Skocz do zawartości
IGNOROWANY

amortyzatory - regeneracja


kred

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem nie wiem jak to sie stalo ale jeden z amorow -tył puscil "sok" (prawdopodobnie przez niskie temp.) wali i tłucze na wszystkich nierównosciach. zawiecha jest nowa autko utwardzane i obnizane w polowie 2006 r. zawieszenie jest regulowane ze zmienna wysokoscia i kosztowalo majatek. moze orientuje siie ktos gdzie regeneruja amory!!!!! wiem ze sa firmy ktore sie tym zajmuja. jaka jest wytrzymalosc tych elementow???? czy warto regenerować???? czy lepiej zainwestowac w nowe amorki - z ktorymi dostaniem w polsce bedzie duzy problem!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ma ktos do sprzedania gwintowane zawieszenie (amorki do tylu)

166784842.jpg

dokładnie takiego typu, oszczedzilo by mi to czasu i zmartwien

[ Dodano: 24-02-2007, 19:36 ]

podobno jest jakis zakladzik w koszalinie ktory regeneruje ?? jak ktos zna adres i telefon z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli masz rachunek ze te amorki to złóż reklamacje. W razie problemów podpytaj rzeczoznawcę samochodowego czy jest szansa na dochodzenie swoich praw. Jeśli montował to jakiś zakład i sam je kupował dla ciebie to z reklamacją jedziesz do tego zakładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to masz bilstein'y.

Regeneruja je w zorpolu,w Warszawie.Mam identyczny komplet i tez zamierzam go zregenerowac,podobnie jak u ciebie z jednego wyciekl olej,normalnie wystrzelil,jak go naciskalem.....!!!Rozmawialem kiedys z kierownikiem tej firmy,mowil,ze koszt regeneracji sztuki wynosi ok 150pln,wiec sie chyba oplaca.Narazie nic nie robilem bo nie ma mnie w kraju,ale zamierzam do nich podjechac.Prowadza oficjalny servis dla Bilstein'a

Tel. do nich to 0226143990

Aha,daj znac co z tego wyszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt regeneracji sztuki wynosi ok 150pln,wiec sie chyba oplaca

Wedlug mnie sie nie oplaca. Jesli maja pol roku to napewno maja gwarancje wiec nalezy z niej skorzystac. Ja nie zaryzykowalbym jezdzenia na regenerowanych elementach zawieszenia, hamulcow i ukladu kierowniczego. Chcesz oszczedzic pare PLN kosztem ryzykowania ze Ci auto gdzies wyskoczy z drogi? Marna oszczednosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zregenerowali mi w koszalinie. jest naprawde spoko dostalem gwarancje na rok!!!! wymienili mi caly srodek lacznie z tłoczyskiem. wytrzepali mi auto i wyszlo +10% na zregenerowanym amorzewzgledem drugiego ( czego nie odczuwa sie w trakce jazdy ). koszt wyniosl mnie 150 zl. Zważając na to ze komplet dwóch sztuk (uzywek) to okolo 400-500 zl to maly wydatek (i nie wiadomo jaki jest ich stan)a z drugiej strony po co wymieniac komplet jesli uszkodzony jest tylko jeden.... kupno nowych to kosmos finansowy

audi power !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 2 nowki do przodu ori. bilsteina z odpojami i oslonkami za rowne 400zl :wink: ...nie bralem pod uwage zadnych wynalazkow typu regeneracja liczy sie bezpieczenstwo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie sie z tym zgadzam ze nowe to nowe - to tymczasowy zabieg bo wkrotce zamierzam zajac sie tylem ne powaznie czyli wymienic.

czy kupywal ktos same amory tego typu???? prosze o link strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 2 nowki do przodu ori. bilsteina z odpojami i oslonkami za rowne 400zl :wink: ...nie bralem pod uwage zadnych wynalazkow typu regeneracja liczy sie bezpieczenstwo :wink:

Szewczenko, a gdzie kupiles bilsteiny po takich kosztach? net, czy gdzies u Ciebie w miescie? ;) bede wdzieczny za odp.

inna sprawa- wiecie czy zawieszenie z tylu rozni sie w benzynie i dizlu? mam do kupienia komplet sprezyn z przebiegiem 40 tysi za smieszna cene od niemca, (auto pierwsza reka, wymienil sobie na sportowe rok po kupnie) a4 1.6 benzyna 2000 rok, ja planuje to wrzucic (sam tyl) do 1.9 tdi, 97 rok. wiem ze przod nie koniecznie sie nadaje, ale co myslicie o tyle? :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilsteiny kupilem od kolegi z naszego forum :wink: jezeli bedziesz chcial to podam Ci na niego namiary ale to juz na priv :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 2 nowki do przodu ori. bilsteina z odpojami i oslonkami za rowne 400zl :wink: ...nie bralem pod uwage zadnych wynalazkow typu regeneracja liczy sie bezpieczenstwo :wink:

ale to co ma kolega Kred to jest gwint i za 400 zł raczej nie kupi sie nowych :wink: chyba że znasz takie miejsce to ja poprosze adres :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś regenerowałem cztery amortyzatory do służbowego auta Daewoo Nubira.Byłem ciekawy jaki przyniesie to efekt.Byłem zaskoczony efektywnością, działały jak nówki.Problem w tym, że po około 5tyś.km straciły swoje właściwości i całkowicie się rozleciały.Koszt regeneracji jednej sztuki to 130zł.

NIE POLECAM regeneracji :evil: .Najlepiej kupić nowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega goran dobrze to ujal - to gwintowane zawieszenie

jak bym mial zwykla zawieche nie zawracal bym sobie glowy regeneracja !!!!

a koszt jednego amora uzywki (niewiadomo w jakim stanie) to okolo 400 zł !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega goran dobrze to ujal - to gwintowane zawieszenie

jak bym mial zwykla zawieche nie zawracal bym sobie glowy regeneracja !!!!

a koszt jednego amora uzywki (niewiadomo w jakim stanie) to okolo 400 zł !!!!

No niestety :cry:

Dlatego ja zawieszenia nie utwardzam/ nie obnizam// za duze koszta jak na nasze drogi...a seryjne jest i tak niezle :twisted:

Prawie jak..... :quattro:

pozdro :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...