Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Renault Clio II 2002r nie odpala


cacek89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Może forumowa brać będzie w stanie coś poradzić....

Pacjent: Clio II z 2002r. 1.2 16v

Wszystko zaczęło się wjechania w sporą kałużę przez moją dziewczynę, silnik zaczął się krztusić i wywaliło check'a.

Po zjechaniu do mechanika i diagnozie kompem, okazało się że winna jest cewka, skasowanie błędu i wszystko wróciło do normy, przez tydzień nie było jakiegokolwiek problemu.

Po tym czasie, po którejś nocy silnik już nie chciał zapalić. Wywaliło na desce kontrolkę świec żarowych (identyczną jak w dieslach!) a zaraz nad nią prostokąt wraz z takim charakterystycznym zygzakiem pośrodku). Cholowanie do mechanika, podpięcie komputera i kolejna diagnoza: zalany sterownik/komputer silnika który wywala owe błędy, po ich skasowaniu wracają nowe i tak w kółko.

Po konsultacji mechanika z kilkoma elektronikami i elektrykami owego komputera nie da się podobno zreanimować gdyż jest on zalany jakimś żelem od środka co uniemożliwia jakiekolwiek działania. Szukanie używanej części też nie przynosi rezultatu, takiego samego o identycznych numerach brak, natomiast cena nowego w ASO odstrasza totalnie....

Auto na razie stoi już u mechanika drugi tydzień, czekamy jeszcze na jeden serwis który zajmuje się podobnymi rzeczami ale oni od razu powiedzieli że nie są pewni czy uda im się pomóc, poza tym terminy mają na połowę stycznia. Jak wiadomo auto potrzebne na co dzień :/

Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozegrać, jakie kroki poczynić? Może jakieś sprawdzone miejsce gdzie mają takie części do francuzów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientujesz się jakie to mogą być koszta?

jak w przyszłości zapobiec zalaniu? wiadomo pomijając omijanie kałuż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechhanik jednoznacznie stwierdzil ze komp. ja tego auta nie ruszałem. mówi też że nigdzie go nie może dostać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotki niestety nie mam, dlatego że auto wraz ze sterownikiem jest u mechanika, będąc u niego wcześniej spisałem takie numery

Magneti Mareli

IAW 5NR2 CI2

2KN6Z9H12 016 02 12V

8200181482 16481134

8200229099 16553914

Myślisz Marcin że byłbyś w stanie skołować taki sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...