Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat wiskozy w 1.8


k232

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka Wszystkim :)

Przede wszystkim to Wesołych i rodzinnych świąt wszystkim :))

Panowie temat wiskozy w naszych batmobilach, czy na zgaszonym silniku powinno dać się przekręcić wiskozą? Czy jak zapalamy silnik po całej nocy to wiskoza od razu działa na pełnych obrotach na biegu jałowym czy ona z rozgrzewaniem się silnika powinna się wkręcać na szybsze obroty?

Zapraszam do dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zgaszonym silniku powinna sie swobodnie obracac, wraz z rozgrzewaniem sie silnika obraca sie szybciej. Na youtubie masz animacje ktora Ci to moze jasniej wyjasni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślesz link ? No u mnie się obraca na wyłączonym silniku ale jak zapale auto po całej nocy to sie kręci tak jak na biegu jałowym, nie ma tak, że zwiększa obroty z rozgrzewaniem się silnika i właśnie nie wiem czy to jest dobre..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na zgaszonym silniku powinno dać się przekręcić wiskozą?

Tak

Czy jak zapalamy silnik po całej nocy to wiskoza od razu działa na pełnych obrotach na biegu jałowym czy ona z rozgrzewaniem się silnika powinna się wkręcać na szybsze obroty?

Wraz z zapaleniem silnika zaczyna dzialac pompa wody a wentylator wraz ze sprzeglem jest spiety z wirnikiem pompy wody. Sprzeglo ma za zadanie regulowac obroty wentylatora tak by nie chodził on równo z obrotami wirnika pompy wodnej i zwiekszal je dopiero do obrotów bliskich wirnikowi pompy gdy bedzie zapotrzebowanie na dodatkowe chlodzenie czyli wtedy gdy zaczyna rosnac temp cieczy chlodzacej. Wszystko dzieje sie za sprawa cieczy w wiskozie ktora zmienia swoja lepkosc pod wplywem temperatury.

Silnik Ci się przegrzewa?

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośnie mi wskazówka od temp na zegarach, dziś wstawiam nowy czujnik temp, i właśnie nie wiem czy czujnik walnięty czy wiskoza do wymiany, na forum ktoś wstawiał, że u nas w 1.8 na 51 kanale pokazuje temp a nie na 49..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedz jakim urządzeniem zatrzymać wiatrak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...