Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niebieska dioda na desce rozdzielczej


Alex457PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie wiem czy ktoś sie już spotkał z takim czymś dlatego chciałbym zapytać, otóż na desce rozdzielczej obok przycisku "MODE" znajduje jak mniemam dorobiona dioda która w nocy bywa uciążliwa dodatkowo mruga i razi po oczach.

083daa3ac5919049.jpg

Wydaje mi sie ze albo to cześć alarmu albo zwykły odstraszacz który ma taki alarm symbolizować dla potencjalnego złodzieja w każdym razie chciałbym sie tego pozbyć jeżeli jest to zbędne.

Przewód tej diody idzie na lewo w stronę przełącznika do włączania świateł tylko nie za bardzo wiem jak sie dostać pod kierownice, jakieś sugestie co to może być i jak ewentualnie sie tego pozbyć? :)

Z góry dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ona nie jest w liczniku tylko w tym plastiku. wyjmij go i tyle. tylko otwór po diodzie zostanie ale możesz kupić sam plastik

ona się pali cały czas czy tylko jak światła włączysz?

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnij włącznik świateł i odkręć listwę ozdobną, zapewne kable od diody idą pod tą listwą... sprawdź do czego to idzie i ewentualnie usuń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał, wyjmij dekor usus diode i kup nowy plastik do licznika i nie masz już śladu po tej diodzie. Swoja drogą w nocy musi być mega uciążliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w poniedziałek będę miał czas i wolny garaż by się za to zabrać. :)

btw. nawet jak bym ją zostawił i zakleił to jej światełko prześwituje i rozprasza podczas jazdy, nie wiem jak ktoś mógł z tym tak jeździć.


Rozebrałem "osłonę pod kierownicą" i okazuje sie ze ta dioda to cześć jakiegoś większego "mechanizmu"

062448111845a89bgen.jpg

2a1e2810d230e508gen.jpg

1c0221b5b80edb76gen.jpg

Na moje oko wydaje mi się ze to jakiś system uniemożliwiający odpalanie silnika zanim nie wciśnie się tego przycisku, tyle ze jest już nie aktywny bo odpalam bez tego w każdym razie sam przycisk znajduje się pod kierownicą i jest przyczepiony do tej osłony która musiałem zdemontować, samej diody niebieskiej nie usuwałem bo nie wiem co z tym dalej zrobić jedynie przyczepiłem ją do tego splotu kabli z 3 zdjęcia żeby nie raziła.

Jakieś pomysły czy wyciągać to i co to właściwie jest?

Pozdrawiam

Edytowane przez Alex457PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to straszak.

Jeśli nie za bardzo znasz się na elektryce to skocz do kogoś kumatego, niech dokładnie sprawdzi i wywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wydawało mi się ze to straszak tylko po co jest ten przycisk ?

Aha i czy oryginalnie w drzwiach od kierowcy po zamknięciu auta też mruga czerwona dioda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...