Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemu z nawiewem


Karol Szczygłowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Jeżeli post napisany w złym dziale prosiłbym o przeniesienie. Witam jeszcze raz jestem nowym użytkownikiem niedawno zakupiłem audi a4 b5 1996r 1.6 101km wszystko pięknie ładnie było do wymiany był termostat zrobione i autko łapało temperaturę grzało po dzień wczorajszy. W czwartek wracając ze szkoły grzało normalnie a w piątek rano po trasie 20 km 0 ciepłego powietrza.Sprawdzałem płyny,nawet pokusiłem się o zdejmowanie schowka i wkładanie ręki do korytka nawiewu aby sprawdzić czy klapa ciepłe/zimne działa prawidłowo wszystko jest jak należy silnik łapie 900C ale po daniu pokrętła nawiewu na ciepłe leci tylko zimno. Co może być przyczyną ? Dodam ze nagrzewnica była płukana około 30 minut temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy jak kręcisz pokrętłem to przestawiają się klapy. Zdejmiesz schowek będziesz widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy jak kręcisz pokrętłem to przestawiają się klapy. Zdejmiesz schowek będziesz widział.

Klapy sprawdzone ruszają się prawidłowo reszta pokręteł też sprawdzona.Czy możliwe aby pompa wody dawała takie oznaki albo termostat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś pewny, że klapy ciepło - zimno się ruszają problem leży po stronie nagrzewnicy. Dlaczego płukałeś? słabo grzało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś pewny, że klapy ciepło - zimno się ruszają problem leży po stronie nagrzewnicy. Dlaczego płukałeś? słabo grzało?

Wcześniej po wymianie termostatu leciało letnie powietrze potem się to jakoś unormowało i było wszystko ok.Na forum wyczytałem że to może być nagrzewnica więc postanowiłem ją przepłukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się podepnę :D

Mam taki temat, żę nagrzeje sie do 90 i...
z lewej strony (kierowca) dmucha nie gorącym powietrzem, po prostu ciepłym, natomiast z prawej lodowatym! :)

podpowiecie co zrobić? Zima na dobre sie nie zaczęła a troche to uciążliwe :)

PS
podpowiedzi typu owijanie się kocem wiem wiem, skuteczne, ale wolałbym uruchomić ogrzewanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A

A ja się podepnę :D

Mam taki temat, żę nagrzeje sie do 90 i...
z lewej strony (kierowca) dmucha nie gorącym powietrzem, po prostu ciepłym, natomiast z prawej lodowatym! :)

podpowiecie co zrobić? Zima na dobre sie nie zaczęła a troche to uciążliwe :)

PS
podpowiedzi typu owijanie się kocem wiem wiem, skuteczne, ale wolałbym uruchomić ogrzewanie:)

A sprawdzałeś może klapy ciepło/zimno? Klimatronik czy jak u mnie manualny nawiew ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...