Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 2.0 TFSI Quattro S Tronic Stage2


komoornik

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróciłeś uwagę na to, że Rogal hamuje auto na 3 zamiast na 4 biegu? Ja to zauważyłem u siebie na wykresie i widzę, że nie jestem jedyny... Ile sobie krzyczy za korektę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób to zauważyłeś?

Tu może trochę inaczej, bo to automat.

2/3 ceny programu - 800

Edytowane przez komoornik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, porównuję obroty na wykresie do maksymalnej prędkości jaką auto osiągnęło na rolkach. Twój S-tronic na 3 biegu osiąga +/- 120km/h, VMax jaki został osiągnięty podczas pomiaru to 116km/h. Wykres jest pociągnięty do 6k RMP, zatem do czerwonego pola. Ot wychodzi, że pomiar był dokonany na trójce. U siebie też to zauważyłem dopiero po jakimś czasie. Z reguły auto się hamuje na 4 biegu, a niektórzy robią to czasem nawet na wyższych przełożeniach. Dajmy na to takie a6 c6 3.0 TDI obcina moment na 5 i 6 biegu, ale za to do "4-ki" koks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to ma realny wpływ na pomiar? Zawyżenie mocy?

Niech tutaj się już wypowie ktoś bardziej kompetentny, ja tunerem nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest ja u siebie przy stage 2 miałem hamowane auto na 4 biegu, ale stage 1 było u innego tunera i hamował na 5 biegu. Jak się spytałem dlaczego na 5 biegu to odpowiedział że bardziej wiarygodny pomiar. Też się na tym nie znam i ja mam manuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłuższy pomiar tym bardziej dokładny , auta powyżej 200 km powinno się hamować na 4 biegu a nie na 3 bez różnicy na rodzaj hamowni stacjonarna/drogowa, i z własnego doświadczenia wiem że na 3 biegu wychodzą większe mocy i moment

Na jakim booscie to autko wystrojone jest ?

Edytowane przez maciek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie po sofcie mialem 280/463 na rolkach a na dynomecie 282/460 , więc u Ciebie moment fajny ale coś tej mocy mało jak na te mody 290-300 powinno być, na jakim paliwie strojone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

98

Fakt, myślałem że będzie z 290KM.

Parę miesięcy temu seria wyszła zdrowa.

Widać tak to już jest, może coś tam jednak ten sportowy kat blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że to wina sportowego kata, na wykresie widać że od 5400 jest już moc płasko coś go blokuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3jce auta po prostu nie "puchną", można solidnie sypać. Wszelkiego rodzaju kwiatki wychodzą na wysokich biegach, nawet 4 może być za nisko.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to się montuje wiekszy cooler żeby auto nie puchło , no i dobre chłodzenie na hamowni i na 4 biegu nic tam nie bedzie puchło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Patryk z Compsportu mówił, że hamował na 4 biegu i to widać po wykresie i prędkości. Mówił, że dotyczy to przebiegu momentu czy coś takiego, że na 3 wyjdzie inaczej ale nie jestem pewien. Może dlatego wywaliło Ci, aż tyle momentu i mocy mniej ?

Edytowane przez Grohu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie jakieś promo na hamowanie to chętnie zweryfikuję gdzie indziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to się montuje wiekszy cooler żeby auto nie puchło , no i dobre chłodzenie na hamowni i na 4 biegu nic tam nie bedzie puchło

do tego wiadro wody, wentylator na muszlę i zewnętrzna chłodnica spalin... a jak zacznie turbo świrować to się dziurę zrobi. Bystrzacha !

Jak będzie jakieś promo na hamowanie to chętnie zweryfikuję gdzie indziej :)

moim zdaniem takie weryfikacje nie mają sensu, wynik pomiaru zależy od operatora i "życzenia" klienta. Sprawdź to na drodze, pomierz czasy, zrób logi.. hamowanie zbędne. To że pomiar był robiony na 3jce nie znaczy że jest cokolwiek zwalone.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda.

W każdym razie przed tą korektą robiłem pomiary z bratem. Oba auta były strojone u Rogala i wyszło praktycznie to samo.

Mój to przedlift, brata polift z tym samym silnikiem (CDNC). Pomiary Race Logic wykazały, że moje auto potrafi być do 0.5s wolniejsze do setki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to się montuje wiekszy cooler żeby auto nie puchło , no i dobre chłodzenie na hamowni i na 4 biegu nic tam nie bedzie puchło

do tego wiadro wody, wentylator na muszlę i zewnętrzna chłodnica spalin... a jak zacznie turbo świrować to się dziurę zrobi. Bystrzacha !

Jak będzie jakieś promo na hamowanie to chętnie zweryfikuję gdzie indziej :)

moim zdaniem takie weryfikacje nie mają sensu, wynik pomiaru zależy od operatora i "życzenia" klienta. Sprawdź to na drodze, pomierz czasy, zrób logi.. hamowanie zbędne. To że pomiar był robiony na 3jce nie znaczy że jest cokolwiek zwalone.
Dokladnie pomiary na drodze są bardziej miarodajne zmierzysz od 100 do 200 porównasz z innymi. 280 KM wynik całkiem ok turbo nie jest za duże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...