Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A5 2.0 TFSI Quattro S-Tronic Stage3 317KM 413Nm


toja

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiony downpipe 3" ze sportowym katem + IC A6 BiTurbo + Sportowy filtr powietrza + hybryda turbo

Program silnika + program skrzyni w tym przesunięty limiter

7i4eh4e2.jpg

Edytowane przez toja
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ogranicza wyższy wynik,turbo czy układ paliwowy ? Bo ja na stage 3 mam 360km ;) w starszej generacji fsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mody na raz?

Też mi hybryda po głowie chodzi, ale fakt coś słaby wynik.

Tuner nic nie wspomniał o sofcie S Tronica?

Będziesz robił jakieś pomiary Race Logic czy innym pudełkiem?

Edit: dopiero teraz zauważyłem, patrząc po obrotach rozumiem że soft skrzyni był robiony?

Edytowane przez komoornik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiony był soft stronica. Hamowany na 4 biegu. U niektórych wynik jest podobny. Nie jestem pewien ile Nm powinno przy tej konfiguracji wyjść :/

Podobno ograniczeniem w mocy jest tutaj turbo.

Nie mam racelogica, wiec jak namierzę kogoś z tym to pomierzymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ogranicza wyższy wynik,turbo czy układ paliwowy ? Bo ja na stage 3 mam 360km ;) w starszej generacji fsi.

Ten silnik jest seryjnie doprężony w porównaniu do starszej wersji , generuje przez to wiecej Nm srodkiem ale góry nie ma dobrej , ja mam u siebie k04 tfsi i zrobienie 360 km jest cieżkie bo górą nie chce zapłonów za bardzo przyjmować i uklad palilwowy styka na 350 km a potem trzeba zmienic coś w ukladzie paliwowym ale to już moja tajemnica co :)

Zrobiony był soft stronica. Hamowany na 4 biegu. U niektórych wynik jest podobny. Nie jestem pewien ile Nm powinno przy tej konfiguracji wyjść :/

Podobno ograniczeniem w mocy jest tutaj turbo.

Nie mam racelogica, wiec jak namierzę kogoś z tym to pomierzymy :)

Hybryda hybrydzie nie równa zależy co zostało w niej zmienione , niektórzy zmieniają koło kompresji a inni wrzucają cały srodek z k04 tfsi , to i to jest hybryda ale na jednej zrobisz 310-320 a na drugiej 330-340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła kompresji też są różne.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne ale wirniki jak zmienisz to oczywiste ze turbo bedzie miało wiekszy potencjał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo bebechów powymieniali...powinno być z 450 Nm przy tej mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartpol robił 2 auta na hybrydach swojej produkcji i moce wychodzily 330-340 km i 463, 477 nm i takie same modyfikacje jak u Ciebie dp , ic , i dolot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne ale wirniki jak zmienisz to oczywiste ze turbo bedzie miało wiekszy potencjał

33302206001CX7comp.kitG.JPG

a co to niby jest ?

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne ale wirniki jak zmienisz to oczywiste ze turbo bedzie miało wiekszy potencjał

33302206001CX7comp.kitG.JPG

a co to niby jest ?

a z kąd ja mam wiedzieć jaką on ma hybrydę ????? napisałem tylko że różnie ludzie robią hybrydy czytaj uważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z kąd ja mam wiedzieć jaką on ma hybrydę ????? napisałem tylko że różnie ludzie robią hybrydy czytaj uważnie

czy ja się pytałem o jego hybrydę ? pytam się co jest na zdjęciu skoro według Ciebie wymienia się tylko "wirniki".

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z kąd ja mam wiedzieć jaką on ma hybrydę ????? napisałem tylko że różnie ludzie robią hybrydy czytaj uważnie

czy ja się pytałem o jego hybrydę ? pytam się co jest na zdjęciu skoro według Ciebie wymienia się tylko "wirniki".

hahaha nie wiem z kąd to wziąłeś że wymienia się tylko same wirniki nic takiego nie pisałem widocznie nie zrozumiałeś o co mi chodziło , pisałeś że są różne koła kompresji i powiedziałem że są ale też zmiana wirników daje kompletną hybrydę, firmy robiące hybrydy zmieniają np samo koło kompresji na wiekszę i to już daje efekt , ale zazwyczaj robią kompleksowo koło kompresji i wirniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła kompresji też są różne.

Są różne ale wirniki

ale zazwyczaj robią kompleksowo koło kompresji i wirniki

komplet to wałek, łożyska, rozwiert i frezowanie muszli, klapa, czasem actuator / sztanga itd. Koła kompresiki są o różnych sprawność w jednym rozmiarze, różne wzory, równe materiały wykonania. Modyfikacja strony ciepłej powoduje laga a do pewnych mocy nie wymaga dotykania.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła kompresji też są różne.

Są różne ale wirniki

ale zazwyczaj robią kompleksowo koło kompresji i wirniki

komplet to wałek, łożyska, rozwiert i frezowanie muszli, klapa, czasem actuator / sztanga itd. Koła kompresiki są o różnych sprawność w jednym rozmiarze, różne wzory, równe materiały wykonania. Modyfikacja strony ciepłej powoduje laga a do pewnych mocy nie wymaga dotykania.

To oczywiste że zmienia się wałek, łożyska na mocniejsze itd ale co ja tam wiem ,

Komornik napisz do Bartpola , Peruna porównaj ceny i jakie moce obiecują przy takich samych modach i będziesz miał najlepsze porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałeś że są różne koła kompresji i powiedziałem że są ale też zmiana wirników daje kompletną hybrydę

koło + wirników = minimum 3 "wiatraczki" (użyłeś liczby mnogiej), koło kompresji i wirnik kompresora to jedno i to samo, do tego dochodzi wirnik turbiny czyli razem mamy dwa "wiatraczki", gdzie jest trzeci ? logika wypowiedzi poraża.

Wirnik czy też koło turbiny im większe tym ma większego laga, do tego wiele turbin posiada dostatecznie duży wirnik i jego dotykanie nie jest koniecznie, ewentualnie można skorygować wyważenie. Więc nie wchodzi to w skład każdej hybrydy, zazwyczaj tylko tych bardzo mocnych.

Nie dla każdej firmy jest to oczywiste, rozrzut jest na tyle duży że w jednej firmie za daną kwotę zrobisz "komplet" w drugiej tylko koło kompresji a i tu nie każda firma ma dostęp do pewnych wzorów lub w danej chwili może ich nie być na stanie (niektórzy odkładają dla swoich ulubionych klientów). Np do GTB 2260VZ masz dwa koła o takiej samej średnicy o różnej sprawności (szacowna ~10km), do tego mocniejsze jest niesłyszalne, nie ma świstu kompresora.

Mocniejsze daje się tylko łożyska cierne, w innych wymienia się konkretne elementy np kulki a tu też mamy wybór od stopów metali po ceramikę , która niestety ale tania nie jest więc nie jest "oczywiste".

Pamiętaj że dla większości userów hybryda to jest zło bo jakiś mietek w garażu z 3 turbin poskładał jedną. Hybrydy mogą być różne, wiele elementów występuje w różnych wersjach dlatego efekt może być drastycznie różny, używanie zwrotu "kompletna" / "kompleksowo" jest błędne. Każdy robi pod klienta, koniec.

ale co ja tam wiem

mam być szczery czy miły ? Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś: Hybryda hybrydzie nie równa zależy co zostało w niej zmienione, niektórzy zmieniają koło kompresji a inni wrzucają cały środek z k04 tfsi, to i to jest hybryda ale na jednej zrobisz 310-320 a na drugiej 330-340

... a od kiedy to się da włożyć flaki z k04-64 do IHI???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...