Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A5 3.0 TDI SPORTBACK


domek92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym wkońcu przedstawić swoje takie tam zwykłe A5, mam go prawie rok i jestem zadowolony. ALe już mam smak na polifta i już plany są, lecz poki co przedstawiam obecną fure po małych modach ;)

Rok produkcji 2010, przebieg obecny 178 tysięcy.

Wyposażenie:

- Navi 3G

- B&O

- TipTronic 7bieg z łopatkami

- 2 x SLINE

- Kamera cofania

- Polskie menu

- Dekory BLACK PIANO

- Oświetlenie LED

- Czujniki przód+tył

- Podgrzewane stołki

- Tempomat

Z ważniejszych rzeczy to chyba tyle

ff59375500813880med.jpg

7cfba166e6c0c6begen.jpg

f069c3f37c3227a7gen.jpg

c5bae0738023cddegen.jpg

Edytowane przez domek92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz lepiej jaki wypas. ;) Gratulacje zakupu. Ja od tygodnia jestem póki co szczęśliwym posiadaczem takiej . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz lepiej jaki wypas. ;) Gratulacje zakupu. Ja od tygodnia jestem póki co szczęśliwym posiadaczem takiej . ;)

To zakładaj temat. Też chętnie oblukamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założe :) Ale najpierw trzeba ogarnąć sprzedaz poprzedniej, przygotowac nową do godnej prezentacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna :) Celuję w dokładnie taką w przyszłym roku.

Jak się silnik sprawuję? Jakieś poważniejsze usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Silnika jestem bardzo zadowolony, intercooler założyłem od wersji 3.0 BiTDI ale programu nie robiłem, nie wiem czy zdąże i czy jest sens bo jestem na etapie poszukiwań polifta. Jedyne do czego mogę się przyczepić to do skrzyni, szybka jest, wygoda jest, ale podczas upałów w korku potrafiła ta szarpnąć redukując z 2 na 1 że myślałem że zaraz wyskoczy z auta. Ale jak pytam i czytam, to niestety skrzynie nie należą do wytrzymałych. Kumpel ma Audi A6 C6 3.0 TDI tip 6 biegowy i robił skrzynię po przebiegu 350 tysięcy, teraz można zapomnieć o takiej wytrzymałości. Ten właśnie kumpel zrobił czip na 290KM i jak ustawiliśmy się to idziemy równiuteńko, a na autostradzie powyżej 200km/h wyraźnie lepiej przyspiesza moje A5. Musze stwierdzić że teraz szukając polifta skłaniam się ku manualowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Silnika jestem bardzo zadowolony, intercooler założyłem od wersji 3.0 BiTDI ale programu nie robiłem, nie wiem czy zdąże i czy jest sens bo jestem na etapie poszukiwań polifta. Jedyne do czego mogę się przyczepić to do skrzyni, szybka jest, wygoda jest, ale podczas upałów w korku potrafiła ta szarpnąć redukując z 2 na 1 że myślałem że zaraz wyskoczy z auta. Ale jak pytam i czytam, to niestety skrzynie nie należą do wytrzymałych. Kumpel ma Audi A6 C6 3.0 TDI tip 6 biegowy i robił skrzynię po przebiegu 350 tysięcy, teraz można zapomnieć o takiej wytrzymałości. Ten właśnie kumpel zrobił czip na 290KM i jak ustawiliśmy się to idziemy równiuteńko, a na autostradzie powyżej 200km/h wyraźnie lepiej przyspiesza moje A5. Musze stwierdzić że teraz szukając polifta skłaniam się ku manualowi ;)

Trudno będzie Ci znaleźć manuala z dużym czy też mocnym silnikiem. Takich aut praktycznie nie ma. Ja jak zamawiałem swoją też najpierw myślałem nad manualem (zawsze takim śmigałem i jakoś automat mi nie leżał) ale jak pojeździłem trochę s-tronicem to w końcu wziąłem automat z łopatkami choć tak na 100% nie byłem przekonany. Co prawda posiadam auto dopiero od miesiąca ale jestem oczarowany tą skrzynią. Manual nawet nie stał koło tej skrzyni. Czas reakcji, redukcje, szybkość zmiany biegów poprostu bajka. A jak mu dasz w ADS tryb dynamic to już wogole. Zachowuje się jak wściekły bulterier. Zanim manualem przeładujesz na właściwy biego (o ile trafisz z odpowiednim) to s-tronic wrzuca już następny po wcześniejszej redukcji. Lipa jest tylko szukając używanego auta, żeby nie kupić zakatowanej skrzyni. Mnie naszczęście ten problem nie dotyczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual z CCWA to biały kruk ;) A po lifcie to już w ogóle nie do ogarnięcia.

domek92. jesteś z Mielca?

Pytanie do posiadaczy A5, czy u was tapicerka drzwi trzeszczy ?

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nowy to pewnie żebym wolał automat, ale z używanymi samochodami wszyscy wiedzą jak jest - ruletka. A poprostu nie uśmiecha mi się wykładać 10 tysi na remont skrzyni, oczywiście jak się trafi zadbany egzemplarz z automatem to nie będę się zastanawiał tylko go wezmę. Oczarowany też byłem do pewnego czasu, a u kolegi w A7 problem pojawił się już przy przebiegu niespełna 100 tysięcy... :facepalm: (auto z salonu)


Manual z CCWA to biały kruk ;) A po lifcie to już w ogóle nie do ogarnięcia.

domek92. jesteś z Mielca?

Pytanie do posiadaczy A5, czy u was tapicerka drzwi trzeszczy ?

tak jestem mielca, czemu? Mam możliwość kupna bardzo zadbanej sztuki 2012r, 3.0 ale 204KM z manualem, jestem w trakcie negocjacji ceny :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to bardzo dobre skrzynie.

Ludzie na nie narzekają bo albo nie umieją jeździć automatem albo nie odpowiednio je serwisują co potem powoduje ich awarie.

Edytowane przez Bristol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sens 204PS jest bez Quattro. Widzę że jednak a5 się nie sprzedało. Nie było chętnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tez jestem z Mielca, tylko mieszkam w Krakowie teraz. Może mały spocik kiedys w RMI ? ;)

skrzynia jest super jak chodzi o pracę , trwałość wszyscy znają. Nie można niestety mówić że ludzie nie umieją się z nimi obchodzić bo Tipami nawet jak jeździ rzeźnik nic takiego się nie dzieje przy 100k przebiegu. Tak można usprawiedliwiać każdą awarię w samochodzie, np cieknące amortyzatory po 100k, można usprawiedliwić tym że kierowca po dziurach za bardzo jeździ ;)

BTW, Domek92. Nie masz MMI 3G+

Dekory były ori czy dokładałes?

3.0 204KM nie ma czasem ośki zamiast 4WD?


Jeżeli tak to zapomnij tym aucie, szkoda lać paliwa w 3.0 bez Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze najpierw kupić polifta żeby tego sprzedać, kupca Gibons zwlekam od kiedy z Tobą gadałem, także o to jestem spokojny, a Ty dalej bez A5? A co do quattro, zawsze można dołożyć :naughty: na spoty zawsze jestem chętny. A sorry już poprawiam na 3G.

Dlatego mówie że to ruletka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem A4 ale też w Quattro. Widziałem że był na allegro więc dlatego pytam czemu się nie sprzedał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedał sprzedał, przycisnął mnie kumpel że chce mieć auto na święta, więc podjąłem decyzję że kupuje polifta o którym pisałem. Będziecie mnie pewnie za to besztać no ale cóż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Ledwo zaprezentowałeś furke i już zmieniła właściciela. Powodzenia w szukaniu ladnego polifta. Celujesz w benzyne czy diesla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem że auto mam od początku roku, a dopiero teraz znalazłem trochę czasu na zaprezentowanie, lepiej późno niż wcale :decayed: polifta już znalazłem i mam zarezerwowanego, w dieslu. Marzeniem dalej pozostaje A7 i wtedy rozważał bym 3.0 ale w benzynie. Może się uda następne już kupić A7 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak A7 to też moje marzenie ale cena mnie zabila. Nie zmiescił bym się w 400 tys. za A7 z takim wyposazeniem jak mam w A5 wiec musze jeszcze poczekac :) Czekam na foty nowego nabytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poszła juz do nowgo włąściciela ? Jesli nie to można zrobić małego deala na zamianę pewnych gratów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...