Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpaleniem Audi a4 b6 AVF (Immobilizer?)


Fretss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Na wstępie przybliżę trochę problem jaki mam ze swoją audi a4 b6 AVF 1.9 tdi 131km

Auto stało na dworze nie używane ok. tydzień. Wcześniej było wszystko okej, najmniejszych problemów z autem.

Dziś rano próbowałem odpalić auto, przekręciłem kluczyk na zapłon i FIS w ogóle się nie włączył, tylko wyskoczyło kilka ikonek min. ABS i Airbag.

Próba odpalenia auta - zapalił i odrazu zgasł, kolejna próba - to samo.

Na początku myślałem że coś z rozrusznikiem albo aku jest nie tak. Później chwilę kluczyk "posiedział" w pozycji odpalonego zapłonu i FIS się włączył, zapaliły się również inne ikonki i migała ikonka od immobilizera. Po kilku godzinach znów zero odzewu - FIS się nie włącza, auto zapala i odrazu gaśnie.
Dodam jeszcze że przyciski min. od klimy i trójkąt awaryjny cały czas są podświetlane pomimo, że auto jest zamknięte a światła wyłączone.
Sprawdzone i przeczyszczone wszystkie bezpieczniki, odłączany i podłączany akumulator i wciąż to samo.
Auto zaholowane do mechanika, a ten po diagnozie rozkłada ręce i mówi że to prawdopodobnie coś zepsute jest w liczniku, który jest scalony razem z immobilizerem, i że koszt tego to może być nawet ok. 1200 zł i daje mi adres do C-Tronic w Żernikach Wrocławskich, bo on nie jest w stanie tego zrobić. Kasuje mnie 100zł praktycznie za nic.

Do tematu dodaję filmik, jak to dokładnie wygląda:

Proszę wszystkich o pomoc w zdiagnozowaniu co to może być.
Pozdrawiam i z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna masz ten samochód ? Wygląda na wysypany licznik po "korekcie". Kiedyś mi takiego klient przywlókł zaraz po zakupie bo nomen omen coś stukało w silniku :decayed: (B6 z ALT) - oczywiście 170 tys km. Przy próbie odpalenia na następny dzień okazało się że bateria kaput, na nowej licznik zameldował "fail" i po zabawie. Skończyło się na faktycznej naprawie licznika za 800.

Ale najpierw sprawdziłbym czy nie utopiło komfortu pod nogami kierowcy.

Edytowane przez kaczorvw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem w Lipcu. na liczniku 240tys, ale podejrzewałem że kręcone i pojechałem sprawdzić do Audi Centrum Wrocław po VIN historię pojazdu.
Okazało się że auto na szczęście praktycznie do samego końca (od początku do końca marca 2016 serwisowane w ASO) ale stan licznika na koniec marca 2016 to było prawie 480tys :P
Co masz na myśli z tym "Komfortem"?
jeśli chodzi o sprawy mechaniczne jestem zielony także prosiłbym o tłumaczenie wszystkiego tak łopatologicznie :P

Edytowane przez Fretss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij filmik do naprawalicznikow.pl, na pewno coś Ci podpowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł pod nogami, ale jeśli Kolega zielony i dał się wsadzić na przebieg podzielony na pół to proponuję jednak elektronika bo to źle "zrobione" zegary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ten cały moduł komfortu byłby odpowiedzialny za to że auto odpala i gaśnie od razu tak jakby coś z immobilizerem było nie tak? dodam ponownie że jak raz na jakiś czas licznik się uruchomi to miga ikonka od immo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalany obciąża styki zasilania i komunikacyjne - losowa sprawa, może się nawet i tak objawiać. Ale jeśli cofany to jednak licznik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...