Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zakodować ABS po swapie?


juzek1504

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje pomocy, zrobiłem swap skrzyni multitronic i dodatkowo dołorzyłem quattro udało mi sie zakodowac ecu silnika lecz absu nie moge

sterownik pompy 8e0910517d (bosch 8.0 h06 0120)

autko to a4 b7 1.8t bfb 163km

prosił bym o pomoc jezdze bez abs i esp

najlepiej jak by ktos miał takie autko i spisał swoje kodowanie

Jesli zle napisałem to przepraszam i prosze o usuniecie posta ale jesli nie był by to taki problem to prosze o pomoc. :/

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie wymieniałem pompy ale wydaje mi sie ze powinienem bez problemu zakodowac na naped na przud i to powinny przyjac

jeszcze wydaje mi sie ze zle poprostu koduje ta pompe tz złe kodowanie wpisuje

mogli byscie sprawdzic u siebie jakie wy macie kodowanie absu


na stronie wiki-rostek nic niema o kodoaniu a włassciwie jest ale trzeba sie skontaktowac z nimi a ja mam vcdsa takiego jak by levego i mi to nic nie da ze napisze do nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając Quattro powinieneś zmienić pompę ABS'u na taką od Quattro. Pamiętaj, że sterowniki współpracują ze sobą i np. w skrzyni jak będzie, że jest Q a w ABS ze ośka to coś zacznie błędami sypać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na przykład jak bym zakodował na oske silnik i abs to mogło by jezdzic z reszta na forum maja przekładke i z oski na quattro i im błedami nie sypie i własnie tego nie rozumiem

jak wrzuciłem skrzynie to małem błedy tylko esp i abs te malutkie zułte ale to dla tego ze odłaczyłem skrzynie automatyczna a chcialem przekodowac na manualna i cos poknociłem bo wyskoczył taki durzy czerwony bład breek i mruga

i wydaje mi sie ze w kodowaniu cos zawaliłem a głupi byłem bo nie spisałem sobie starego kodowania... :facepalm:

błedy jakie mam w abs

01314 sterownik silnika

18055 sprawdz kodowanie sterowników

Edytowane przez juzek1504
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecu silnika mam poprawnie zakodowane przynajmniej tak sie mi wydaje ale znowu kodowanie abs jest moim zdaniem kijowo zrobione poprostu nigdzie niema opisane jak to zrobic i tak chodze po goglach i wklepuje kodowania kture powinny zadziałac najlepiej zeby ktos mi podał kodowanie z takiej własnie pompy abs jak ja mam pod silnik 1.8t i w tedy bede miał pewnosc ze jest prawidłowo zrobione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poprostu pompa ABS od ośki nie będzie pracować z ECU gdzie masz Q. Weź zostaw wszedzie na ośkę i powinno przestać sypać błędami, ale i tak powinno się zmienić pompę ABS i zrobić wszystko tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje pomocy, zrobiłem swap skrzyni multitronic i dodatkowo dołorzyłem quattro udało mi sie zakodowac ecu silnika lecz absu nie moge

sterownik pompy 8e0910517d (bosch 8.0 h06 0120)

autko to a4 b7 1.8t bfb 163km

prosił bym o pomoc jezdze bez abs i esp

najlepiej jak by ktos miał takie autko i spisał swoje kodowanie

Jesli zle napisałem to przepraszam i prosze o usuniecie posta ale jesli nie był by to taki problem to prosze o pomoc. :/

Witam,jakie są koszta swapu z multi na Quattro?? Coś się działo z multitroniciem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multi to rodzaj skrzyni, a Quattro to rodzaj napędy.

Jak masz multi z FWD to musisz rzeźbić dwie rzeczy na raz:

Quattro oraz manual albo tiptronic. Multi na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multi to rodzaj skrzyni, a Quattro to rodzaj napędy.

Jak masz multi z FWD to musisz rzeźbić dwie rzeczy na raz:

Quattro oraz manual albo tiptronic. Multi na sprzedaż.

Wszystko jest jasne,bo sam mam Multi.Pytałem jakie są koszta przekładki na quattro i dlaczego zmieniałeś,czy coś się działo z Twoim Multi?? Wstawiłeś manual czy Tipa??

Edytowane przez Furiino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...