3C8941431A) i niestety pokrętło okazało się o około 2mm krótsze, więc wygląda to kiepsko, a ponieważ pokrętło z chromem wychodzi poza obszar obramówki to nie da się go wcisnąć w celu demontażu (pokrętło opiera się o obramówkę). Szczęście, że do przeróbki przezornie kupiłem również drugi oryginalny przełącznik...

Ponadto okazało się, że pokrętło przełącznika jest całe plastikowe, chromowany fragment również, czy któryś przełącznik posiada ten fragment aluminiowy ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, że wszyscy mają niżej ten element ;) dlatego jak się chwalą to włączone są p.mgielne :lol:
nie spotkałem się z pokrętłem metalowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew... Po co w takim razie pisać, że pasuje skoro tak nie jest i wprowadzać innych w błąd... O ile jeszcze o wyglądzie można byłoby dyskutować to jak pisałem włącznika nie dałoby się później już zdemontować...

Podczas przymiarek już widziałem, że pokrętło będzie za głęboko, ale kolejną przymiarkę robiłem w pozycji z włączonym przeciwmgielnym i pokrętło się zatrzasnęło :( Na szczęście okazało się, że z oryginalnego włącznika (B6/B7) można zdemontować pokrętło bez jego uszkodzenia - po rozebraniu dołu włącznika wychodzi oś z pokrętłem i można je zdjąć, więc ciągle mam sprawny przełącznik i pokrętło :D Mam też pomysł na złożenie, aby wyglądało i działało jak należy - dam jakiś dystans między oś przełącznika a pokrętło (może wykorzystam fragment osi od przełącznika z VW, ale jest z jakiegoś bardzo kruchego tworzywa), aby pokrętło nie wsunęło się za głęboko, niestety aby nie wypadało trzeba będzie je zapewne wkleić (może jakimś klejem typu Butacol, który pod większą siłą puści i powoli zdjąć pokrętło w razie potrzeby). Wszelkie sugestie mile widziane.

Edytowane przez daniok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło z passata b6, widać na foto ze jest ciut niżej, ale samo pokrętło idealnie pasuje do obwódki, wiec podniesienie zrobi szczelinę miedzy chromem a obwódką, mi osobiście się tak podoba,d3120b1188d7a6e88caf18328709f07c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...