Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskaźnik paliwa


szumipl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacjent b6 bfb quattro

Jeżdżąc na gazie obniża się wskazanie ilości paliwa. Jak najlepiej rozwiązać ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie zapominaj, że pierwsze kilometry po odpaleniu (zwłaszcza w zimę) robisz na benzynie :) Silnik zimny, więc i trochę tej benzyny spali. Ja mam taki przypadek na rezerwie. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że gdy zapali się rezerwa od paliwa a my jedziemy na gazie to komputer bierze kilometry przejechane a nie ile benzyny mamy w baku. To tak aby zachęcić do zjechania na stację! Sam kiedyś przestraszyłem się bo jadąc w trasie położyła mi się wskazówka od paliwa na 0, myślałem, że gaz zwariował i tylko pokazuje, że jest na gazie a pali benzynę. A rezerwa zapaliła mi się jak jeszcze byłem na benzynie i miałem do przejechania 100 km (akurat rezerwa). I tak razem z kilometrami uciekało paliwo - tylko na wskaźniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ilość benzyny(wskazanie na wskaźniku i odległość do przebycia spada) w czasie jazdy nieraz się zawiesza i sobie jest a nieraz leci na głowę, nie zależnie od długości trasy

Ps. Nie spała benzyny bo po wyjęciu bezp.p. paliwa norm wszystko chodzi

Nikt nic ?

Edytowane przez szumipl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kilka audi i w zadnym nie było problemów ze wskaznikiem paliwa,ostatnio zakładam lpg tylko u jednego znajomego i nie ma z tym problemu,w drugim zakładzie co znajomi zakładali występuje ten problem np. w a6c5 wskazówka potrafi z 1/2 spaść na rezerwę w ciągu miesiąca gdzie fizycznie jest prawie pół zbiornika paliwa,nie znam się na montażu lpg ale coś w tym jest że po jednym fachowcu problem ze wskaznikiem jest a po drugim nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo jest. Pali się rezerwa, jadę 100% trasy na gazie i po 200km na samym gazie wskazówka paliwa idzie na 0. Wleję za 100 zł paliwa i się robi ponad pół baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo jest. Pali się rezerwa, jadę 100% trasy na gazie i po 200km na samym gazie wskazówka paliwa idzie na 0. Wleję za 100 zł paliwa i się robi ponad pół baku.

no tak ale rozwiązaniem problemu nie jest ciągłe zalewanie za 100 zł jezdząc na gazie. A ciągła rezerwa i widok dystrybutora na desce nie jest przyjemny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie mam taki sam przypadek, najbardziej denerwujące jest gdy zejdzie do zera i wtedy nie wiem nawet ile mam paliwa w samochodzie, chociaż sam wiem ile było zanim opadło, może ktoś rozwiązał  taki problem  w swojej a4? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rezerwie zawsze poziom pb będzie spadał jak będziesz jechał na lpg. rozwiązanie to mieć zawsze pb powyżej rezerwy na najlepiej conajmniej 1/4 baku.

Edytowane przez thomek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak jest w B6 i B7 , trzeba mieć przynajmniej 1/4 baku żeby wskazówka nie opadała podczas jazdy na lpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem kiedyś Citoena C5 i było to samo pytałem gazownika dlaczego tak się dzieje powiedział że podpiął się do czujnika poziomu paliwa z zasilaniem do butli aby nie waliło błędami teraz mam Audi i nie mam tego problemu pewnie u was też tam podłączył gazownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chodzi o to żeby w Audi paliwa  nigdy nikomu nie brakło :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki problem jest zatankować odpowiednio wczesnieś?
Po co czekać aż zapali się rezerwa i wskazówka zacznie opadać jadąc na LPG?
Tak miałem w B5 i tam mam teraz w B6, to wg mnie normalne zjawisko.
Jak zapali się rezerwa to komputer inaczej przelicza zużycie (od przejechanych kilometrów a nie od poziomu w baku) i nikt tego nie zmieni.

Tankujcie wcześniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...