Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rysy na szybie


xBladex

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mojemu psu coś ostatnio odjebał.. i skoczył mi na maskę za jakimś kotem czy czymś i od razu porysował szybę przednią i maskę.. myślałem że go rozniosę jak wczoraj zobaczyłem auto.. szukałem na olx w mojej okolicy kogoś kto usuwa rysy z szyb.. i znalazłem takie ogłoszenie.

https://www.olx.pl/oferta/polerowanie-szyb-usuwanie-rys-z-szyb-regeneracja-CID619-IDdVVql.html

Ktoś coś więcej wie na ten temat? Wiele razy temat był przerabiany na forum i każdy mówi że szyb się nie poleruje bo powstanie soczewka itp..a tu gość piszę że nie ma możliwości powstania soczewki. Może ktoś był w tej firmie?

Proszę o wypowiedzi na temat a nie głupie komentarze.. wymiana szyby nie wchodzi w grę.

Edytowane przez xBladex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niewidzialna wycieraczka..

Miałem to na szybie i spoko jest ..ale co to ma wspólnego z rysami szyb które wykonał pies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dość widoczne na szybie tyle dobrze że po środku szyby.. nie wiem jak ocenić głębokość tych rys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejedź paznokciem po rysie - jak wyraźnie czuć paznokciem, to ciężko będzie usunąć, jak niewyczuwalne albo minimalnie to da się spolerować. Swoją polerowałem jakiś rok temu z rysek i 95% usunięte ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.. umyje szybę jutro i sprawdzę.. wrzucę fotki jak to wygląda..

Edytowane przez xBladex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po psich pasurach raczej nie bedzie głebokich rys. Rysy sa do usunięcia. Polerka z filcem i tlenek ceru ewentulanie jakies inne pasty dedykowe do szyb.

I cierpliwość :D ze szkłem nie tak łatwo jak z lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam.

Ale potrzeba dużo cierpliwości. 

Efekty są tylko pamiętaj żeby polerować równomiernie całą szybę!!!!

Inaczej będą dziwne załamania obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzowonilem do gościa i mówił że na 99℅ rysy po psie znikają..

Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filc, tlenek ceru, ale gwarancji że nie będzie hologramów, ani że szyba nie będzie odblaskowa nie nie masz niestety :/ ja olałem, poczekam aż sama pęknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie odpuściłem temat z szybą.. jakoś się przyzwyczaiłem do tych rys..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xBladex napisał:

Jak narazie odpuściłem temat z szybą.. jakoś się przyzwyczaiłem do tych rys..

Jak będziesz kiedyś w Lublinie to mogę Ci to ogarnąć, żaden problem z polerką, jednak jak się w nocy jeździ, to padające światło na rysy psuje komfort jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kiedyś w Lublinie to mogę Ci to ogarnąć, żaden problem z polerką, jednak jak się w nocy jeździ, to padające światło na rysy psuje komfort jazdy [emoji6]


O widzisz.. jak będę to dam znać.. fakt nie jest to wygodne w nocy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co powiecie na temat śladów po wycieraczkach? Nie potrafię tego doczyścić żadnym płynem do szyb.. mam takie zaciemnione miejsca w obszarze nad wycieraczkami po okręgu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również takie są.

Myślę jak się tu ich pozbyć.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz polerowac sam lub oddać to komuś.

Przerabiałem juz szyby w Volvo, w aktualnym Audi, szkła w Volvo, gdzie zdjęte było ok 1mm szkła,, głębokie obicia od kamieni. Do polerowania tlenek ceru, do tego pad filcowy, papiery na krążek od 100 do 1000. Możesz tez kupić inne pasty do szyb, ja robiłem tlenkiem bo jest tani i bardzo wydajny, choć pewnie są agresywniejsze pasty

100Tką szyby oczywiście nie ruszaj, ale ja rysy sa widoczne, to potrzeba pierw zdjąć to papierem, zaczynając od właściwego dla powstałych rys, wykańczając pod tlenek maksymalnym, mi wystarczała 800setka, po niej już tlenek robił robotę. Samym tlenkiem ceru nie wiele zdziałasz, chyba że rysy są naprawde płytkie, ale wtedy idzie go bardzo duzo i robota idzie strasznie powoli i bez rezultatów. Szybę staraj się robić całą lub jej większą część, tak żebyś nie tarł tylko rys.

Roboty z tym jest od groma, uważaj aby nie przegrzać szyby bo pęknie, przy tlenku pamiętaj o wodzie

 

Żadnych soczewek nie ma, nawet jak miejscowo wy***iesz 1mm to soczewki nie będzie (nie wiem czy ktoś wie co to soczewka i jak jest wykonana, na zwykłym szkle nie ma możliwości wykonania soczewki, bo niby jak) a tylko lekkie załamanie, które w niczym nie zmieni ani widoczności ani nic, jedynie bedzie szpecić.

 

W Volvo wycieraczka wywaliła rysę dosyć odczuwalną pod palcem, metal tarł przez prawie 100km w deszczu, wszystko zeszło i nie było śladu o dziwo samym tlenkiem, ale robiłem tylko tę rysę i całej szyby nie, fakt że szyba nie była ori i była bardziej miękka od ori. W Ori nie poszło by tak łatwo bo jest o wiele twardsza.

 

 

 

Edytowane przez Magik123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruuuum jaki to koszt przy polerce calej szyby ? Mowie o drobnych rysach eksploatacyjnych. Mam ori szybę z jaką auto wyjechało z fabryki wiec trochę się ich nazbierało i faktycznie bywają wieczorami uciążliwe...   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...