Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT


Dajmon

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, maru napisał:

Kolego piszesz akurat do Gościa ktory ten silnik rozpracował lepiej niż inżynierowie Audi/VW ☺

Może i rozpracował silnik ale czujnika maski może nie, pozwól, że Dajmon się sam wypowie, nie potrzeba mu Adwokatów póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, k232 napisał:

Może i rozpracował silnik ale czujnika maski może nie, pozwól, że Dajmon się sam wypowie, nie potrzeba mu Adwokatów póki co.

Przecież już wieki temu o tym pisał ....ludzie kochani ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura jakaś... nie słyszałem aby otwarcie maski usuwało status minimalnego stanu oleju... za to odpowiada inny przecież czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura jakaś... nie słyszałem aby otwarcie maski usuwało status minimalnego stanu oleju... za to odpowiada inny przecież czujnik.

Ależ oczywiście ze otwarcie maski kasuje komunikat oil min na 100 km.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, zapsu napisał:

Ależ oczywiście ze otwarcie maski kasuje komunikat oil min na 100 km.

Czyli teoretycznie otwarcie maski powinno kasować również komunikaty odnośnie zużytych klocków hamulcowych, przepalonych żarówek itp? Bo tam też otwieramy maskę. No może nie przy hamulcach ale dla żarówek na pewno.

Według mnie czujnik maski jest po po aby sygnalizować kierowcę na FIS'ie i pełni funkcję bezpieczeństwa. Coś mi się nie chce w to wierzyć. Niech to jeszcze ktoś potwierdzi. Równie dobrze mogła to być zwykła usterka na samym czujniku maski przez którą sterownik głupiał i zachowywał się jak po odlączeniu akumulatora. To nie jest raczej normalne zachowanie ponieważ przez 100km może ubyć jeszcze więcej oleju i co wtedy? Kontrolka może pojawić się za późno a silnik dostanie po d*pie ze względu na brak odpowiedniego smarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej kasuje tyle tylko że na wyłączonym zapłonie z tego co pamiętam no i musi być sprawny czujnik otwarcia maski, te ciule wiedziały że będzie brać olej przy projektowaniu skoro podpieli kasowanie oil min pod maskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem kiedyś o tym kasowaniu błędu po poniesieniu maski, próbowałem na każdy sposób to sprawdzić i nie działa.
po otwarciu maski na fisie jest info o otwartej masce ale błąd nie znika.

 

 

edit

 

widzę że kolega kozacz nie załapał.
"po otwarciu maski na fisie jest info o otwartej masce ale błąd nie znika" - oznacza że czujnik otwarcia maski jest.

"próbowałem na każdy sposób to sprawdzić i nie działa." oznacza że próbowałem każdą kombinacje, włączony zapłon, wyłączony, otwarta maska przez włączeniem zapłonu, po itd.

po za tym, kurde, chyba każdy sprawdzał stan oleju po wyskoczeniu komunikatu, chyba nie sprawdzacie stanu na bagnecie na odpalonym silniku/włączonym zapłonie i raczej komunikat wam nie znikał.


za kilka dni powinienem mieć min oil i mogę nagrać filmik z tego rzekomego kasowania błędu poprzez podniesienie maski. podpowiem wam że w moim ALT nic nie usunie :)

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kozacz napisał:

 

Powiedzmy że na tą potrzebę szkoda że ja już nie widuję Oil min. Nagrałbym jak kasuje. Ty jak będziesz nagrywał jak się zapali, wyłącz silnik wyjmij kluczyk podnieś maskę odczekaj minute i ja zamknij. Następnie sprawdź FIS 

Edytowane przez Kozacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem.. Mi kasowal normalnie czyżby kwestia sterownika czy coś? A może twój miał nie brać :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też kasowało po otwarciu, niestety mikroprzelacznik zamka maski wysiadł. Zakupiłem nowy, bez kanału nie da rady wymienić

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...