Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Środek do czyszczenia felg


Osta

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no bez spiny pewnie, nie ma o co heh:good:tak testowałem, test o którym piszesz to ADBL i Shiny,  ogolnie mam Tuge i Prickborta, ale uzywam tez droższe środki mimo ze wiem ze są podobne tańsze i bardzo zbliżone działanie , ale mowie lubie stosować pewne środki tak poprostu z upodobania dla danej marki i dlatego ze nie zawiodlem się na innych produktach danej firmy, jeśli mogę sobie pozwolić to czemu nie kupować, i tym sposobem doszliśmy do Gyeon Iron i Gyeon Tar - moje ulubione, oczywiście nie neguje tu innych tańszych i nie uważam ze najdroższe to najlepsze, nic z tych rzeczy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez spiny pewnie, nie ma o co heh:good:tak testowałem, test o którym piszesz to ADBL i Shiny,  ogolnie mam Tuge i Prickborta, ale uzywam tez droższe środki mimo ze wiem ze są podobne tańsze i bardzo zbliżone działanie , ale mowie lubie stosować pewne środki tak poprostu z upodobania dla danej marki i dlatego ze nie zawiodlem się na innych produktach danej firmy, jeśli mogę sobie pozwolić to czemu nie kupować, i tym sposobem doszliśmy do Gyeon Iron i Gyeon Tar - moje ulubione, oczywiście nie neguje tu innych tańszych i nie uważam ze najdroższe to najlepsze, nic z tych rzeczy :wink:

Ten Prickbort nada sie rowniez na owady na zderzaku? [emoji14]

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prickbort typowo klej i smoła , taki dedykowany środek do owadów to np Auto Finesse Citrus Power albo Gyeon Bug and Grime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zdrowy_zab napisał:

Vampire ma neutralne pH, nie zrobi krzywdy dla wosku :)

 

Niestety ale przytoczony przez ciebie wheel warior to kwasowy płyn do felg. Wosk długo nie wytrzyma :)

hmmm, czy Vampire nie zrobi krzywdy mam inne zdanie. Sprawdzałem to już kiedyś i jednak ten wosk podjadał.

Mam położony AngelWax na felgi od końca maja, przynajmniej 4 razy auto już było myte jak  trzeba przy tym felgi i wosk nadal jest. Zobaczymy jak będzie dalej.

2 godziny temu, zdrowy_zab napisał:

Sg ma dobre i mniej dobre produkty, ale może faktycznie lepiej zakończymy bo ot się robi, ale rozumiem, że testowałes sg monster wheel? 

A co do tire cleaner, na forum kosmetykaaut.pl jest test, gdzie SG domywa po ADBL czy Excede ;)

Ja "cotygodniowe mycie" czyli co 3dni stosuje właśnie środkami do tego przeznaczonymi.

A chciałem tylko doradzić bo trochę się detailingiem zajmuje :) bez agresji. 

Już kiedyś też rozmawialiśmy o preparatach do czyszczenia opon. Podeśle Ci to później...

Każda informacja jest cenna :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak ale jest to żelowy produkt i raczej duzo go zejdzie, kiedys probowalem z kolegą, ja bym wolał uzyc coś wodnistego bardziej, mniej produktu schodzi i nie pominiesz żadnego elemntu ten ADBL Vampir Liquid lub Auto Finesse Iron Out chyba lepiej było uzyć lub cos innego co ma własnie wodnista konsystencje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba lepiej kupić 5l ADBL Vampir Liquid  bo do dekontaminacji i do felg bedzie dobre chyba co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby trochę słabszy niż Tuga do felg, ale ma więcej zastosowań, tylko już nie mam buteleczek z atomizerem i będę musiał coś dokupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, kivlov napisał:

To chyba lepiej kupić 5l ADBL Vampir Liquid  bo do dekontaminacji i do felg bedzie dobre chyba co nie?

Za pół tej ceny kupisz dobrą powłokę do felg i będziesz mógł je myć samym szamponem, więc czy jest sens...? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kivlov napisał:

Kurcze no teraz znowu mieszanie hehehe

Jaka powłokę?

Cos takiego jak np CarPro Dlux, Gtechniq C5, Gyeon Q2 Rim Kit albo Carbon Collective Platinium Wheels i wtedy cały sezon myjesz sobie felgi szamponem bez mocnej chemii, metal i smoła nic nie przywiera, co mycie możesz ewentualnie psiknąć Sonaxem BSD i tyle

Edytowane przez FroS-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co mam zrobić teraz?

 

ps.

 

Edytowane przez kivlov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kivlov napisał:

I co mam zrobić teraz?

 

ps.

 

Zymol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie do felg polecam adbl vampire. Radzi sobie dobrze tylko jedynym problemem jest zapach.  Śmierdzi strasznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Tuga, robi konkretną robotę ale capi przy tym niesamowicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie do felg polecam adbl vampire. Radzi sobie dobrze tylko jedynym problemem jest zapach.  Śmierdzi strasznie [emoji3]

Używam ADBL Vampire Liquid i chyba mam słaby zmysł wechu bo jakoś strasznie mi to nie śmierdzi

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Shiny Garage Monster Wheel Cleaner Plus i uważam, że jest mega skuteczny, ale również niezbyt wydajny.

Po trzech myciach felg o dość dużej i fikuśnej powierzchni ( 17'' Dijon) zużyłem pół 500ml buteleczki.  Kolejna rzecz, to jak jest napisane, żeby zmyć pod ciśnieniem po 2 minutach to faktycznie to znaczy. Zwykły wąż ogrodowy to trochę za mało i trzeba potem to zetrzeć a jak poleży za długo to już nie schodzi po dobroci.

Myślę, że jak się skończy to spróbuję czegoś innego o neutralnym PH dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jest tych środków teraz na rynku. Dotychczas używałem Tenzi Prix i Tugę ale powoli się kończy i myślę nad Pure Blood. Używał ktoś kosmetyków TK i może się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, afroo. napisał:

Sporo jest tych środków teraz na rynku. Dotychczas używałem Tenzi Prix i Tugę ale powoli się kończy i myślę nad Pure Blood. Używał ktoś kosmetyków TK i może się wypowiedzieć?

Używałem tego TK Pure Blood, działa, krwawi, ale żadnej rewelacji. Ja płaciłem jakoś 35zł za 500ml więc o wiele lepiej wypada Tuga lub ADBL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...