Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Relacja z reanimacji silnika - A4 B6 2.0 ALT


Dajmon

Rekomendowane odpowiedzi

OFCOURSE = oczywiście

a z multitronic chodziło o to, że wymieniłeś już wszystko co się dało, więc wg. niektórych brakuje jeszcze skrzynie podmienić .

takie tam, podśmiechuu-jki :P

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można do mnie skrzynie automat założyć ?


Jeśli tak to ile to kosztuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że ten automat to szajs ? Podobnie jak mój silnik przed remontem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo zachodu, skrzynia, sterownik, pedały, przydałyby się też manetki :D
za duże koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej turbo, tiptronic i quattro

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biturbo, Kolego... biturbo. ..

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzisiaj Jurek odpalił maszynę. Wszystko hula. Pali od sztycha. Silnik ciągnie powietrze jak szalony (turbo odkurzacz).

Ja zdołałem dopiero koło południa przyjechać więc najlepsze mnie ominęło. Cóż. Nie można być jednocześnie w dwóch różnych miejscach. Po przybyciu, jak wpadłem, zrobiłem jednak kilka kolejnych ujęć.

Tutaj badane jest ciśnienie oleju (pomiar realizowany w miejscu czujnika ciśnienia oleju znajdującego się w podstawie filtra oleju) i ciśnienie powietrza występującego w kolektorze ssącym. Pomiary realizowane na zimnym silniku, od momentu jego uruchomienia.

Fotka

sgvs6wqj.jpg

Krótki filmik

A tutaj widok na silnik. Analiza parametrów Vagiem.

9t8ibmxn.jpg

Następnie prowadzone badanie wibracji silnika przez postawienie śrubki na korku olejowym.

gdxo2y7q.jpg

I filmik ze śrubką

TUTAJ praca SILNIKA. Podczas pracy silnika słychać tylko samo powietrze jak śwista. Jest moc powiem Wam (na bazie tego co miałem do tej pory).

i jeszcze kilka fotek prezentujących komorę silnika i mój ekskluzywny czerwony dekiel.

epmdyn3x.jpg 2b9epmcn.jpg 8g2siatc.jpg

Nowy błotnik polakierowany zamontowany. Przedni zderzak polakierowany i również zamontowany. Zamontowana nowa linka otwierania maski (stara linka jak pisałem urwała się mi w dniu wyjazdu na reanimację silnika do Jurka).

Wszystko poskładane na igłę, ale tą prawdziwą igłę. Siedzieliśmy dziś do 20stej.

Jurek jeszcze w poniedziałek pomęczy silnik. Posprawdza czy gdzieś nie cieknie, chociaż wszędzie sucho jak na pustyni.


P.S. Nie wiem jak się Wam wyświetlają zdjęcia ale każde z nich można otworzyć w powiększeniu, przez kliknięcie nazdjęciu prawym klawiszem myszy i wybraniu opcji: "Otwórz grafikę w nowej karcie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie oleju zawsze sprawdza się na gorący silnik. Podciśnienie jeszcze wzrośnie, silnik musi się dotrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek lipy nie odstawia :) Jeżeli masz w planach autem pośmigać jeszcze pare lat to wg mnie zrobiłeś słusznie decydując się na kape.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota, jest dobry i szybki wdg moich mechaników. Syn ironicznie żartował że nie znają się na kalendarzu

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzisiaj dosłownie przed niespełna godziną, wyjechałem z garażu Jurka. Podłączone mam wszystko, nawet instalację LPG. LPG działa i silnik przełącza się w te i z powrotem - krótkie sprawdzenie przełączania. Wszystko sprawdzone. Przejechaliśmy wspólnie razem kilka km (wiadomo, na PB) z laptopem i Vagiem na kolanach pasażera. Oczywiście "waskivw" prześledził podczas drogi kilka ważnych parametrów z jego punktu widzenia. Wszystko jak należy. Ja przekonałem się, że w tym silniku drzemie nie odkryta przeze mnie do tej pory moc. Nowe sprzęgło jest tak miękkie, że niemowlę mogłoby je naciskać i tak delikatne, że działa podobno jak w Audi. Po powrocie na garaż prześwietlony został ponownie silnik latarką, czy gdzieś nie pojawiły się wycieki oleju i innych płynów. Wszędzie sucho.

Jestem bardzo zadowolony. Teraz mam za zadanie pojeździć około 1tys. km na Pb95 i na wlanym oleju 10W40 LiquliMoli po czym przejdziemy na olej 5W/40 LiquliMoli. Będę jeździł i robił kilometry, będę pisał co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przekonałem się, że w tym silniku drzemie nie odkryta przeze mnie do tej pory moc.

że na sportaudi chłopaki jeszcze tego nie rozkminili

Edytowane przez uszol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i na wlanym oleju 10W40 LiquliMoli po czym przejdziemy na olej 5W/40 LiquliMoli. Będę jeździł i robił kilometry, będę pisał co i jak.

Po co wlales 10W40 ? Trzeba było od razu 5W40. Jakiego LMa chcesz teraz wlać?

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...