Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyżby koniec prawdziwego Quattro...?


Kosmita

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Dev napisał:

jest różnica między Haldexem a Torsenem ale tylko podczas jazdy pod górkę w błocie lub śniegu.

na Haldexie wchodzi na jakaś wysokość i zwyczajnie się zatrzymuje

na Torsenie wchodzi znacznie wyżej, grzebie, grzebie i się pomału się wdrapuje. Torsen wykorzystuje możliwość przenoszenia mocy na koło (koła/oś) które ma lepszą przyczepność stąd też ma większe mozliwosci

Źle mnie zrozumiałeś. Dla mnie halex i rozwiązanie z quattro ultra nie różnią się między sobą skoro jedno i drugie jest zapinane i rozpinane a torsen ciągnie stale. A cały deal dla audi polegac będzie na większych kosztach serwisowania tego systemu. Czy audi przyznało się czy system jest ich czy kupują rozwiązanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deal dla Audi to mniejsze zużycie paliwa, na które większość osób jednak patrzy i wybierze BMW bo ma o 0,3/100 mniej w katalogu.. osobiście tego nie rozumiem, że można czymś takim się tak mocno sugerować ale taki jest rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś to napisane w jakich modelach jest ten nowy napęd Ultra lub gdzie to sprawdzić ? 

Zatrzymalo sie to na A4, czy poszło tez do A5 2.0 252 km ? 

Rozumiem, ze diesle beda miały i mają klasyczny napęd Torsen a takie zmiany sa tylko w benzynach ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lismo napisał:

Jest gdzieś to napisane w jakich modelach jest ten nowy napęd Ultra lub gdzie to sprawdzić ? 

Zatrzymalo sie to na A4, czy poszło tez do A5 2.0 252 km ? 

Rozumiem, ze diesle beda miały i mają klasyczny napęd Torsen a takie zmiany sa tylko w benzynach ? 

 

Nie. Już we wszystkich silnikach R4 jest ultra. W nowym A7 nawet w V6 jest ultra. Torsen na razie został w eSach i Ryśkach.

Edit: Faktycznie w dieslach jeszcze jest torsen. Ale we wszystkich benzynach już ultra.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu odebrałem nowego Allroad'a 2.0 TFSI (dla żony - ja dalej głównie w M3)  z tym cudownym napędem. Niestety nie zdążyłem dojechać do domu z salonu, bo padł napęd.

Auto przebieg 56 km - włączenie trybu dynamic w ruchu miejskim skończyło się tym, że konieczna była laweta. Czekam na dokładną diagnozę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, bajk napisał:

W zeszłym tygodniu odebrałem nowego Allroad'a 2.0 TFSI (dla żony - ja dalej głównie w M3)  z tym cudownym napędem. Niestety nie zdążyłem dojechać do domu z salonu, bo padł napęd.

Auto przebieg 56 km - włączenie trybu dynamic w ruchu miejskim skończyło się tym, że konieczna była laweta. Czekam na dokładną diagnozę. 

"przewaga dzieki technice"...

słyszałem że nowe audice mają specjalne systemy doswietlania lawety ...

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że troszkę odbiegnę od tematu ..... Skoda Superb 2.0 TDI 190 DSG 2018 ma Haldexa z A3 8V czy może Ultra ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mnetzimny napisał:

Przepraszam że troszkę odbiegnę od tematu ..... Skoda Superb 2.0 TDI 190 DSG 2018 ma Haldexa z A3 8V czy może Ultra ??

haldex, ultra jest tylko przy silnikach ustawionych wzdłuznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/21/2018 at 8:22 PM, Dev said:

"przewaga dzieki technice"...

słyszałem że nowe audice mają specjalne systemy doswietlania lawety ...

To jednak nie napęd, a silnik :) kawałek świecy w cylindrze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały szczegół jak włos w zupie ?.  I co będzie nowy silniczek ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Axel1 said:

Taki mały szczegół jak włos w zupie ?.  I co będzie nowy silniczek ???

Podobno tak - już niby zamówiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zastępcze dają na ten czas czy piechotka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Axel1 said:

Auto zastępcze dają na ten czas czy piechotka ?

Mam kilka innych, więc nie do końca potrzebuję, ale dają - najpierw z Audi Assistance, a później od salonu sprzedającego auto już. Ok koniec off-topic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jprd, takie rzeczy w nowym aucie? nieprawdopodobne co to się teraz dzieje z tymi furakami,  dlatego też może 1.8T są teraz takie drogie i za chwile będzie coraz to więcej B4,B5 na ul. niż B8,B9:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bajk napisał:

https://imgur.com/a/Fe2L1vN - zdjęcia silnika po 56km ;)

przewaga dzieki technice... tfu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2017 o 21:24, tygrysm napisał:

Cześć, witam wszystkich - jestem tu nowy :)

Odkopię troszkę - moje nowe A4 TFSI 252 Quattro (nie Allroad) zamówione w ostatnich dniach września 2017 ma już w specyfikacji kod GH4, czyli Quattro Ultra.

Odbiór w przyszłym tygodniu :banan:

Tygrysm,

Możesz mi powiedzieć czy przy ruszaniu z mocno skręconymi kołami masz wyraźne odgłosy tarcia w tylnej osi? Mam Ultra w dieselu, który cierpi z powodu zmiany na haldexa.

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2018 o 19:41, chopperpl napisał:

Tygrysm,

Możesz mi powiedzieć czy przy ruszaniu z mocno skręconymi kołami masz wyraźne odgłosy tarcia w tylnej osi? Mam Ultra w dieselu, który cierpi z powodu zmiany na haldexa.

Dzięki 

Nie ma ultra w dieslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2019 o 19:50, vvalery napisał:

Nie ma ultra w dieslu.

Jak nie ma jak mam... Potwierdzone w ASO a takze po VINie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że jest ultra w dieslu. Nie było w okresie przejściowym. Teraz A4 poza RS nie wychodzi z normalnym quattro (nie wiem tylko jak przy silniku, który nie występuje u nas czyli 3.0 tdi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...