Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czy kanapa składana z boczkami z przedlifta sedana będzie pasowała do Avanta przedlifta?


serfin

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak w temacie

szukam zadbanych foteli i kanapy do przedlifta avanta rocznik 96. mam na oku zestaw z sedana przedlifta ze składaną kanapą i boczkami i teraz pytanie czy oparcie kanapy składanej z tego przedliftowego sedana i boczki są takie same jak w przedliftowym avancie? czy coś bedzie jednak nie pasowało coś będzie odstawało gdzies jakies szczeliny będą coś bedzie za wysoko lub za nisko? z góry dziękuje za info. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boczki kanapy z pewnością nie spasują, oparcie jest takie samo, ale górne mocowanie to ucho, więc jeśli takie masz a nie śrubę to spasuje bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha tak myslałem, że coś jednak nie będzie pasować. czyli samo oparcie kanapy z otworami na zatrzaski w przedlifcie avan i sedan to to samo tylko te boczki. w sedanie sa one wyzsze czy węższe? bo może bym rozważył zakup cena te powala bo wychodzi ok. 600zł ale stan super niski przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przerabiałem u siebie ten temat tylko , że w odwrotną stronę czyli z avanta do sedana. Pierwszy problem jak kolega wyżej wspomniał są dwa rodzaje mocowań w sedanie jest na ucho a w avancie na śrubę i z tego co pamiętam są osadzone na innej wysokości także to trzeba byłoby zmienić na forum jest wątek jak to zrobić. Druga sprawa to chodzi o te boki oparcia są zupełnie inne w avancie niż w sedanie i nie da rady tego spasować są dłuższe nieco i inaczej spasowane ja akurat miałem tak ze kupiłem podobny kolor wsadziłem stare i na szczęście nie widać aż takiej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ok..tak na spokojnie

1., ktore boczki tylnej kanapy sa dluzsze (wyzsze) te od Avanta czy od sedana?

2. Prosze o nie mylenie mocowan z polifta z tymi z przed lifta. Wiadomym jest to, że te z polifta avanty maja sposob mocowania oparc kanapy juz podobnie jak w A4 B6 i B7 tj ala ucho w bokach oparcia .mnie interesuje sposob mocowania Avanta z przedlifta tj w tylach oparc kanapy sa dziury.

3. Czy w sedanie z rozkladana kanapa zarowno przed jak i po lifcie nie zmienil sie sposob blokowania oparc kanapy?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boczki AV są większe

w niektórych przedliftach, z tego co wyczytałem na forum, mocowanie było takie jak w limo, czyli na ucho od tyłu oparcia, daj foto jakie masz mocowanie a napiszę Ci czy pasuje

w sedanie od 94 do 00 jest to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli mocowanie oparcia kanapy Avanta przedlifta tj 95-98 jest takie samo jak sedana z orzkladana kanapa tj roczniki 94-2000? I da sie to zamontowac plug and play z takiego sedana do avanta przedlifta tak? Czyli w A4 B5 sedanach nie zrobili wogole modyfikacji z uchwytami tylnej kanapy? Audi zrobilo to tylko w przypadku poliftowego AVanta?

Ok tak wygladaja uchwyty w oparciu tylnej kanapy przedlift Avanta i takiego szukam widac takie saczeliny w tylnej stronie oparcia kanapy a881529e1703434e277686db442260d1.jpg

Wersja poliftowa Avanta A4 B5 ma juz z boku oparc uszy tj jak w A4 B6 i B7b2095a34761ef90933d085952dc1fffe.jpg

Takze skupmy sie na pierwszy obrazku tj przedlifcie [emoji41]

I teraz raz jeszcze, czy oparcie kanapy jak z pierwszego obrazka tj. 1e10d7a4552ce2e98fb0b99be47f5a0f.jpg z sedana zarowno przed jak i poliftowego bedzie pasowala do Avanta przed liftem tj 95-98?

Edytowane przez serfin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie takie mocowanie jak na pierwszym foto jest w limo, więc jeśli masz to samo to z pewnością spasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli qszystko jasne. Avant przedlift i sedany ze skladana kanapa zarowno przed jak i po lift maja ten sam system mocowania roznica jest tylko w boczkach od kanapy (te od Avanta sa wieksze tj wyzsze?) Audi jedynie w Avantach poliftowych zmienila system mocowania oparcia kanapy na takie ktore jest obecne w nowszych modelach tj A4 B6 i B7. Jezeli cos napisalem niezgodnego ze stanem faktycznym to prosze o wpisy, uwagi i swoje spostrzeżenia ;)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odświeżę nieco temat i proszę o poradę. Mam przedliftowego sedana B5 i mam okazję kupić skórzaną tapicerkę z przedliftowego Avanta. Z informacji powyżej wynika, że wszystko pasuje plug&play poza boczkami tylnej kanapy. Moje pytanie brzmi, czy da się zaadaptować boczki z sedana do kanapy z avanta? Bo mógłbym je obszyć skórą i założyć zamiast avantowych boczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2018 o 14:57, Arek8888 napisał:

Panowie, odświeżę nieco temat i proszę o poradę. Mam przedliftowego sedana B5 i mam okazję kupić skórzaną tapicerkę z przedliftowego Avanta. Z informacji powyżej wynika, że wszystko pasuje plug&play poza boczkami tylnej kanapy. Moje pytanie brzmi, czy da się zaadaptować boczki z sedana do kanapy z avanta? Bo mógłbym je obszyć skórą i założyć zamiast avantowych boczków.

Oczywiscie zostawiasz swoje boczki kanapy bez problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...