Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T aeb problem z obrotami i adaptacja ?


audi 1 8t quattro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam audi a4 b5 1,8T kod silnika AEB jeszcze na lince i pytanie moje jak dobrze adaptować przepustnice ? bo mam problem na zimnym silniku auto spadnie mi z obrotów i wraca na 1000 jak dodam mało gazu to spadają obroty jak dam więcej niż pół pedała to idą w górę a jak silnik jest zagrzany to trzyma obroty 1200-1300 a nawet czasami 1400. Jak by mógł ktoś pomóc to był bym bardzo wdzięczny bo ja już nie mam pomysłów co to może być przyczyną spadania obrotów na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja też z tym walczyłem.

Adoptujesz tak:

Gasisz auto, odpinasz wtyczke od przepustnicy, odczekaj z minute, podpinasz wtyczke do przepustnicy, wlaczasz zaplon, ale nie uruchamiaj silnika, będzie slychać brzęczenie dochodzące z przepustnicy, jak ucichnie to znak że adaptacja się zakonczyla. Można odpalać auto.

U mnie to nie moglo, wymiana przepustnicy też nie, juz nie wiem co wymienic żeby te wysokie obroty wyplenić.

Daj znac czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie jutro spróbuje i dam znać.

Witam ponownie nie udaje mi się zaadaptować przepustnicy próbowałem z 5 razy i nic z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie jutro spróbuje i dam znać.

Witam ponownie nie udaje mi się zaadaptować przepustnicy próbowałem z 5 razy i nic z tego.

prościej było by vagiem .Napisz z skąd jesteś?

Edytowane przez hosearkadio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie adaptacja zrobiona vagiem, i wszystko ok jednak po kazdym zgaszeniu i ponownym przekreceniu stacyjki dalej sie ustawia ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...