Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B9 2.0 TFSI 252KM Quattro S-tronic Exclusive - samochód testowy Autocentrum


st@rost

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem A4 B9 (wcześniej A8 D3).

Posiadam auto testowe Autocentrum, które prezentował dla potencjalnych użytkowników Zachar:

Z perełek:

- skóra Feinappa z lamówką

- Bang & Olufsen

- piękne drewno

- HUD, lane assist side assist, ACC, etc etc etc.

- świetnie "kopyto" samochodu

2 minusy jak dla mnie:

- dźwiek silnika to szlifierka wysoko-obrotowa, brakuje mi bulgotu V8

- spalanie, 10litrów to norma co daje mizerny zasięg ok 500-550km.

Ale poza tym to bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty samochodu :)

Nie wiem jak z 2.0 chciałbys osiagnac bulgot V8 :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee.... lepiej sprawdź tablet :grin:

Graty auta. Zawsze podobały mi się sedany ale w przypadku B9 tylko Avant.

Edytowane przez Grohu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba nie Autocentrum był sprzedawcą? :)

Pewnie ładny rabat?

Na zasięg można ponarzekać, ale samo spalanie na poziomie 10L to coś mało.

Edytowane przez komoornik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję auta. Szerokości i bezawaryjności!

Zastanawiam się co Cię skłoniło do przesiadki do mniejszego auta...?


PS. Auto już na dzień dobry ma niezwykłą historię... Mirasowe bajki o płaczącym Niemcu brzmią przy tym bardzo słabo :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=PAZtmHBvn5Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Auto pali miedzy 10-11l jak pomykam trase z predkosciami ok 140-170km/h.

Co sklonilo do przesiadki? Otoz jak je zobaczylem to bardzo mi sie spodobalo, moim zdaniem Avant ladniejszy zdecydowanie niz sedan (subiektywnie).

D3 cudo ale...

1) kazdy sie na Ciebie patrzy

2) jednak 10letnie auto, pomimo ze doinwestowane przeze mnie kosmicznie, zawsze ma jakies niedomagania

3) przede wszystkim technika: brak Spotify, Hud, systemow wspomagania, matrixow, banga... slowem - nowoczesnosci.

4) kombi takie cichociemne a duuuzo szybsze, no i Stronic zabija stary Tiptronic szyboscia. Apropos szybkosci, jeden kolezka z Panamery juz sie na trasie przekonal, ze to autko umie jezdzic

5) po ABT'cie bedzie w ogole cichociemne :)

Rabat spory, auto zakupione w Das Welt od dealera.

Aha, tablety dzialaja :)

Edytowane przez st@rost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przejechałem na baku 500 km.. 350-370 km to maks nawet na trasie, przy mojej nodze.. Także jak robisz 550 to ciesz się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przejechałem na baku 500 km.. 350-370 km to maks nawet na trasie, przy mojej nodze.. Także jak robisz 550 to ciesz się :)

Jakie wyciągasz prędkości "przelotowe" na dwupasmówkach i krajówkach? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przejechałem na baku 500 km.. 350-370 km to maks nawet na trasie, przy mojej nodze.. Także jak robisz 550 to ciesz się :)

Jakie wyciągasz prędkości "przelotowe" na dwupasmówkach i krajówkach? :)

180 - 220. To tak średnio na autostradach i szybkiego ruchu. Jak są warunki niżej nie jeżdże. Po mieście też raczej dynamicznie.

A co do patrzenia.. Nie miałem auta nigdy w swoim życiu, które tak przyciąga uwagę jak moja Audiola. Ale fakt, że jest w pełnym S-line, z Matrixami, w pakiecie czerń, na 19 calowych kolach RS oraz w kolorze Daytona. Nie widziałem jeszcze na żywo tak ładnej A4-ki, napiszę nieskromnie :). Same LEDY dają ogromną różnicę do wyglądu. I strasznie przyciąga uwagę. A Matrixy to już w ogóle bo wtedy masz dynamiczne kierunkowskazy z przodu i z tyłu.

Edytowane przez Kosmita
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kosmita :)

Gratuluje samochodu i rozumiem pełną eksytację... niemniej jednak, masz swój własny temat w którym możesz (i już to zresztą zrobiłeś) pisać wszelkie ohy i ahy nt swojego super turbo A4 :)

Sam jarałem się moją A8 ale trzeba zachować umiar i rozsądek, a nie wszędzie śmiecić.

Co do spalania, skoro 350km to ja nie wiem jak Ty jeździsz bo mnie pali sporo mniej. Niemniej jednak jeśli "pałujesz" po każdym zwolnieniu się lewego pasa na maxa do tych 220 km/h, to być może faktycznie dojdzie spalanie do tych 16l/100km. Ja jeżdże raczej dynamicznie i spalanie mam 11l/100km.

Ciekawostka: maks zatankowane do baku to 56,85l (bak ma podane 54 + doliczam węże etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do którego odbicia tankujesz... :wink:


Mógłbyś zrobić foto naklejki pod klapką od wlewu paliwa? Albo chociaż podaj jej numer OE


Jestem ciekawy jaką oktanowość paliwa zaleca Audi dla tak podkręconego 2.0TFSI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kosmita :)

Gratuluje samochodu i rozumiem pełną eksytację... niemniej jednak, masz swój własny temat w którym możesz (i już to zresztą zrobiłeś) pisać wszelkie ohy i ahy nt swojego super turbo A4 :)

Sam jarałem się moją A8 ale trzeba zachować umiar i rozsądek, a nie wszędzie śmiecić.

Co do spalania, skoro 350km to ja nie wiem jak Ty jeździsz bo mnie pali sporo mniej. Niemniej jednak jeśli "pałujesz" po każdym zwolnieniu się lewego pasa na maxa do tych 220 km/h, to być może faktycznie dojdzie spalanie do tych 16l/100km. Ja jeżdże raczej dynamicznie i spalanie mam 11l/100km.

Ciekawostka: maks zatankowane do baku to 56,85l (bak ma podane 54 + doliczam węże etc.).

Forum motoryzacyjne, więc jak najbardziej wszystko na temat.

Nie ma tu prowadzenia moderacji "własnych" tematów. Do takich celów można sobie założyć własny blog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, a może ktoś sobie wziął ten standardowy bak paliwa, który ma 40l i dlatego takie małe zasięgi robisz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, a może ktoś sobie wziął ten standardowy bak paliwa, który ma 40l i dlatego takie małe zasięgi robisz :wink:

:) heh.. sam konfigurowałem i nie widziałem takiej opcji żeby był tak mały bak :).. zresztą leje do pełna ok. 50-55l. No i tak średnia wychodzi koło 13-14l na 100. I tak pokazuje komputer.

Kolego Kosmita :)

Gratuluje samochodu i rozumiem pełną eksytację... niemniej jednak, masz swój własny temat w którym możesz (i już to zresztą zrobiłeś) pisać wszelkie ohy i ahy nt swojego super turbo A4 :)

Sam jarałem się moją A8 ale trzeba zachować umiar i rozsądek, a nie wszędzie śmiecić.

Co do spalania, skoro 350km to ja nie wiem jak Ty jeździsz bo mnie pali sporo mniej. Niemniej jednak jeśli "pałujesz" po każdym zwolnieniu się lewego pasa na maxa do tych 220 km/h, to być może faktycznie dojdzie spalanie do tych 16l/100km. Ja jeżdże raczej dynamicznie i spalanie mam 11l/100km.

Ciekawostka: maks zatankowane do baku to 56,85l (bak ma podane 54 + doliczam węże etc.).

Forum motoryzacyjne, więc jak najbardziej wszystko na temat.

Nie ma tu prowadzenia moderacji "własnych" tematów. Do takich celów można sobie założyć własny blog.

Artur, dziękuję za obronę :)

Do Autora wątku: Wypowiedziałem się na temat Twoich argumentów. Napisałeś, że po 1 jest marny zasięg przez wysokie spalanie (z czym się w 100% zgadzam) ale podałeś wartości, które świadczą, że u Ciebie jeszcze nie ma tragedii i za przykład pokazałem Ci jak to wygląda u mnie. Myślałem, że się ucieszysz :) Po 2, napisałeś że minusem Audi A8 D3 m.in. było to, że przyciągał uwagę. Odpisałem, że moim zdaniem nowa A4 o wiele bardziej przyciąga uwagę niż stara A8 na co podałem przykład swoich obserwacji, ale wytłumaczyłem, że mam ładną wersję auta i nie każda musi się tak rzucać w oczy.

Przepraszam jeśli poczułeś z mojej strony zagrożenie dla Twojej A4-ki :) Ale na pewno moje wypowiedzi nie były nie na temat.

PS. Twoja to bardzo ładna sztuka i niech jeździ jak najdłużej i bezawaryjnie. Tego życzę. Pozdrawiam.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczony jestem dosc ostrej moderacji tematow z forum A8team ;] ot co, nikogo tu jakos specjalnie nie atakuje.

A8 faktycznie, stara... ale co wzrok przyciagala to jej :D

Moja ma sie mniej rzucac w oczy po prostu, taki byl zamysl. Aczkolwiek felgi RS rowniez rozwaza, natomiast przeraza mnie profil 35mm w 19". Jak wiadomo wysokosc profilu oponu 35 w 19" bedzie nizsza niz 35 w 20", ktore mialem w A8, a tam juz bylo twardo. I chociaz korci mnie wyglad to wiem, ze komfort pojdzie w diably. A na 18" z profilem 40 jest calkiem przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczony jestem dosc ostrej moderacji tematow z forum A8team ;] ot co, nikogo tu jakos specjalnie nie atakuje.

A8 faktycznie, stara... ale co wzrok przyciagala to jej :D

Moja ma sie mniej rzucac w oczy po prostu, taki byl zamysl. Aczkolwiek felgi RS rowniez rozwaza, natomiast przeraza mnie profil 35mm w 19". Jak wiadomo wysokosc profilu oponu 35 w 19" bedzie nizsza niz 35 w 20", ktore mialem w A8, a tam juz bylo twardo. I chociaz korci mnie wyglad to wiem, ze komfort pojdzie w diably. A na 18" z profilem 40 jest calkiem przyjemnie.

Z mojej strony nie ma problemu:), dzięki za wyjaśnienie.

Jak jesteś dziś w Warszawie, to podjedź dziś na spocik pod Arkadie na 19. Ja też podjadę. Możesz się przejechać na moich 19" i sobie zobaczysz jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pany, dość głaskania się po pleckach - jaką Wam informację umieścił producent na naklejce pod klapką od wlewu paliwa odnośnie oktanowości paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie taką samą jak w B8 czyli 95.

BTW informowałeś Zachara że kupiłeś auto w którym zepsuł tablety? :grin:

Edytowane przez komoornik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym potwierdzone info :)

W B8 po lifcie był słabszy motor (225KM) i jeśli popatrzeć na stare 1.8T 163KM oraz 1.8T 190KM montowane w B6 to pomiędzy nimi były różnica - mocniejszy wariant wymagał Pb98 by osiągnął pełną moc, także tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jestem ciekawy jaką oktanowość paliwa zaleca Audi dla tak podkręconego 2.0TFSI...

Takie paliwo na jakim było modzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...