Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie żarówki do kierunkowskazów w B5


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie takie jak w temacie. Musze kupić nowe zarowki do kierunkowskazow przednich, poniewaz poprzedni właściciel załozyl jakies badziewie i zluszczyl sie pomaranczowy lakier na zarowkach :evil: Prosze nie sugerowac ze jestem leniem i nie chce mi sie odkrecic i sprawdzic jakie są, bo tak nie jest!! Poszedlem do garazu i chcialem to rozebrac ale nie bylo to takie łatwe... jest taki ciasny dostep i tyle kabli ze przy moich wielkich łapskach nie udalo mi sie tam dostac. Lampy i kierunkowskazy mam firmy VALEO. Prosze jesli wiecie to powiedzcie jak sie tam dostac, a moze trzeba wyciągnąc migacz (jak??)

No i najwazniejsze pytanie, jakie tam są żarówki bo z tego co sie orientuje to dostepne sa symetryczne i asymetryczne.

chrom_21w_03.jpg

a żarówki chce kupic takie philips silver vision

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symetryczne.

Widziałem w jakiejś niemieckiej gazecie jak koleś miał założone jakieś niebieskie żarówki, które świeciły na pomarańczowo. Widział ktoś gdzieś takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze mnie ktos uswiadomic jak wymienic ta zarowke w tym przednim migaczu?? bo ja osobiscie raczej nie widze innej opcji wymiany jak tylko poprzez wymontowanie tego migacza, a zeby nie bylo za łatwo to chyba bedzie trzeba wymontowac rowniez reflektor bo mino ze sa osobno to migacz wydaje sie byc doczepiony do reflektora :rolleyes::question:

Przepraszam ze pisze w tym dziale choc nie do konca zgodne z tematem ale nie chce zaczynac nowego posta i zasmiecac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyjąć migacz nie trzeba ruszać reflektora, tam jest taka zapadka od wewnątrz, jak w dzień albo w dobrze oświetlonym garażu się przyjrzeć to można się połapać. Wiem, bo miałem niezatrzaśniętą i przy 120 kph migacz popatrzył się na mnie i opadł :lol: A czy czy do wymiany żarówki trzeba wyjmować migacz to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyjąć migacz nie trzeba ruszać reflektora, tam jest taka zapadka od wewnątrz, jak w dzień albo w dobrze oświetlonym garażu się przyjrzeć to można się połapać. Wiem, bo miałem niezatrzaśniętą i przy 120 kph migacz popatrzył się na mnie i opadł :lol: A czy czy do wymiany żarówki trzeba wyjmować migacz to nie wiem.

nie wiem czy o tej samej zapadce myslimy, ale wole sie doinformowac zeby czegos nie urwac itd, probowalem wymienic normalnie tak jak to sie zwykle zarowki wymienia ale sie nie umiem tam dostac bo malo miejsca a za duze paluchy mam :rolleyes: :redface:

Jutro cykne fotke i wstawie na forum, pokazesz mi co gdzie i jak odchaczyc oki??

z gory dzieki :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wymontowac kierunek żeby zmienić żaeówkę, z tego co pamiętam to dociskasz kierunek do lampy i wysuwasz go do siebie, ewentualnie podważasz zacisk jak mocno trzyma :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam taki zacisk ktory wysuwam tak jak nakreslilem na zdjeciu, a nastepnie wypycham fo do przodu lub w lewo, nic to nie dalo. Jutro jeszcze sprawdze tak jak radzisz, nie ma rzeczy niemozliwych i musi sie dac to jakos wyciagnąc

4f5b4d8c578e450fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak wysuniesz ten zacisk, musisz nacisnąć śrubokrętem na tą białą dźwigienkę, która jes tuż nad tym zaciskiem i wtedy pociągnąć kierunek. Kierunek schodzi do przodu. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...