Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Świece żarowe - zasada działania, diagnoza.


ZAPi

Rekomendowane odpowiedzi

Swap nie bo wszedzie sa wlepy ze awx a z inna glowica to nie mam pojecia

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mnie dopadł problem ze świecami - dziś będę wymieniał tylko że muszę nabyć dwa komplety - na "stary" VIN i "nowy" ponieważ wymieniałem silnik - miałem awx z 2001 roku teraz kupiłem awx od skody superb - ten co obecnie mam nie ma już gazowego napinacza paska rozrządu w związku z tym będę wiedział jakie mam włożyć dopiero jak wykręcę obecne a uwalone są wszystkie 4....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mnie dopadł problem ze świecami - dziś będę wymieniał tylko że muszę nabyć dwa komplety - na "stary" VIN i "nowy" ponieważ wymieniałem silnik - miałem awx z 2001 roku teraz kupiłem awx od skody superb - ten co obecnie mam nie ma już gazowego napinacza paska rozrządu w związku z tym będę wiedział jakie mam włożyć dopiero jak wykręcę obecne a uwalone są wszystkie 4....

Pawełku GN046

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mnie dopadł problem ze świecami - dziś będę wymieniał tylko że muszę nabyć dwa komplety - na "stary" VIN i "nowy" ponieważ wymieniałem silnik - miałem awx z 2001 roku teraz kupiłem awx od skody superb - ten co obecnie mam nie ma już gazowego napinacza paska rozrządu w związku z tym będę wiedział jakie mam włożyć dopiero jak wykręcę obecne a uwalone są wszystkie 4....

Pawełku GN046

Dokładnie takie założone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mnie też dopadły swiece

Moj vin to WAUZZZ8E03A322229 czyli opcja

N10579201/N10579202

zamienniki:

BERU GN046 - 12V

BOSCH 0 250 202 023 - 11V

DENSO DG-109 - 11V

NGK 6943 - 11V

Ktore zamienniki polecacie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak bierzesz Beru to musisz uważać bo są często podrabiane, lepiej trochę odżałować i kupić nieco drożej, ale z pewnego źródła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chce wziąść beru, ale na pewno będę miał to na uwadze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chce wziąść beru, ale na pewno będę miał to na uwadze :)

Bierz u forumowych kolegow Dzik,Wandej,Tom77 bedziesz miał pewnosc ze kupisz oryginał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupilem u kolego dzika i oryginaly wiec nie masz czego sie bac

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie potrzebuje świece do mojego Avf mój numer vin WAUZZZ8E44A154306 wyczytałem w necie że powinny być takie co podałem na dole ale nie jestem pewien prosze o pomoc i numer swiec BERU .z góry dzięki.

Długość całkowita [mm] 97 · Napięcie [V] 11

· Natężenie prądu [A] 16,0

· Zdolna do nagrzewania wtórnego

· Świeca żarowa ołówkowa

· Rozmiar klucza 10 mm

· Wymiar gwintu M 10x1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rozpoznawania podrabianych świec po oznaczeniach - oficjalna odpowiedź od BERU:

"Na świecy mogą one być pionowo lub też poziomo. Dodatkowo, świece z serii GN miały wcześniej czarny nadruk a teraz są "grawerowane" laserem więc nie jest możliwe na podstawie sposobu umieszczenia numeru referencyjnego na produkcie stwierdzenie, czy produkt w tym wypadku świeca żarowa jest oryginalna czy też nie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich bardzo serdecznie,

Zwracam się do Was z ogromną prośbą o wskazanie jakie świece powinny być założone w mojej lalce ;)

Samochód kupiłem kilka miesięcy temu i póki co sprawował się wyśmienicie, żadnych błędów w silniku itp. Zrobiłem nim już 7 tyś km i byłem bardzo zadowolony, aż przyszła zima - jaka jest każdy widzi. No i zauważyłem, że ciężko mu się odpala. Podłączyłem pod VCDSa i wyświetliło błąd świecy na 4 cylindrze, poza tym wymieniłem mu filtr paliwa bo też nie wiadomo kiedy był ruszany, ale wróćmy do świec, wyjąłem świecę podłączyłem pod niezależne źródło zasilania grzeje ale coś słabo (poza tym od środka nie od czubka), no i wyjmuje pozostałe i tu wielka zagwozdka bo na 1,2,3 licząc od paska są świece 11V, a na 4 ta niby niedziałająca jest 5V. Jak widać kogoś tam poniosło.

Teraz pytanie do Was jakie świece winny być? Niby pokopałem trochę w sieci i znalazłem że 5V ale wolę się upewnić.
Dane samochodu:

A4 1.9 TDI PD BKE

WAUZZZ8E_5_491435

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BKE od nr 8E_5_070251 idą 5V

N10591602 / N10591603

BOSCH 0 250 402 005

BERU GE100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, jakie świece powinny być w awx. Wymieniałem silnik z atj wiec nr vin nieaktualny. Jak rozszyfrować ta zagadkę?

Auto ciężko pali. Proszę o pomoc

Edytowane przez ra.vi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tez myślałem.

Ale ten silnik jest z Anglika i nie ma pewności czy ktoś tam złych nie wkrecil, bo zimne auto ciężko odpala, a wszystkie świece beru sprawne, sprawdziłem dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...