Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciągłe zapowietrzanie układu


krzychusssek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich znawców . Sprawa wygląda tak , kupiłem b5 2.6 i na początku temperatura rosła do 110 stopni ale spadła normalnie do 90 i cały czas tak już jest , tyle że ogrzewanie raz jest ok a raz chłodne leci , kiedy luzuje opaske od węża na nagrzewnicy wylatuje powietrze , węże od zbiorniczka płyną nie są jakieś super twarde ,płynu nie wywala ,ani się nie gotuje. znajomy mechanik stwierdził po dokładnym sprawdzeniu że to są początki uszczelki pod głowicą , autko 3 latka na sekwencji lpg , kiedy dmucha zimnym automatycznie przezuca sie na benzyne a jak grzeje to normalnie na lpg , czy może być coś jeszcze przyczyną niż uszczelka?

Edytowane przez krzychusssek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to wygląda tak jakby ktoś jeździł na uwalonym termostacie i wysrało upg

chłodnica jest gorąca cały czas , czy termostat?,

Edytowane przez krzychusssek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis np było tak że silnik nabrał temperature 110 stopni i zimne leciało pozniej jak jechałem to spadło do 90 stopni i zaczeło leciec ciepłe i przełączyło się na lpg .uszczelka pod głowicą ? płyn chłodniczy czyściutki , nie śmierdzi spalinami ani niczym innym , mechanik znajomy powiedziął ze początki uszczelki po długim sprawdzaniu

Edytowane przez krzychusssek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dopiero gdyz dopiero gdy spadło ze 110 stopni na 90 to zaczoł lecieć ciepły płyn z silnika do nagrzewnicy i parownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zapowietrzony.jak wymieniałem termostat to później kilka godzin jeździłem i go odpowietrzałem.strasznie ciężko go odpowietrzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zapowietrzony.jak wymieniałem termostat to później kilka godzin jeździłem i go odpowietrzałem.strasznie ciężko go odpowietrzyć

jak go odpowietrzałeś ? bo mi ciągle się zapowietrza? , czy to możliwe że przez uszczelke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem dosyć długo i co jakiś czas odkręcałem korek od zbiorniczka.kilka razy wywaliło troche płynu.i długo nie leciało ciepłe powietrze.może być też uszczelka.kup sobie tester na zawartość spalin czy jakoś tak.a płynu ci nie ubywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem dosyć długo i co jakiś czas odkręcałem korek od zbiorniczka.kilka razy wywaliło troche płynu.i długo nie leciało ciepłe powietrze.może być też uszczelka.kup sobie tester na zawartość spalin czy jakoś tak.a płynu ci nie ubywa?

Płynu nie ubywa , tzn kiedy powoli odkręce korek od zbiorniczka to płyn powraca z silnika i sie zwiększa jego ilość w zbiorniczku , korek odkręcałeś na zapalonym i temp silnika sie zwiększała na jakiś czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na odpalony.temp miałem na początku ok 100st,póżniej było jakieś 95st i po kilku godzinach się unormowało i stanęło na 90st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oleju nie przybywa nic , anie nie ma oleju w płynie od spryskiwaczy , poprostu teraz dmucha zimnym , silnik sie nie przegrzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to wyglada na usczelke, pompuje powietrze w ukąłd, i nagdzewnica nie grzeja, miałem tak samo, robi cisnienie a nie zrobi obiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal silnik i zobacz czy dolny waz co idzie do chlodnicy jest twardy na zimnym silniku jak tak to bedzie to uszczelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal silnik i zobacz czy dolny waz co idzie do chlodnicy jest twardy na zimnym silniku jak tak to bedzie to uszczelka

Dokładnie, UPG najlepiej sprawdzić po twardości węży.

Możesz też kupić zestaw do sprawdzania UPG, kosztuje na allegro kilka złotych a daje 100% pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...