Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Świece żarowe - zasada działania, diagnoza.


ZAPi

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam taki problem z moimi swiecami zarowymi ale nie wiem jakie mam dokladnie kupic bo sa ruzne dlugosci jak podam nr vin pomorze ktos a wiec to moj nr vin WAUZZZ8E64A119461 dzieki i pozdrawiam

Tu masz przecież wszystko napisane

Dla [AWX] , [AVB] , [AVF]

Do nr. VIN WAUZZZ8E_2_148697 mamy świece M10x1x25 [ N 101 401 05 ]

Powyżej nr. VIN WAUZZZ8E_2_148698 mamy świece M10x1x27 ( BOSCH ) [ N 105 792 01 ] lub ( można je zamieniać ) M10x1x30 ( BERU ) [ N 105 792 02 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam moja koncowka vin 352757 czyli mam powysej i swiecej BERU z zielona gumka 97mm dorbrze mowie ? niech ktos potwierdzi :)

---------- Post dopisany at 02:29 ---------- Poprzedni post napisany at 01:56 ----------

czyli mam te powezej nr vin N 105........

raczej masz do tego nr Vin N 101

---------- Post dopisany at 02:29 ---------- Poprzedni post napisany at 02:29 ----------

czyli mam te powezej nr vin N 105........

raczej masz do tego nr Vin N 101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o 10 cyfrę w kodzie VIN ( która oznacza rok modelowy ) i następne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem na BERU (stare też takie miałem) i zimą nie miałem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś miał do czynienia ze świecami firmy "Iskra" w TDi? Dwóch niezależnych mechaników (z różnych miast) mówi, że są ok, tylko ponoć te produkowane na Słowacji....jakość podobno nie odbiega od NGK... Ktoś użytkował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. podepne sie do tematu. mam silnik avf wg vinu 2003 rok. w sklepie mowia mi ze sa dwa rodzaje swiec. 11v i 12v ?jakie powinno sie zalozyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna jest długość bo są dwa rodzaje do TDI. Do avf idą 97mm. Ja mam Boscha i chodzą ładnie. Ustała nierówna praca po odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widzialem wlasnie na stronie ngk ze faktycznie te 97 mm sa 11 v a te krotsze na 12 v. Mechanik wymienil mi dwie świece bo mowil ze tamte dwie sa sprawne. Przed wymiana tych świec przy porannym rozruchu w okolicach swiat jak byly minusowe temp. Silnik telepal przez 4 sekundy zanim bylo dobrze. Teraz po wymianie tych dwoch swiec jest o niebo lepiej ale i tak przez 2 sek delikatnie obroty faluja. Mam nadzieje ze jak wymienie te dwie świece to te falowanie zniknie. Rozmawialem z elektrykiem i mowil ze mechanik powinien wymienic wszytkie swiece bo nawet jak stwierdzil ze dwie stare sa dobre to nie ma pewnosci ze dobrze grzeja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mateusz233 właśnie dużo słyszałem o tym, że świece żarowe Boscha całkiem dobrze się sprawują i dużo osób mi właśnie mówiło o tym że silnik pracuje lepiej, nie ma tych nierównych obrotów pod odpaleniu, tak jak piszesz, ja w sumie za bardzo na tego typu częściach się nie znam więc zapytam wprost, czy te świece Boscha http://google.plczesc/swieca-zarowa,audi,a4-8e2-b6-2000-11-2004-12,1-9-tdi-101km,5-4731-16261-100152-0-30-0250202022.htmlbędą ok czy brać może coś NGK? długość podana 92 mm wy piszecie tutaj o 97 mm, to znaczy że coś źle znalazłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam win WAUZZZ8E23A215666

Czy potrzebuje te dłuższe świece?

Tak, dłuższe (np. NGK Y-741U).

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem temat, ale chcę się upewnić. Wg. vin mam rok modelowy 2004 (dziesiąta cyfra w vin to 4).

Czy dobrze rozumiem, że posiadam na 100% świece 97mm, N 105 792 01, lub N 105 792 02??? :)

Edytowane przez BartekDW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem swiece na 97 mm takie jak powinny byc i o niebo lepiej auto odpala ale i tak jak stoi 24 h nie odpalane to nawet jak dwa razy podgrzeje swiece to delikatnie zatelepie silnikiem i przez 2 sekundy obroty sa nie rowne. nie mam pojecia co to moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik AWX/AVF w dobrej kondycji, przy temperaturach jakie były w tym roku powinien odpalać za pierwszym razem nawet bez podgrzewania świec. Kompresja do sprawdzenia i prawdopodobnie głowica do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jesli faktycznie mam zla kompresje?i cos jest nie tak. Czy musze to niezwlocznie naprawic? Czy nic moze sie nie dziac jakis czas. Dodam tylko ze przed wymiana swiec byla tragedia z odpalaniem a po wymianie na nowe w jeden dzien odpali bez problemu a w inny delikatnie szarpnie. Pewnie to nie ma nic wspólnego z kompresja ale dodam ze mialem sprawdzane przelewy i stan wtryskow i pompek i wszystko jest w bardzo dobrym stanie.

A jakby co jaki to koszt naprawy glowicy i co tam ttzeba z nia zrobic?

Dzis mnie tak naszlo ze to odpalanie moze tez byc wina zasyfialego zaworu egr bo znajomy mechanik cos mi o tym kiedys wspomnial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienilem swiece na 97 mm takie jak powinny byc i o niebo lepiej auto odpala ale i tak jak stoi 24 h nie odpalane to nawet jak dwa razy podgrzeje swiece to delikatnie zatelepie silnikiem i przez 2 sekundy obroty sa nie rowne. nie mam pojecia co to moze byc.

Nie grzejemy świec dwa razy... Pomimo zgaśnięcia kontrolki świec żarowych one dalej się grzeją. Odpalisz klekota a one dalej grzeją... Jeśli już to poczekać parę sekund po zgaśnięciu kontrolki.

Tylko że przy aktualnych temperaturach powinien palić na tyk.

Ja jak kupiłem swojego to dopiero przy -20 zastanowiłem się nad istnieniem świec :-) bo coś ciężko odpalał :grin:

Okazało się że 4 były spalone...

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcę kupić świece do A4 B6 1.9 TDI AWX po podanych informacjach wyżej o nr VIN doszedłem że to mają być 97mm N 105 792 01, lub N 105 792 02 i znalazłem aukcję http://allegro.pl/swiece-zarowe-vw-skoda-audi-seat-1-9tdi-beru-97mm-i5059320413.htmli mam pytanie czy to odpowiednia cena jak za te świece patrząc po innych aukcjach są one praktycznie dwa razy droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...