Skocz do zawartości
IGNOROWANY

bagażnik a4b7 a a6c6 avant


Matifcb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

duzo glosow slyszalem ze kombi a6 jest klase lepsze, wiekszy komfort i wiekszy bagaznik ma od a4. Ze jak bede miec dziecko to tylko a6 ze w a4 ciezko sie pomiescic. Sprawdzalem wymiary i roznice nie sa duze.. a nawet a4 ma dluzszy bagaznik. Skad te opinie co uwazacie na ten temat ? jest on dla mnie wazny dlatego ze zmieniam auto jak bede miec dziecko. A6stek jest bardzo malo a chodzi mi o dobrze wyposazone benzyniaki, jest to stare juz auto wiec nie tak latwo znalezc benzyne dobrze wyposazona dlatego tez a4ki tez ciagle mnie kusza - tylko te opinie co do bagaznika i ze to nie jest rodzinne auto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś siedział w obu tych autach to Ci powie to co wyczytałeś, A6 C6 jest sporo większa od A4 B7. Zwłaszcza jeżeli chodzi o miejsce na tylnej kanapie. W B7 jest tam po prostu ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma porównania miedzy C6 i B6/7 jak chcesz siedzieć jak człowiek szukaj C6 nie tylko dla wygody ale i przestronności bagajera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu mam oba auta które podałeś. W C6bagażnik jest sporo większy dłuższy i szerszy. Jako rodzinne auto C6 bije na głowę B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik A4 B7 potwierdzam, że bagażnik jak na kombi jest bardzo mały ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze wdal sie blad koledzy. chodzi mi o a6c5. Czy roznice sa tak samo duze ? miotam sie miedzy a6c5 ac6. Jest spora roznica finansowa i co wazniejsze eksploatacyjna. c5 dosc stara a c6 dosc droga w utrzymaniu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C5 też miałem i jest troszkę krótszy niż w C6 ale różnica jest niewielka. Wewnątrz miejsca tyle samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli terazx tylko znowu rozkminic czzy stare c5 kupic ktore za 5 lat bedzie miec juz peonad 20 lat czy nowsze c6 ktore eksploatacyjknie jest duzo drozsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój budżet może odpowiedzieć na to pytanie. Jak kupisz C6 z ori przebiegiem i regularnym serwisem to będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zawiedziony bagażnikiem B7. Wydawało mi się, że będzie wystarczający, ale jak się syn urodził to okazało się, że jest słabo z tym miejscem. A swoją drogą to w środku też szału nie ma. Ja przy moich 187cm jakoś się za fajerą mieszczę, ale młody, który jeździ za mną, już kopytami obija mi tył siedzenia, a ma raptem 1,5 roku. Myślę, że po prostu A4 nie można rozpatrywać pod kątem auta typowo rodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje przez te praktyczne opinie rzeczywisce a4 skreslam, co do c6stki... mam z 35000 spokojnie na auto. licze tez dodatkowo 4k na instalacje lpg i mam tez 10k na naprawy czy cos na start.. ale co bedzie wlasnie w eksploatacji, boje sie wlasnie ze jak przyjdzie dzieciak i tez wydatki ze bede musial liczyc jakies wydatki na auto, bo kazdya wizyta czy to czujnik czy to cos kazda pierdolka moze oznaczac " bez 500zl nie przyjezdzaj do mechanika" a wolalbym jednak nie miec w budżecie domowym ograniczen przez auto tylko kase na dzieciaka np pompowac... i tylko dlatego sie obawiam c6stki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz odrazu pisac plusy - dlaczegto ? diesle sa drozsze w eksploatacji.. nie wiem czy diesla nie bede katowac za bardzo w miescie. Mowisz o c6.. to chyba w ogole beda wieksze koszta niz c6 2.4 nad ktorym juz sie waham ze wzgledow ekonomicznych..

Edytowane przez Matifcb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz kolo 50tys na wszystko to najlepszy silnik w c6, moc/spalanie/q/tip, przegonisz go raz na jakis czas i po miescie mozesz smigac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale kupienie auta to nie wszystko.. Trzeba tez za rok dwa czy 3 a nawet 5 to auto ciagle naprawiac wymieniac w nim podzespoly ktore kosZtuja podobno duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale kupienie auta to nie wszystko.. Trzeba tez za rok dwa czy 3 a nawet 5 to auto ciagle naprawiac wymieniac w nim podzespoly ktore kosZtuja podobno duzo

No i dlatego ja zdecydowałem, że następny będzie Superb, ew. Passat. Wiadomo, że VW, a tym bardziej Skodzie do Audi daleko pod względem jakości, ale A6 to już jest jednak inna pólka niż A4 pod względem kosztów eksploatacji. Ojciec ma A6 C7 i wiem ile to czasem potrafi kosztować. Poza tym, siedziałem ostatnio w nowym Superbie kolegi i stwierdzam, że jakiegoś dramatu z tą jakością wykończenia nie ma, a pod względem ilości miejsca ten samochód bije wszystko na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale czy superb nie wystepuje w sedanie tylko ? chyba kombi nie ma no i ja chcialem gazowac. a i VW i SKoda moium zdaniem strzelili sobie w kolano bo sa same silniki z bezposrednim wtryskiem i one sie lipoa gazuja


ty mowisz o c7 ojca. Ja fakt mysle o c6 max. Tak na okko zeby sie nie denerwowac a cos miej wiecej napisac to c6 jest procentowo ile drozsze od c5 . Ja na swom poziomie mysle ze roczna eksploatacja moze wiadomo srednio byc nawet 30% wieksza byuc ? racja tak okolo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tak ale czy superb nie wystepuje w sedanie tylko ? chyba kombi nie ma

No jak nie ma jak jest :).


a i VW i SKoda moium zdaniem strzelili sobie w kolano bo sa same silniki z bezposrednim wtryskiem i one sie lipoa gazuja

A w Audi to niby co masz? :) Przecież w A6 C6 masz tylko 2 silniki, które nie są FSI: 2.4 (moim zdaniem trochę słaby do tej budy) i 4.2 (były też wersje FSI). Więc też szału nie ma. W takim A4 B7 też masz raptem 2 silniki, które mógłbyś zagazować z czego 1.6 to się do niczego nie nadaje. Tzn. nie ma z nim problemów, ale osiągi to kpina.


ty mowisz o c7 ojca. Ja fakt mysle o c6 max.

Chodziło mi bardziej o przeskok cenowy pomiędzy A4 i A6. To jest po prostu inna półka finansowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

superb kombi jest tylko generacja II. Ale tam silniki TSI TFSI widze. No i cena jest chyba nie na moj pulap. w generacji I nie ma kombi.

Co do Audi. to i w a4 i w a6c5 jest 1.8T i 2.4 ( zachwalaja je do gazowania, na paru forach jak zaczalem czytac to tylko sa ok.) w A6c6 jest 2.4 tez do gazowania. Silnika 1.6 nie biore pod uwage. w VW Golfie mam 1.6 jest ok ale nie na duze kombi... glowa mowi a6c5.. zobaczymy co bedzie za pol roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

superb kombi jest tylko generacja II. Ale tam silniki TSI TFSI widze. No i cena jest chyba nie na moj pulap. w generacji I nie ma kombi.

Co do Audi. to i w a4 i w a6c5 jest 1.8T i 2.4 ( zachwalaja je do gazowania, na paru forach jak zaczalem czytac to tylko sa ok.) w A6c6 jest 2.4 tez do gazowania. Silnika 1.6 nie biore pod uwage. w VW Golfie mam 1.6 jest ok ale nie na duze kombi... glowa mowi a6c5.. zobaczymy co bedzie za pol roku.

Ok, sorry, umknął mi Twój post, w którym pisałeś, że chodzi Ci o C5, a nie C6. No to w C5 praktycznie wszystko się gazuje, więc wybór masz ogromny. Inna sprawa, że znaleźć zadbane C5 będzie Ci ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...