Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DEFRO Eko Duo Uni 25KW - Wysuwa się podstawa paleniska optymalne ustawienia


YATES

Rekomendowane odpowiedzi


od korygowania temperatury w układzie masz zawór wielodrożny, nie piec

A gdzie tak napisałem?

Sam mam sterownik, który pędzi kocioł w niemalże idealnej temperaturze, niczym tempomat w aucie. Wydaje mi się, że trzymanie temperatury grubo ponad 60 st. zwiększa w znaczący sposób stratę kominową.


Wygląda to tak:

tcszlp8q.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tak napisałem?

Twoja wypowiedź sugerowała że temperatura była nieodpowiedzenia.

Sam mam sterownik, który pędzi kocioł w niemalże idealnej temperaturze, niczym tempomat w aucie. Wydaje mi się, że trzymanie temperatury grubo ponad 60 st. zwiększa w znaczący sposób stratę kominową.

65 to nie jest grubo, większość "speców zaleca" palić w przedziale 65-70st. Stratę kominową masz przez wentylator i zawór 4drgożny, każdy szanujący się producent na wylocie (defro w płomieniówkach) daje elementy zawirowujące spaliny, no i tradycyjnie zostaje szyber. Ja nie mam z tym problemu, EGT przy pałowaniu 100% mało kiedy przekracza 80C, szyber przymknięty o 1/4

Groszkowce nie są żeliwne, to jest stal, z wody wtrąca się kamień i osadza na ścianach więc tracisz na sprawności, do tego w niskiej temperaturze nie dopalasz gazów i syfu który osadza się na ściankach i leci w atmosferę. Pamiętaj że w węglu jest gaz a jego dopalanie to też energią..

tcszlp8q.png

przy takiej temperaturze zew ciężko o dobre spalanie, ja wtedy palę brunatnym a EGT kręci się 45-60st.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Twoja wypowiedź sugerowała że temperatura była nieodpowiedzenia.

I owszem, ale nigdzie nie ująłem żeby w rury puszczać wprost z pieca.

Większość zaleca palić w takim przedziale, jak i większość odradza montowanie zaworów 3-/4-drożnych (choć nie wszyscy producenci wymagają tego w war.gwarancji). Takich mamy fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką pow. opalasz -jaka temperatura wew. Masz zawór trój lub czterodrożny

Po co Ci tyle drewna ? wygaszasz piec codziennie ?

Na zdjęciach widać że masz podawane za dużo paliwa ,za często dlatego tyle niespalonego masz w popielniku

Nie mam drewna , skąd ta sugestia. Palę tylko groszkiem , piec idzie bez wygaszania cały rok. Ogrzewam powierzchnie 170 metrów , temperatura około 21-22 stopni.

W moim piecu wentylator jest fabrycznie bez przysłony, śrubka jest na stałe zblokowana więc klapa jest na 100% otwarta.

Edytowane przez YATES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Większość zaleca palić w takim przedziale, jak i większość odradza montowanie zaworów 3-/4-drożnych (choć nie wszyscy producenci wymagają tego w war.gwarancji). Takich mamy fachowców.
nie widziałem eko bez zaworu, ich stosownie to lepsze rozwiązanie niż włączanie / wyłącznie pomp. Niestety wielu ma parcie na 4drogi i to przy średnio izolowanej instalacji , ale to klient płaci za opał nie oni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość zaleca palić w takim przedziale, jak i większość odradza montowanie zaworów 3-/4-drożnych (choć nie wszyscy producenci wymagają tego w war.gwarancji). Takich mamy fachowców.

nie widziałem eko bez zaworu, ich stosownie to lepsze rozwiązanie niż włączanie / wyłącznie pomp. Niestety wielu ma parcie na 4drogi i to przy średnio izolowanej instalacji , ale to klient płaci za opał nie oni.

Mam zainstalowany zawór mieszający który ma zakres od 1 do 10. Przeważnie mam ustawiony na 4 lub 5. W cieplejsze dni na 3. W instrukcji pieca jest napisane, że w celu przedłużenia żywotności temperatura na piecu powinna być przynajmniej na poziomie 60 stopni. Ja ustawiłem piec na 60 stopni, a temperaturą na obieg reguluję zaworem mieszającym .

Edytowane przez YATES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam siłownik na zaworze, temperaturą za zaworem steruje sterownik kotła. Na kotle stała temperatura, obieg CWU chodzi cały czas, dzięki czemu skutecznie dogrzewa powrót (funkcja ochrony powrotu w sterowniku włączona).

W mrozy wprowadziłem korektę po temperaturze zewnętrznej, z czystej ciekawości czy się sprawdzi.

Wcześniej też regulowałem ręcznie pokrętłem, ale codziennie schodzenie do piwnicy przed i po pracy, by podnieść na dzień i obniżyć na noc zwyczajnie mi się znudziło. Teraz o wszystko dba sterownik, zgodnie z zadanymi parametrami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...