Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b5 2.6 pomocy brak sił...


Szypersky Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam już nie mam siły od 3 dni walczę z swoja audi 2.6 ABC

Mianowicie auto ładnie zapala tylko szybko faluje miedzy 1400-1600 obr

vag wywala błąd 533 - regulacja biegu jałowego

Zrobiłem następujące rzeczy

Wyczyszczona przepustnica - była zawalona

Wymiana silniczka krokowego

uszczelniłem dolot

sprawdzone wszystkie wężyki

A gdy na zapalonym silniku ściągnę rurę miedzy filtrem a przepustnicą i ją zatkam auto pracuje nadal czyli mamy gdzieś nieszczelność ...

Wczoraj pogrzebałem trochę w kodowaniu od 01 do 13 i w 04 i 09 zmieniłem wartość na inną i tu zaskoczenie obroty zeszły do 900 i ładnie trzyma na rozgrzanym silniku lecz gdy silnik jest zimny to kręcę go z 20 sekund i załapuje 200 obr świeci kontrolka akumulatora i potem pomału podnosi się wskazówka do góry i jest dobrze.

Poda ktoś swoje kodowania od 01 do 13 może wklepie i będzie okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi być spora dziura jak nie gaśnie po zatkaniu dolotu.zapewne kolektorem ciągnie na dole albo na górze na tych plastikowych deklach


a na jaki silniczek krokowy wymieniłeś?bo niektóre nowe są od razu do wyrzucania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi być spora dziura jak nie gaśnie po zatkaniu dolotu.zapewne kolektorem ciągnie na dole albo na górze na tych plastikowych deklach

a na jaki silniczek krokowy wymieniłeś?bo niektóre nowe są od razu do wyrzucania

kupiłem za 118 zł w intercarsie i to samo teraz mam założony z dobrze działającej 2.6 i to samo :)

Teraz pozmieniałem kodowanie od 01 do 13 znalazłem taką tabelke w necie od 1993r do 1997r 2.6 ABC powpisywałem wartości i teraz ładnie autko zapala ale trzyma równe obroty na rozgrzanym silniku 1300obr i nie chce zejsc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób adaptację silniczka krokowego.spróbuj zmniejszyć mu obroty,chyba na 2 kanale to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...