Skocz do zawartości
IGNOROWANY

częściowe podświetlenie licznika przedlift i zmiana na inny przedlift i niezbędne zabiegi


serfin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam a4 b5 1996r 1.9Tdi 110km Avant. Padło w nim kilka diod od podświetlenia - ponoć coś się przypaliło ścieżki i nie da rady przywrócić podświetlenia w miejscach gdzie już nie świeci? np. nie mam podświetlenia praktycznie na całym obrotomierzu jak i od 0-60km/h i teraz pytanie lepiej to ratować tj licznik i czy w ogóle da się, jest sens czy lepiej szukać innego licznika? nie interesuje mnie FIS - mam najzwyklejszy biedniejszy :) czy jak kupie licznik od innego a4 b5 1.9TDI przed liftem powiedzmy do 1999r to podejdzie wszystko Plug and Play? wystarczy podmianka licznika i wszystko będzie działało a jedynie stan licznika nie bedzie zgadzał się czy coś jeszcze trzeba będzie zadziałać przy tym? Dziekuję za pomoc i info. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać licznika z zegarkiem bez cyferek (3,6,9,12) Np taki tylko do diesla

http://allegro.pl/licznik-audi-a4-b5-1-6-8v-8d0919035cx-anglik-i6621279265.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy to akurat wiedziałem, dokładnie chodzi mi o ten najbedniejszy licznik ze zwyklym zegarkiem wskazówkowym bez fisa oraz bez półfisa total golas, i dlatego zdałem pytanie czy jakikolwiek z diesla a4 b5 1.9 nie ważne jaki silniki czy 90km czy 110km ważne że od diesla , powiedzmy rocznik 95,96,97,98 tj. przedlift? oraz czy sedan a avant w przypadku takiego licznika ma jakiekolwiek znaczenie?

te liczniki nie mają chyba w sobie IMMO jak gdzies chyba kiedys przeczytałem (dopiero poliftowe ) więc chyba w zasadzie nie bede musiał bawić się z IMMO?

Edytowane przez serfin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1997 od któregoś miesiąca i 1998 już

immo mają

Edytowane przez sebidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druga połowa 97 niektóre miały licznik z immo przed połową roku było immo box

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? A ja myslalem, że dopiero w a4 b5 po lifcie montowane byly liczniki z immo a w przedliftach tj z tradycjnym zegarkiem wskazowkowym i bez pół/fisa liczniki byly bez immo. Teraz już nie wiem jakiego licznika szukać do a4 b5 96r 1.9tdi :/ chyba że jest metoda na naprawienie podswietlania w liczniku?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Aha dzieki Tom za info czyli musze szukac licznika do max poczatku 97r. Czy wowczas wystarczy tylko przelozyc liczniki podlaczyc kostki i to wszystko? Czy jeszcze trzeba wykonac jakies kodowania itp? Czy tez jedyna rzecz jaka bedzie "nie halo" to inny przebieg km? I nie istotne czy bedzie to licznik z a4 b5 z silnikiem 1.9 90km lub 110km czy z 2.5tdi ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak musisz szukać licznika max do 97 po zamontowaniu trzeba zrobić kodowanie i ewentualny przebieg i jeszcze jedno w tych licznikach podświetlenie realizowane jest żaróweczkami nie diodami

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie ma sposobu na te zaroweczki? Nie mozna zastapic ich diodami led? A jezeli podmienie licznik i nie przekoduje to nie bedzie mozna jezdzic autem? Obecny licznik ma problem z podswietleniem i to jest powod zmiany, moze jednak mozna ogarnac temat podswietlenia?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile maja one miec w koncu V? 1.1v 1.2v ?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12v :grin:

1.2w pod tarcze, a pod licznik km 0.6 jak dobrze pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary licznik przedliftowy jest tam od 8-10 zarowek ponoć. Predkosciomierz i obrotomierz glownie interesuje mnie podswietlenie tych dwoch elementow na liczniku. Pierwszy raz spotykam sie z opinią że 2 rozne rodzaje zarowek byly montowane w jednym liczniku? Ktos moze cos wiecej powiedziec?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie by zamiast żarówek wstawić tam diody SMD ? http://allegro.pl/zarowka-led-bx8-4d-t5-r5-w1-2w-w2w-b8-4-smd-zimny-i6150830094.html

w ostateczności wybiorę standardowe rozwiązanie tj. http://allegro.pl/zarowka-led-bx8-4d-t5-r5-w1-2w-w2w-b8-4-smd-zimny-i6150830094.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...