Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A5 3.0 TDI SPORTBACK


domek92

Rekomendowane odpowiedzi

A poszła juz do nowgo włąściciela ? Jesli nie to można zrobić małego deala na zamianę pewnych gratów ;)

Poszła poszła, a co potrzebujesz?

FWD w końcu?

Tak, głównym powodem dla którego ją kupiłem, był stan, pełen serwis. Cieszy oko, a że nie ma quattro, no wiadome że będzie mi tego brakowało ale i tak będzie przyciągała wzrok ;) do zabawy mam inne auto, z tylnym napędem, to ma być reprezentacyjne. Poza tym jak tylko znajdę konkretne A7 to odrazu A5 idzie do żyda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może gałkę do autoamatu tą ładną? ;) albo dekory, a może coś jeszcze. Zostały Ci jakies graty z rezania? może coś akurat by mnie zainteresowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj chyba nic ciekawego, wszystko co zmieniałem to wiesz po to bo było zwykłe... :kwasny: lusterko wsteczne fotochrom sline z ciekawych rzeczy co mi zostało reszta, to jakieś ciulostwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Silnika jestem bardzo zadowolony, intercooler założyłem od wersji 3.0 BiTDI ale programu nie robiłem, nie wiem czy zdąże i czy jest sens bo jestem na etapie poszukiwań polifta. Jedyne do czego mogę się przyczepić to do skrzyni, szybka jest, wygoda jest, ale podczas upałów w korku potrafiła ta szarpnąć redukując z 2 na 1 że myślałem że zaraz wyskoczy z auta. Ale jak pytam i czytam, to niestety skrzynie nie należą do wytrzymałych. Kumpel ma Audi A6 C6 3.0 TDI tip 6 biegowy i robił skrzynię po przebiegu 350 tysięcy, teraz można zapomnieć o takiej wytrzymałości. Ten właśnie kumpel zrobił czip na 290KM i jak ustawiliśmy się to idziemy równiuteńko, a na autostradzie powyżej 200km/h wyraźnie lepiej przyspiesza moje A5. Musze stwierdzić że teraz szukając polifta skłaniam się ku manualowi ;)

Skrzynia szarpała bo to był...s-tronic a nie tip, trzeba było zrobić upgrade softu w ASO i pewno byłoby po problemie. Ale skoro już go nie masz, to niech ktoś inny się martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO robi adaptacje programu w ramach jakiejś akcji serwisowej czy odpłatnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO robi adaptacje programu w ramach jakiejś akcji serwisowej czy odpłatnie?

Również mnie to ciekawi. Ile to kosztuje +/- w S-tronic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja płaciłem 500 zł u ojca w q5 ale to tylko pogorszyło działanie skrzyni tylko mechatronika poszła do wymiany i wszystko wróciło do normy . Jeśli szarpanie jest delikatne to może to i pomoże u mojego ojca w zimne dni przy redukcji z 2 na 1 auto potrafiło gasnąć . w s-tronik trzeba dbać o olej i wtedy mechatronika pożyje nam dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja płaciłem 500 zł u ojca w q5 ale to tylko pogorszyło działanie skrzyni tylko mechatronika poszła do wymiany i wszystko wróciło do normy . Jeśli szarpanie jest delikatne to może to i pomoże u mojego ojca w zimne dni przy redukcji z 2 na 1 auto potrafiło gasnąć . w s-tronik trzeba dbać o olej i wtedy mechatronika pożyje nam dłużej.

niestety przy kupnie używanego wozu nie mamy 100% pewności że ktoś pamiętał o regularnej wymianie oleju :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja płaciłem 500 zł u ojca w q5 ale to tylko pogorszyło działanie skrzyni tylko mechatronika poszła do wymiany i wszystko wróciło do normy . Jeśli szarpanie jest delikatne to może to i pomoże u mojego ojca w zimne dni przy redukcji z 2 na 1 auto potrafiło gasnąć . w s-tronik trzeba dbać o olej i wtedy mechatronika pożyje nam dłużej.

Dużo zapłacił,

ja płaciłem coś koło 300zł brutto. w ASO u Lublinie

ASO robi adaptacje programu w ramach jakiejś akcji serwisowej czy odpłatnie?

Nie nie ma żadnej akcji serwisowej. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Niemczech płaciłem 75€ za uprgrade softu w S-tronicu.

i co się zmieniło po zmianie softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nic, a wręcz przeciwnie teraz przy wyższym wkręcaniu na obrotach przy zmianie z 4 na 5 bieg wskazowka wyraźnie sie zachwieje... Na aucie jest to rownież odczuwalne. W chwili wolnej musze podjechać do ASO z tym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na pierwsze zdjęcia nowego nabytku, wkrótce zrobię osobny temat ;)

 

56a9c11edd509283med.jpg

16358978_1386211424784684_1105425146_n.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...