Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpaleniem, brak podswietlenia licznika


rudy51

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nie mały problem z swoją audi A4 b6 1.9 TDI avf , zacznę od poczatku
Posiadam Alarm ale nie fabryczny ( bo brak w drzwiach od kierowcy wł,wył)
Coś ostatnio zużywa mi prąd bo po postoju 1 dzień już niema pradu, postanowiłem pomierzyć miernikiem i do tego odpiolem klemę, po zapięciu klemy auto odpalilo bez problemu, pomyślałem że wylaczyl bym ten alarm gdyż mam małą kopułkę plastikowa pod maską i kluczyk do tego, przekrecilem kluczykiem w drugą stronę niz co był i próbowałem zapalić auto, świece zagrzaly ale nie odpalił odrazu bo był słaby akumulator, podłączyłem prostownik i gdy próbowałem odpalić po przekręceniu kluczyków licznik jest ciemny zero podswietlenia, a przy próbie odpalenia kręci bardzo dobrze ale nie odpala. :-( nie grzeje wogole swiec, nie świeci się żadna kontrolka, przekrecilem alarm w pozycję co była na początku ale to nic nie dało . Już sam nie wiem co mogło się stac, proszę o jakąś pomoc jak sobie z tym poradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spraqdzilem, jak wyciągnąłem bezpiecznik od licznika bodajże 10A to licznik zgasł a po włożeniu zaświeciło się tylko podświetlenie licznika, a po przekręceniu kluczyka dalej to samo :-\

Jeżeli nie byłaby to wina alarmu to czy mogło mi uwalic licznik i dlatego nie wyświetla się Fis i nie zapala?

Panowie jeżeli nie byłaby to wina alarmu, czy mogło mi uwalić licznik i dlatego nie wyświetla się Fis i nie odpala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinałes kompa ? jest komunikacja z licznikiem 17 ?

mam nadzieje ze procek nie został uwalony :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem podłączać i albo (czasem tak miałem) nie chciał się polaczyc, Tzn jak robiłem test kabla w setting pod które wejście podpiąć to wychodził pozytywnie ale przy próbie wejścia w silnik nie było w ogóle komunikacji ... Powiedz co dokładnie chodzi z tym prockiem? Czy mógłbym go uwalić Poprzez odpiecie klemy lub wyjęcie bezpieczników ?

Wszystko już działa, winowajcą okazał się alarm, jest tak wpięty w elektrykę w aucie że odciął pompę paliwa, climatronik od nawiewu a nawet wejście OBD pod komputer. Znalazłem dwa kabelki które były ukryte za klimatronikiem nawiemu, trzeba było tylko zewrzeć aby alarm się odblokował .

Ale dzięki za pomoc i zainteresowanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...