Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinia o instalacji


trout

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Byłem dzisiaj u jednego gazownika i zaproponował mi takie części (do A4 B5 1.8T 150KM ANB quattro)

Elektronika: TECH

Reduktor: OMVL CPR

Listwa VALTEK

Za to 2100 zł

Albo z listwą DRAGON 2300 zł

Szef mówił że ma taką w VW New Beetle 1.8T, jeden pracownik w Passacie 1.8T i wszystko ładnie śmiga.


W innym miejscu kolega zakładał dość niedawno (do a4 b6 1.8T 150KM quattro) i to mu założyli:

Elektronika: AC S.A. STAG-4 Q-BOX

Reduktor: AC S.A R 0.1

Zawór odcinający: VALTEK 01

Wtryskiwacz: AC W01

Czujnik ciśnienia: AC A.S. PS-02 (klasa 2)

Tylko ostatnio słabe opinie mają. Niby w masówkę polecieli.

Co sądzicie o tych zestawach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej z powyższych konfiguracji do 1.8T bym nie założył.

Pierwsza to DRAMAT oprócz elektroniki.

Druga po zmianie na ACW 03 będzie dobra do seryjnej mocy.

Edytowane przez artur100g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bełchatowie niestety jest kiepsko jeśli chodzi o fachowców od lpg.Możesz uderzyć do Łodzi,Zgierza lub zostaje Ci Częstochowa lub Śląsk,w tych rejonach mogę Ci kogoś polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro podjadę i zobaczę co mi zaproponują. Koledze to zakładali u Ciepłowskiego, opinie niby mają mieszane,ale kolega nie narzeka na instalację.

Wolałbym to założyć gdzieś na miejscu. Bo jak by coś nie tak działało. Mogę nie być w stanie z dnia na dzień pojechać np do Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag q box jak najbardziej, do tego rozglądnij sie za lepszymi wtryskami i będzie latać jak głupie. U mnie znajomy ma w hondzie civic stag q box, wtryski valteki i zero odczucia ze jedziesz na lpg, 136 km auto ma ale idzie jak by miało ze 160 przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładają tylko staga:

Mówiłem żeby instalacja była do tych 190-200KM

Zaproponowali STAG-4 Qbox, parownik do 250 KM, wtryski (montowane pojedynczo) AC W03.

Co sądzicie?

Wypowie się ktoś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiało , własnie montuje taki zestaw do siebie tylko ze reduktor czarny , nic sie nie dzieje , wtryski pojedynczo montowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czrarny niby jest do 150km,,, mi ac01 do 250 nie wyrabial kiedys w aeb po programie na 195;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam krótko i się chce od razu zabezpieczyć jakbym mi się później więcej mocy zachciało :-D duże koszta są ewentualnego softu / mapy?

Tak do tych 190KM :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w poprzednim Volvo trochę się ogrzebałem przy tym gazie i jak chcesz dobrze to konfiguracja jaką szykuje do swojego.

 

LPGTECH 224, choiaż jak Cię podgląd LTF nie interesuje to wystarczy 204, Lub jak chcesz STAG Q plus lub basic, chociaz dla mnie łatwiej i przyjemniej stroi sie LPGtecha, ogólnie jest prostszy i bardziej przejrzysty

ACR Czerwony, chociaż ten reduktor ma wade i niestety u mnie ona tez się pojawiła miesiąc po montażu, później jakoś go rozebrałem i zaczął chodzić, ale ciśnienie potrafiło mu czasem polecieć na pysk, a było 200KM i 300 niuta

Lub Gold GT ten ogarnie bez spadku ciśnienia i temp. spokojnie 230KM, póki co nie ma wad.

Wielozawór Super lub Extra chociaż ten ostatni to trochę przerost ale co kto lubi, od przybytku głowa nie boli a nie martwisz sie czy nie wyrobi przy 300KM

Zawór gazowy Valtek BFC na 8, czy tam OMB BFC, oba są na 8mm

Faro 8

Wtryski Barracuda 130, Hercules, oba miałem i polecam

Filtr ultra lub zwykły poliestrowy.

 

Cena takiego setupu u dobrego gaziarza to jakieś 3 klocki, może trochę dużo, ale wierz mi że będzie to latać ładnie i do 230-250KM nie będziesz niczego ruszał, no chyba że dasz czerwonego ACka ten może nie wydolić, ale GT wyrobi bez problemu.

 

Nie pchaj reduktorów typu czarny AC czy Gunter i reszta tego chłamu bo są ogólnie mało warte, wtyski AC mogą być, Barracuda, Dragony, Herculesy tez są bardzo dobre, Hana każda byle nie niebieska bo to chłam. Do tego kompensacja listwy i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...