Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duży zużycie prądu na postoju


grzegorz676

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pany.

Mam problem, mianowicie Moje audi boryka się z padniętym akumulatorem po dwóch dniach, pomimo nowego akumulatora nadal nie było poprawy. Długi czas mi to nie przeszkadzało bo autem dość sporo jeździłem, no ale przyszedł czas diagnozy. Miernik w dłoń i zacząłem sprawdzać. Najpierw napięcie i ładowanie alternatora wszystko było OK, następnie zabrałem się za pobór mocy na postoju. Miernik pokazał 0.12A więc sporo za dużo. Wszystkie bezpieczniki przeleciałem z góry na dól.

I ZNALAZŁ SIĘ WINOWAJCA ! słynny bezpiecznik o nr. 37 czyli ten odpowiadający za radio. Bezpiecznik wypiąłem i zużycie energii spadło do prawidłowej wartości 0,04A.

I teraz moje pytanie, po wpięciu bezpiecznika na swoje miejsce a wypięciu bezpośrednio radia nie pomogło, tylko pomaga wyciągnięcie bezpiecznika 37 (20). Wiecie może co może być przyczyną, czy pod ten bezpiecznik jest coś jeszcze wpięte poza radiem ?
Ten bezpiecznik również odpowiada ze telefon, ale w moim golasie niema takich luksusów ;D

Pozdrawiam i czekam na waszą pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ori radio, czy dokładane? :) Mi w przypadku nie ori Alpine'a też żarło prąd, wystarczyło przepięcie 1 przewodu w kostkach ISO. Dokładnie żółtego do podtrzymania napięcia oraz zamiana miejscami przewodów żółty<-> czerowny (podtrzymanie + stałe 12V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ori, ale problem jest w tym że pomimo wypiętego radia nadal jest duży pobór energii, wygląda na to że coś jeszcze jest wpięte poza radiem pod ten bezpiecznik tylko co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności trzeba będzie tak zrobić, lecz dalej mi spokoju nie daje co może jeszcze zabierać energie z tego bezpiecznika.


rozbierać dołu też mi się nie chce, mrozy są, auto aktualnie pod chmurką, więc szkoda coś połamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności trzeba będzie tak zrobić, lecz dalej mi spokoju nie daje co może jeszcze zabierać energie z tego bezpiecznika.

rozbierać dołu też mi się nie chce, mrozy są, auto aktualnie pod chmurką, więc szkoda coś połamać.

zależy co ty tam za audio masz jak np aktywny zestaw np nokia to może wzmak nie wchodzi w tryb uśpienia i ciągnie energię już takie kwiaty w instalacjach widziałem że naprawdę nic mnie nie zdziwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo! Już coś konkretnego :D


faktycznie mam głośniki Nokia, powiedz mi tylko gdzie znajde ten wzmacniacz ? albo jak to zdiagnozować ;)


wgl nie wiedziałem że ten zestaw posiada jakikolwiek wzmacniacz, Bose tak, ale Nokia ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz sedana to wzmacniacz nokia jest przykrecony do lewego głośnika patrząc na otwarty bagażnik wiązka leci pod półka a jeśli avant lewa strona okolice subwoofera miernik w rękę i szukać

jeśli jest to tył aktywny a masz nie ori radio to obstawiam kombinacje z kostkami typu że na przewodwzbudzania ori wzmaka ktoś podał napięcie stałe i jest non stop załączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info ! Powiedz mi jeszcze, co teoretycznie mogę zrobić gdy winowajcą okaże się wzmacniacz. Idzie go jakoś naprawić czy tylko jego wymiana wchodzi w gre ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info ! Powiedz mi jeszcze, co teoretycznie mogę zrobić gdy winowajcą okaże się wzmacniacz. Idzie go jakoś naprawić czy tylko jego wymiana wchodzi w gre ? ;)

najlepiej to podłączyć przewód wzbudzania pod przewód niebieski remote z twojego radia zakładając że w tym tkwi problem

wtedy jak wylaczysz radia wygasi się również wzmak

zasada ta sama co przy skrzyni basowej

radio włącza ci się po kluczyku i gasi czy musisz manualnie je odpalić?

zrób zdjęcie kostek wszystkich za radiem będzie wiadomo o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio włącza się automatycznie po przekręceniu zapłonu ;)

Z racji już późnej pory jutro zrobie zdjęcia kostek ! ;)
Wielkie dzięki za mam nadzieje trafną diagnozę ! Jutro się odezwę i wrzucę zdjęcia ;)

Dobrej nocy! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby ! :D


Dobra wracamy do tematu. Zrobiłem zdjęcia kostek wchodzące do radia, może coś z nich wywróżysz (OBY). Następna sprawa jak zdemontować wzmacniacz z tego lewego głośnika, zauważyłem jedną śrubę na środku, myślałem że tylko ona trzyma, niestety po jej odkręceniu wzmacniacz dalej się trzymał głośnika.

http://www.directupload.net/file/d/4593/smyz2pxd_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/4593/5i3qnp7k_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/4593/f7dvxe7a_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/4593/5ma5k4on_jpg.htm

poprawione

Edytowane przez grzegorz676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...