Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT


Dajmon

Rekomendowane odpowiedzi

Również posiadam w swojej Audi 2.0 ALT i otwarcie maski kasuje odczyt. Jeżeli chodzi o problem poboru oleju to nie mam co narzekać bo na ok 10000km dolałem ok 1l a jeżdżę na oleju Motul 5w/30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he możliwe że niemiec specjalnie zrobił tak aby ten silnik pobiierał około litra na 10 tys, bo po co bańki 5-cio litrowe z resztkami oleju mają się przewracać po piwnicy...taki żarcik :decayed:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do autora tematu. Jak tam z poborem oleju bo juz dawno nic sie w temacie nie odzywales. Przejechales juz pewnie kolejne kilometry a jestem ciekawy jak tam pobor po kolejnym dystansie bo robilem u siebie 1.6 remont nowe pierscienie itd i na poczatku ok a potem znow sie zaczynalo co mnie rozlozylo na lopatki a u ciebie jak tam?

Wysłane z mojego Lenovo K10a40 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku nieobecny, w drodze po olej [emoji23]

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też otwarcie maski kasowało komunikat. Swoją drogą u mnie po wymianie silnika (kupiłem silnik z anglika z niskim przebiegiem) jak narazie 2.5 tys km bez komunikatu i stan oleju na bagnecie max... ciekaw jestem czy to wynika z faktycznie niskiego przebiegu czy innego rocznika produkcji silnika. Poprzedni miałem wyprodukowany w 2001 a nowy z 2003.... w każdym razie operacja udana i w końcu bańka oleju stoi i się kurzy w garażu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2017 o 17:21, Kary napisał:

U mnie też otwarcie maski kasowało komunikat. Swoją drogą u mnie po wymianie silnika (kupiłem silnik z anglika z niskim przebiegiem) jak narazie 2.5 tys km bez komunikatu i stan oleju na bagnecie max... ciekaw jestem czy to wynika z faktycznie niskiego przebiegu czy innego rocznika produkcji silnika. Poprzedni miałem wyprodukowany w 2001 a nowy z 2003.... w każdym razie operacja udana i w końcu bańka oleju stoi i się kurzy w garażu :)

To nic tylko pogratulować, że póki co nie łepie do siebie oleju. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@A4b620 Dzięki - faktycznie znów jestem bardzo zadowolony z tego samochodu i z tego silnika :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu doczekałem się choć jeden zadowolony z altka..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2017 o 19:06, zaldar napisał:

W końcu doczekałem się choć jeden zadowolony z altka..;)

Ogólnie ALTkiem zrobiłem jakieś 130 kk, zarówno po Polsce jaki i po Europie, w sumie nigdy w trasie nie zawiódł, a i komfort niezły jak na takiego starocia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2017 o 19:06, zaldar napisał:

W końcu doczekałem się choć jeden zadowolony z altka..;)

Nie tylko Michał jest zadowolony ;) Zawsze pisałem, że silnik jest spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam słychać Pany w temacie swapu kolega uszol przestał nas odwiedzać i temat podupadł swap mu nie miły czy co?:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś ma kontakt z Dajmonem ?

Ktoś może z nim rozmawia prywatnie i wie coś na temat jego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku jeździ , jest pochłonięty remontem domu . Przejechał  już 15tys bez problemów , silnik nie generuje żadnych błędów , korekty paliwowe w normie.

 Zużycie oleju spadło z 1L /1000km do ok 0,3 l , choć ma uszkodzoną / pękniętą rurkę odmy co na pewno powoduje nie potrzebny pobór / wyciek oleju. Może niebawem jak będzie miał więcej czasu zajmiemy się tym tematem .

Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli za 7 tysięcy ma 40% mniejszy pobór od mojego alt :D 

Edytowane przez tracer123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Dajmon mniej zapłacił. 7 tyś to ja wpakowalem, [emoji111] remonty, poprawki, kolektor, odma, podcisnienia, rozrząd, wariator i nastawnik. Przejechane ok 50 tyś i bierze 0.5-1l na 1000km. Po trasie nie odpalił, pompa paliwa nowa i żona mówi że jest rakieta. Podczas drugiego remontu na 2 i 3 cylindrze były rysy na gladziach cylindrów, nagar po spalonym oleju i ogólnie lipa. Mimo wszystko poszły pierścienie od v6, żona jeździ i dolewa

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...