Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płyn do szyb


Osta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jaki preparat + mikrofibre możecie polecić do czyszczenia szyb samochodu wewnątrz i zewnątrz? Aktualnie czyszczę najzwyklejszym ze sklepu ale zostawia smugi a w nocy przeszkadza jak szyba jest niedoczyszczona. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz i polecasz? Może coś tańszego znacie? Szukam też tzw "nie widzialnej" wycieraczki? Nie chciałbym zakładać nowego tematu to od razu tutaj spytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, używam i polecam, z niewidzialnych wycieraczek polece AngelWax H2GO, a co do Meguiars to działa on tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Meguiars jest do wewnątrz czy zewnątrz? Bo głównie chodzi mi o preparat do usuwania brudnych szyb wewnątrz bo na zewnątrz to po prostu umyje całe auto i założę niewidzialną wycieraczkę i to ona powinna robić robotę jak na tym filmiku a nie płyn od szyb

Bo z tego filmiku można wywnioskować że Meguiars działa jak nie widzialna wycieraczka AngelWax H2GO

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o płynie do wewnątrz i na zewnątrz, Meguiars czyści bardzo dobrze a przy okazji zostawia własnie taki oto efekt niewidzilanej wycieraczki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem dziękuję :) A może znasz jakiś dobry płyn do czyszczenia szyb wewnątrz samochodu od brudu i parowania? Plus jakaś dobra szmatka

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus do tego ta mikrofibra waflowa? Szkoda, że ten płyn jest taki drogi bo tylko 710ml ale może kupię i spróbuję. Nie będę kupował niewidzialnej wycieraczki jeśli ten płyn spełnia również i te zadanie.

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No krócej trzyma niż wycieraczka to jasna sprawa, jak za 710ml to cena jest bardzo dobra chyba że patrzysz na płyny marketowe czy Shiny Garage......


Wafel najlepszy do wycierania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dziękuję za pomoc. Trochę mi rozjaśniłeś sprawę :) Więc kupie ten droższy płyn do szyb ale będzie na zewnątrz i wewnątrz :) Jeszcze mam jedno pytanie. Ta mikrofibra waflowa jest że tak powiem do polerowania tych szyb czy też do usuwania brudu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że wafel bardzo mocno chłonie wodę, dlatego się sprawdza przy wycieraniu i nie pozstawia smug, możesz i polerować i ściagac syf ale chyba szkoda brudną szybe wycierać dobrym waflem , ja jak mam mocna brudna szybę to wycieram najpierw zwykła fibrą a potem do sucha waflem, ale powiem szczerze że jak jest ładna pogoda to po myciu auta nawet nie uzywam płynu do szyb tylko przelatuje szyby detailerem i poleruje fibrą jakąś dobrą, z reguły co najmniej dwie uzywam do szyb żeby smug nie bylo, jedna do sciagnięcia środka i druga sucha do przetarcia........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę może to rzeczywiście lepsza opcja i tańsza. Sam już nie wiem :) Co do detailera to który polecasz i w czym on właściwie pomaga?

Bo mi głównie chodzi o umycie szyb w środku w aucie bo jak używam tych sklepowych środków to nigdy nie mogę tego konkretnie umyć, zawsze jakieś smugi, brud albo parowanie szyb szczególnie jak jest taka pogoda jak dziś a jeżdżę dużo w nocy

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup płyn do szyb, detailery droższe i nie każdy sie nadaje ale kropelkuja za***iście na szybach :decayed:


Z tańszych dobry jest Nielsen Window Clean, ale pachnie srednio i nie kropelkuje ale spelnia zadanie czyli ładnie czyści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zarówno Meguiars jak i Nielsen Window Clean nadaje siędo czyszczenia szyb wewnątrz samochodu? Nie będzie za mocno pachnieć itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megs jest wręcz rewelacyjnym środkiem do mycia szyb zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz.

W góry zaznaczam, że produkt jest mega wydajny i trzeba się z początku przyzwyczaić że nie "psika" się go aż tyle, co w przypadku innych tego typu specyfików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam niebieski plyn z carchem`u ktory miesza sie z woda. Efekt bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szanownych kolegów zaskoczę ;) Meguiar's Clearity Glass to już legenda, ale osobiście używam od dłuższego czasu Mother's ReVision jest go tyle samo co Meguiar'sa czyli 710ml a kosztuje trochę taniej, poza funkcją standardowego czyszczenia szyb wewnątrz i na zewnątrz idealnie nadaję się (nawet jest to wyszczególnione z tyłu na opakowaniu) do czyszczenia ekranów LCD, ekranów nawigacji, panelów dotykowych w samochodzie - kto ma ten problem w aucie ten wie o czym mówię. Warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meguiar's Clearity Glass polecam :)  Drogi to wiadomo, ale używa się go bardzo mało. Do tego mikrofibra waflowa i jest elegancko. Nie wiedziałem że szyby mogą być takie czyste. Dopiero teraz widać jak szyba jest porysowana od eksploatacji :facepalm:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...