Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dymi na biało


andzia18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś rano gdy odpaliłem auto zaczął bardzo dymic na biało .Po kilku min. trochę się uspokoiło ale zaczęło smierdziec w środku spalenizna,otworzyłem maskę i stwierdziłam że olej trysnal wydaję mi się że spod bagnetu.Dodam że był spory mróz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co dalej ?.

Działa i jest OK ?.

Jeśli nie to przetoczyć w ciepełko i badać jakie straty oraz co było powodem.

Mam już zasygnalizowane przypadki zamarznięcia płynu / jeśli to coś można nazwać jeszcze płynem / chłodzącego.

Tak sobie myślę, że może być sporo roboty przy mrozach a jeszcze więcej po nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie dzisiaj niestety taka sama sytuacja, olej wyrzuca przez bagnet i mocno dymi na biało, czuć spalany olej z wydechu. Obstawiam zamarzniętą odmę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zamarznięta odma, rano chciałem odpalić ojcu samochód z kabli podjechałem pod jego auto auto zapalone cofam na swoje miejsce patrzę a tu leje się olej z pod auta zaglądam wyrzuca gdzieś olej w okolicy wejścia bagnetu podstawy odmy w bloku silnika. Dzisiaj już sobie darowałem robotę ale jutro z samego rana rozbiorę bok silnika i sprawdzę ale obstawiam że Zaworek ODMY do wymiany i przeczyszczenie rurek i będzie po problemie i myślę że u Ciebie to samo się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zadziałałem wczoraj wieczorem i myślę,że usunąłem usterkę. Przyczyną była zamarznięta odma. Najwięcej szlamu było w miejscu wyjścia odmy z bloku silnika w miejscu łączenia z metalową rurką, jak ją odpiąłem to wylała się masa szlamu. praktycznie wszystkie elementy począwszy od króćca z bloku aż po zawór przy TIP wyjęte, wymyte i założone z powrotem. Jak na razie jest ok. U mnie zdążyło uciec 0.7 litra oleju z silnika przez to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, po kilku dniach(temp.się poprawiła o jakieś kilkanaście stopni) postanowiłem odpalić auto.Samochód popracowal na postoju jakieś 20 min. następnie przejechałem jakieś 10 kilometrów odma się odmrozila ,wszystko jak narazie ok oleju nie ubyło nawet nie musiałem dolewać.Ale i tak mówiłem się naczyszczenie odmy i jej podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem identyczną sytuację. Odma zamarzła 06/01. 2 dni później gdy była troche drożna pojechałem do mechanika gdzie w pierwszej kolejności rozebrali rurę z turbosprężarki do intercoolera, okazało się , że jest tam około 0,5l oleju. Dostał się tam prawdopobnie przez turbo podczas gdy silnik chodził na zamrożonej odmie. Przy okazji stwierdzili, ze turbo ma spore luzy..... Odme wyczyscili, była podobno bardzo brudna. 

Edytowane przez Tonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2017 o 21:57, Tonik napisał:

Witam, miałem identyczną sytuację. Odma zamarzła 06/01. 2 dni później gdy była troche drożna pojechałem do mechanika gdzie w pierwszej kolejności rozebrali rurę z turbosprężarki do intercoolera, okazało się , że jest tam około 0,5l oleju. Dostał się tam prawdopobnie przez turbo podczas gdy silnik chodził na zamrożonej odmie. Przy okazji stwierdzili, ze turbo ma spore luzy..... Odme wyczyscili, była podobno bardzo brudna. 

Witaj. Olej w dolocie to tam raczej zawsze będzie, zbiera się w trakcie użytkowania, tym bardziej jak piszesz, że turbo ma luzy to coś tam zaciągnie zawsze. U siebie też mam luzy na turbinie ale na razie tego nie dotykam, brzęczy mi też klapka od WG i czekam aż kiedyś wypadnie i zrobi się całe turbo na cacy. 

Edytowane przez dex1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...