Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Śruba zabezpieczająca - Zerwany gwint - Pomocy


skalmier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję pomocy przy odkręceniu felg. Zupełnie nie wiem co mam zrobić. Mam założone na felgach śruby zabezpieczające tzw. "złodziejki". Niestety ale nakładka na te śruby wyrobiła się i obraca się zamiast odkręcać śrubę. Potrzebuję odkręcić felgi aby założyć zimowe opony.
Z tego co na pudełku jest napisane to posiadam złodziejki o kodzie 1k0 698 139 536, a przejściówka ma kod S. Zdjęcia złodziejki w poniższym linku.

http://www.aukcjoner.pl/gallery/024823338-.html#I1

Co można zrobić w takiej sytuacji? jak odkręcić taką śrubę?

Czy są jakiejś "domowe" sposoby?

Panowie sprawa jest bardzo pilna. Dlatego proszę o konkrety.

Może ktoś z was jest z Warszawy i posiada taką końcówkę. Podjadę pod każdy adres. A może znacie na terenie Warszawy dobry warsztat samochodowy który zajmuje się między innymi takimi rzeczami.?

Bardzo proszę o informację.

Z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład dostępne narzędzie w pierwszej hurtowni z brzegu

http://hartphp.com.pl/katalog/?id=katalog&category_id=557

Co druga wulkanizacja coś takiego posiada (oczywiście nie taka z dotacji z uni)

Zestaw nasadek do obrobionych śrub


Kod dostawcy: A-0950

Opis: Zestaw specjalistycznych nasadek
do odkręcania obrobionych śrub.
Zalecane jest ręczne odkręcanie z uwagi na większą precyzję i kontrolę procesu odkręcania. Nasadki posiadają wewnątrz specjalny kształt, który umożliwia wcinanie się nasadki w obrobioną śrubę co pozwala na jej odkręcenie (praktycznie nie możliwe przy pomocy standardowych nasadek udarowych).
W skład zestawu wchodzi:
- 6 nasadek 3/8" w rozmiarach:
8,10,1,12,13,14mm
- 5 nasadek 1/2" w rozmiarach: 16,17,18,19,21mm.
- 2x bolec służący do wypychania śruby z nasadki
- walizka



Nasadki szczególnie polecane do profesjonalnych serwisów ogumienia oraz serwisów samochodowych.


Cena: 248,96 zł netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz troche pojecia, mozna rozwiercic mniejszym wiertłem przechodzac na wieksze.... sam przez to przechodziłem nie tak dawno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz stalówki obecnie to duża żaba lub przecinak + młot, jeśli alusy ze schowanymi śrubami to masz problem. Jedynie co przychodzi mi do głowy to jeśli kradziejki masz ori podjechać do aso, dopasować i kupić/ poprosić i odkręcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo po chlopsku przyspawac kawałek breszki lub nakrętki

Jesli sruby ma schowane w otworach to nic mu to nie da

Sprawdziłem i:

1K0 698 139 536 - Śruba koła, przeciwkradzieżowa z adapterem - 131.50zł

1K0 698 139 to numer OEM śrub, 536 to wersja adaptera

PS. Jest 19 wersji tego adaptera wiec jak pożyczysz od kogoś upewnij się, że pasuje bo możesz objechać kolejny :)

Edytowane przez adrian242424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz stalówki obecnie to duża żaba lub przecinak + młot, jeśli alusy ze schowanymi śrubami to masz problem. Jedynie co przychodzi mi do głowy to jeśli kradziejki masz ori podjechać do aso, dopasować i kupić/ poprosić i odkręcenie.

Gotowe rozwiązanie dałem a i tak bijecie masło.

W ASO otwarcie zlecenia to 150 zł plus za godzinę pracy serwisanta - jeśli sobie oczywiście poradzi (miałem ostatnio paserati b6 z folią na przegubie bo w aso wzięli 140 zł za usługę "próby demontażu przegubu" ale się nie dało to pana na półośkę umówili - ja mu to zrobiłem w 30 minut za 100 z materiałem).

W Łodzi wulkanizacje biorą 5-10 zł za koło (sam korzystam bo mimo że mam maszyny to dla siebie), nawet Warszawka jeśli mnoży x2 to nie widzę dramatu.

Edytowane przez kaczorvw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam alusy i właśnie śruby są mocno schowane. Niestety.

Polecacie jakiś warsztat w Warszawie? ktoś coś?

A gdzie mógłbym zakupić jeszcze raz taki zestaw? Macie jakieś namiary na aukcje albo sklep online?

Edytowane przez skalmier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdańska 65 Łódź. Hurtownia z linku podanego przeze mnie ma oddziały w całym kraju, w tym dwa w Warszawie a i parę na Słowacji jeśli wygodniej. Słoik jesteś że nie wiesz gdzie jest w Warszawie dobra wulkanizacja czy wyszukiwarki google nie kupiłeś z laptopem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co kolega ma dawać 250zł za zestaw do odkręcenia jednej śruby jak może kupić za 130zl 4 nowe + adapter którym może wykręcić starą? Oczywiście jeżeli obrobiles tylko adapter, a nie śrubę.

PS Te nasadki co pisałeś nadają się do objechanych 6 kątnych śrub, przy kradziejce tego typu nie zdają rezultatu.

Edytowane przez adrian242424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co kolega ma dawać 250zł za zestaw do odkręcenia jednej śruby jak może kupić za 130zl 4 nowe + adapter którym może wykręcić starą? Oczywiście jeżeli obrobiles tylko adapter, a nie śrubę.

PS Te nasadki co pisałeś nadają się do objechanych 6 kątnych śrub, przy kradziejce tego typu nie zdają rezultatu.

A wedle porady może wydać na usługę odkręcenia 50 zł plus 4 zwykłe śruby po 4,50. Ale czytać Wy nie umieć ? I uwierz że te nasadki i dobry młot odkręcają każdą antykradziejkę

Edytowane przez kaczorvw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za pomoc.

Uratował mnie mechanik, który w magiczny sposób zdjął śruby bez wiercenia spawania itp. Zajeło mu to mniej niż 5 min. A śruby całe i do ponownego wykorzystania. Oczywiscie jeśli znajdę nową końcówke Koszt 40 zl za 4 śruby. Nie jest źle ;)

Dla zainteresowanych mogę podać namiary do niego.

Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A śruby całe i do ponownego wykorzystania.

To teraz pytanie za 100 punktów.

W temacie jest że śruby mają zerwany gwint.

Jak po ich wykręceniu nadają się do ponownego użytku bo nie rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A śruby całe i do ponownego wykorzystania.

To teraz pytanie za 100 punktów.

W temacie jest że śruby mają zerwany gwint.

Jak po ich wykręceniu nadają się do ponownego użytku bo nie rozumiem ?

Gdzie masz napisane, że zerwany jest gwint? Chodziło o objechany adapter do śrub antykradzieżowych (jest nawet zdjęcie).

Edytowane przez adrian242424
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...