Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Środek do czyszczenia felg


Osta

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, z opinii w necie to chyba ta zielona tuga wypada lepiej więc na nią sie zdecyduję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuga daje radę, ja ostatnio używam Wheel Warriora od ADBL a przy ciężych przypadkach przed nim felgę traktuje jeszcze Vampire i takie combo sprawdza się znakomicie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, a czy można APC na felgi także czy lepiej Tuga? Mam bardoz duży zapas APC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kivlov napisał:

Głupie pytanie, a czy można APC na felgi także czy lepiej Tuga? Mam bardoz duży zapas APC.

Średnio Ci apc pomoże chyba że tylko lekkie zabrudzenia. Opony możesz tym zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, ja mam rozrobione 1:3 i domywa lekko zabrudzone felgi i opony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale felgi tak jak Tomasz pisze lekko zabrudzone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 Roton to dość słaby deironizer i niemiłosiernie śmierdzi. Z dość tanich daje rade Shiny garage d-tox/ADBL vampire. Ja kupiłem ten pierwszy 5L za 150zł bodajże. Z lepszych na pewno fajniejsza konsystencję i dłużej siedzi SG monster wheel cleaner. 

Tuga ostatnio coś pozmieniała w składzie i już nie jest to to samo.

 

A jeśli chodzi o opony to wcześniej należy je wymyc tire cleanerem, w innym razie dressing szybko splynie. 

Edytowane przez zdrowy_zab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moim doświadczeń najlepszy stosunek jakość/cena będzie miała zielona TUGA. Po dołożeniu PRICKBORTa od smoły można fajnie wyczyścić felgi.

APC nawet w mocnym stężeniu nie doczyści tak dobrze felg jak środki przeznaczone do tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zeszliście z tematu. Teraz zaczyna się temat o dokładnym myciu felg gdzie używamy vampira itp. Do bierzącej pielegnacji używa się innych środków. Półóżcie wosk na felgi i zobaczcie ile wam wytrzyma przy używaniu tych środków. Używam wosk do felg Angelwaxa oraz ADBL Wheel Warrior do mycia felg i zdecydowanie to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TOM3K napisał:

Chyba zeszliście z tematu. Teraz zaczyna się temat o dokładnym myciu felg gdzie używamy vampira[...]Półóżcie wosk na felgi i zobaczcie ile wam wytrzyma przy używaniu tych środków. 

Vampire ma neutralne pH, nie zrobi krzywdy dla wosku :)

 

Niestety ale przytoczony przez ciebie wheel warior to kwasowy płyn do felg. Wosk długo nie wytrzyma :)

Edytowane przez zdrowy_zab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już zielony jestem teraz :)

Chciałbym tylko umyć dobrze felgi :)

ADBL czy Tuga czy jakieś woski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę faktycznie wszystko zboczyło z kursu, tak jak wcześniej pisali zielona Tuga ma neutralne Ph i jeszcze usuwanie metalu, bardzo fajny produkt i nie będzie jadło wosku, do tego Prickbort, tani a dobry do usuwania smoły i w ten sposób masz komplet do mycia felg, tuge nawet można 5l kupić to nie majątek a Pricbort jest 1l, 2,5l i 5l do wyboru do koloru, wosk jest po to żeby zabezpieczyć i lepiej domywala ale z reguły trzymają one krótko lepiej umyć , odtłuścić i nałożyć jakaś powłokę jak np Gyeon Rim i na sezon masz spokój :hi: a jak masz wosk to tak czy siak szukać czegoś z neutralnym PH:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Apc to mam Auto Finesse Verso i w stosunku 1:2 domywa opony bez problemu a zakurzone i lekko brudne felgi tez domyje jak pomożesz pędzelkiem....wszystko zależy jak często i kiedy myjesz felgi bo ja np co chwile bo mam bzika na puknijcie czystych felg i wyczernionych opon i tyle:decayed:a niektórzy wiadomo myją dopiero jak sa tak zasyfione ze czarne jak smoła :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chyba kupie 5l. Tuga. Macie coś sprawdzonego tzn o sklep z niska cena czy jednak allegro?  Mam w sumie kod rabatowy 20zl do wykorzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, FroS-t napisał:

Co do Apc to mam Auto Finesse Verso i w stosunku 1:2 domywa opony bez problemu 

Psiknalbys tire cleaner i byś się zdziwił ile masz tam brudu :D

 

Tak jak mówiłem, tuga do tej pory była super, ale ostatnio pozmienali jej coś w składzie i to już nie jest niestety to samo. 

IMHO lepiej jest dołożyć (chyba 30zł) i kupić 5Lmonster wheel cleaner SG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze nie zdziwiłbym się bo akurat środki do mycia gumy przetestowałem prawie wszystkie, a mówie tu o myciu codziennym, co tygodniowym, akurat do mycia gumy to moim skromnym zdaniem Duragloss bardzo fajnie się sprawdza i ciezko znaleźć cos lepszego, z tańszych rzeczy Excede warte uwagi, jeśli mowisz o ADBL to d*py nie urywa ten środek, z reszta składem papugowali za Duragloss z tym ze pominęli jeden składnik , także tyle,  a "Shity Garage" komercja przebija 1000 razy jakość tych środków.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, FroS-t napisał:

"Shity Garage" komercja przebija 1000 razy jakość tych środków.....

Sg ma dobre i mniej dobre produkty, ale może faktycznie lepiej zakończymy bo ot się robi, ale rozumiem, że testowałes sg monster wheel? 

A co do tire cleaner, na forum kosmetykaaut.pl jest test, gdzie SG domywa po ADBL czy Excede ;)

Ja "cotygodniowe mycie" czyli co 3dni stosuje właśnie środkami do tego przeznaczonymi.

A chciałem tylko doradzić bo trochę się detailingiem zajmuje :) bez agresji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...