Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.0 TFSI - ile oktanów


SynKopa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat:

Na klapce jest napisane 95 / 91 co wg instrukcji oznacza że normalnie należy lać 95 a w sytuacjach awaryjnych 91 ale wtedy trzeba jechać spokojnie do następnego tankowania.

Ale według opisu wyposażenia mam : 0u0 KRQ - Fuel quality 98 RON

No i zgłupiałem ????

Wiem że 98 nie uszkodzi silnika ale jeżeli silnik jest strojony na 95 to nie ma sensu lać 95 bo raz szkoda kasy a dwa osiągi będą słabsze (95 jest bardziej energetyczne od 98)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rownież na wlepce jest 95/91 wiec leje 95.

W s4 miałem 98 roz i zawsze lalem 98.

Tym sie zawsze sugerowałem ;) Czyli wlepką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mialem serie tez jezdzilem na 95, hamowalem samochod na 95 oktanach i wyplul serie wiec chyba nie ma co na sile zalewac 98 jak nie ma takiej potrzeby. Po modach to juz inna sprawa bo tam ryzyko spalania stukowego odgrywa większa role.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ci palił przed modem a ile po? 

Edytowane przez SynKopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po modach pali troche wiecej ale nie da sie ukryc ze wynika to z tego ze po prostu jezdze szybciej. srednia z ostatnich 21tys kilometrow mam 12,7 , w 3miescie jezdzac spalanie mam w okolicach 14 litrow ( nawet ciut mniej ) w trasie roznie zalezy jak mi sie spieszy ;) , ale jak jade "normalnie" to jakies 11 litrow jak sie spiesze to nieskończoność :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

95 i tak nie trzyma zapewne tych oktanów, więc wypada lać 98. U mnie średnie spalanie z 15000 km przy mocy prawie 450 HP wynosi 14 litrów. Porównane z dystrubutorem, więc realne. 50/50 -miasto/trasa. Auto wystrojone na Vervie 98. Gdy zatankowałem raz 98 z BP to już miałem problemy z zapłonem. 98 nie jest równe 98, więc oszczędźcie swoim furkom te 95 oktanów. :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąłeś te informacje że benzyna na renomowanych stacjach nie trzyma oktanów ? Jak nie masz sprawdzonych źródeł a tylko domysły to nie publikuj na ich na forum bo obniżasz jego wartość merytoryczną.

Tutaj masz wyniki ostatniej kontoli :

https://uokik.gov.pl/kontrola_stacji_paliw_pb_95,_pb_98_i_on.php

Z tej kontroli wynika że zbyt mało oktanów było na 5 z 1499 (0,3 %) przebadanych stacji (wszystkie to jakieś małe nie sieciowe stacje).

Jeżeli miałeś problemy z tym zapłonem tylko raz to może i na złe paliwo trafiłeś ale jeżeli dobrze Ci pracuje tylko na 98 z Orlen to chyba coś nie tak z tym strojeniem .... - Mały margines bezpieczeństwa zostawili .

Pozdrawiam

Edytowane przez SynKopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...