Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przełącznik świateł w chromie


sandmann

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.07.2017 o 18:34, daniok napisał:

Z jakiego dokładnie włącznika udało się przełożyć pokrętło z chromem ?

Nabyłem włącznik od Passata B6 (3C8941431A) i niestety pokrętło okazało się o około 2mm krótsze, więc wygląda to kiepsko, a ponieważ pokrętło z chromem wychodzi poza obszar obramówki to nie da się go wcisnąć w celu demontażu (pokrętło opiera się o obramówkę). Szczęście, że do przeróbki przezornie kupiłem również drugi oryginalny przełącznik...

Ponadto okazało się, że pokrętło przełącznika jest całe plastikowe, chromowany fragment również, czy któryś przełącznik posiada ten fragment aluminiowy ?

U Ciebie pokrętło okazało się krótsze... Tzn. W sęsie głębokości? Ja jak dokupowałem chiński przełącznik dedykowany do passata to jeszcze musiałem docinac bo był za długi.sam dopasowaniem długość i u mnie dałoby się wyjąć przełącznik tylko obwódka z chromem z a8d3 jest z takiego samego gownianego materiału jak w b6 i na 100%bym ją zarysowal. Gdybym miał obwódke z b7 to pewnie nie miałbym problemu. Wyjdzie ciężko, ale wyjdzie... Pewnie trafiłem jakąś inną wersję przełącznika. A ala chrom wygląda jak z fabryki. Ale pierdzielenia jest tyle że na prawdę można się wkurzyc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem chromowany ryżowy włącznik świateł z Alledrogo za jakieś 30 parę PLN. Bodajże od Golfa 5. Przełożyłem bebechy i cieszę się oryginalnym włącznikiem i elegancką obudową w chromie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o temacie ale  przekladka zrobiona.

Oczywiście u mnie pokrętło też siadło niżej o jakiś 1mm.
Zjąłem je jeszcze raz i podłożyłem kawałek gumy ( kostkę grubości właśnie około 1mm) dzięki temu pokrętło jest na równo z pierścieniem.
A oto efekt⤵⤵
 
996294025e5b.jpg
 
6748cf2dda56.jpg
Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2017 o 17:42, jacek70 napisał:

Zapomniałem o temacie ale  przekladka zrobiona.

Oczywiście u mnie pokrętło też siadło niżej o jakiś 1mm.
Zjąłem je jeszcze raz i podłożyłem kawałek gumy ( kostkę grubości właśnie około 1mm) dzięki temu pokrętło jest na równo z pierścieniem.
A oto efekt⤵⤵
 
996294025e5b.jpg
 
6748cf2dda56.jpg

A jak jakość bo też się zastanawiam ?

A obramówkę z symbolami skąd miałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, arczi_a4 napisał:
W dniu 25.09.2017 o 17:42, jacek70 napisał:
 

A jak jakość bo też się zastanawiam ?

A obramówkę z symbolami skąd miałeś ?

Jakość całkiem dobra - farba nie ściera się , ani nie odpryskuje. 

Pierścień z ikonami miałem bo najpierw kupiłem na allegro zestaw naprawczy za jakieś 17 zł wymieniłem całość a po miesiącu zrobiłem przeszczep pokrętła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek70 napisał:

Jakość całkiem dobra - farba nie ściera się , ani nie odpryskuje. 

Pierścień z ikonami miałem bo najpierw kupiłem na allegro zestaw naprawczy za jakieś 17 zł wymieniłem całość a po miesiącu zrobiłem przeszczep pokrętła. 

Ok, też tak kombinowałem ale mam wątpliwości czy kolorystycznie (odcienie czerni) ze sobą będą współgrać - jak to wygląda u Ciebie ?

Jeśli ok to mógłbyś podać linki do obu zakupów co by się z tymi odcieniami nie machnąć kupując u innych sprzedających niż Ty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WŁĄCZNIK PRZEŁĄCZNIK ŚWIATEŁ Skoda Octavia II NOWY taki tytuł wpisz znajdziesz 34.99zł

A drugi wpis to: zestaw naprawczy wyłącznika świateł a4b6.  Znajdziesz na allegro. 

Nadmienię że pokrętło ze skody ma inne ząbki zwalniające blokadę i teraz jak chcę wyjąć wyłącznik to wyciągam chromowane pokrętło a zakładam to z zestawu. Tym z zestawu da się wyjąć. Potem odwrotnie.

W zasadzie mnie to nie przeszkadza bo przecież nie wyjmuje wyłącznika codziennie. 

Co do odcieni koloru to była minimalna różnica ale plak i polerka wyrównany odcienie i teraz jest jednakowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2017 o 06:57, jacek70 napisał:

WŁĄCZNIK PRZEŁĄCZNIK ŚWIATEŁ Skoda Octavia II NOWY taki tytuł wpisz znajdziesz 34.99zł

A drugi wpis to: zestaw naprawczy wyłącznika świateł a4b6.  Znajdziesz na allegro. 

Nadmienię że pokrętło ze skody ma inne ząbki zwalniające blokadę i teraz jak chcę wyjąć wyłącznik to wyciągam chromowane pokrętło a zakładam to z zestawu. Tym z zestawu da się wyjąć. Potem odwrotnie.

W zasadzie mnie to nie przeszkadza bo przecież nie wyjmuje wyłącznika codziennie. 

Co do odcieni koloru to była minimalna różnica ale plak i polerka wyrównany odcienie i teraz jest jednakowo.

A powiedz jeszcze jak chodzi, jak ori ? Nie ma jakiegoś oporu nadmiernego czy tarcia ?

pytam dlatego że zakupiłem raz takie pokrętło od A6 i niby wyglądało że było tej samej średnicy ale musiało się chyba niezauważalnie różnić bo w czasie przełączania ocierało o pierścień z ikonami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ma ktoś wiedzę czy podejdzie pokrętło ze Skody Superb do naszych od B6/B7 ma piękny chrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2017 o 07:00, sandmann napisał:

Panowie ktory waszym zdaniem powinienem kupic, z a4 b8 czy z jetty 2015?

 

20190107_214328.jpg

20190107_214359.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotrek81 napisał:

Panowie ktory waszym zdaniem powinienem kupic, z a4 b8 czy z jetty 2015?

Polecam A3 8P, pokrętło będzie pasowało idealnie, od VW będzie wymagało dystansu 2mm i klejenia, A4 B8 pewności już nie mam, ale chyba w ogóle nie podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2019 o 00:55, daniok napisał:

Polecam A3 8P, pokrętło będzie pasowało idealnie, od VW będzie wymagało dystansu 2mm i klejenia, A4 B8 pewności już nie mam, ale chyba w ogóle nie podejdzie.

Dostalem dzis przelacznik z a3,rozebralem go i cos mi tu nie pasuje,

pokretlo z a3 ma zaokraglony trzpien,a z a4 bardziej kanciasty,..

jeszcze nie rozebralem przelacznika z a4 ale teraz sie waham?bo jak cos pojdzie nie tak to zostane bez przelacznika...

20190111_202847.jpg

20190111_202857.jpg

Edytowane przez Piotrek81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszystko dobrze, tylko wystarczy zmienić samo pokrętło, a na zdjęciu masz jeszcze połączone z osią - odepnij oś od pokrętła, trzyma się na dwa zatrzaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, daniok napisał:

Na razie wszystko dobrze, tylko wystarczy zmienić samo pokrętło, a na zdjęciu masz jeszcze połączone z osią - odepnij oś od pokrętła, trzyma się na dwa zatrzaski.

Dzieki ci kolego?miales racje,nie zauwazylem tych dwoch zaczepow,wygladalo to jakby bylo zgrzane z pokretlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2019 o 16:55, Materac napisał:

U mnie już siedzi pokrętło z A3 8P :)

 

50234307_592131681239332_4351806828770754560_n.jpg

A jak wyjmujesz teraz włącznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dziadekM napisał:

A jak wyjmujesz teraz włącznik?

 

Nie jest łatwo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło z A3 8P polift wersja angielska jest dość tanie. 49zł z wysyłką cały włącznik angielski praktycznie idealny, 5 minut roboty i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...